Przewoźnicy autobusowi

Informacje na temat przewoźników autokarowych

Przewozy autokarowe w Polsce i Europie

Rynek przewozów autobusowych i autokarowych w Polsce wciąż się rozwija. Duża konkurencja sprawia, że przejazdy są coraz lepiej zorganizowane, bezpieczne i tanie. Podróżni decydujący się na ten środek transportu mogą więc wybrać przewoźnika, który dysponuje najlepszymi pojazdami, doświadczonymi kierowcami oraz najkrótszym czasem przejazdu. Rozkłady jazdy autobusów są zazwyczaj dostępne na przystankach i stronach internetowych poszczególnych przewoźników. Komfort jazdy zależny jest od rodzaju autobusu. Te podmiejskie nie posiadają zazwyczaj żadnych dodatkowych udogodnień. Autokary na dłuższych trasach wyposażone są w automaty z kawą i herbatą, toaletę oraz telewizor. Bilety można zakupić przez internet, czasem również bezpośrednio u kierowcy. Choć przewoźnicy posiadają odrębne oferty, większość autokarów i autobusów ma swoje przystanki w pobliżu dworców.

 

Krajowe przewozy autokarowe

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej – tradycja godna uwagi

Państwowa Komunikacja Samochodowa (PKS) to przedsiębiorstwo, które powstało w 1945 roku i do końca lat 80. z nielicznymi wyjątkami praktycznie nie miało konkurentów. Po roku 1990 przedsiębiorstwo PKS zostało podzielone na mniejsze podmioty, z których powstały spółki skarbu państwa, firmy samorządowe, spółki pracownicze i prywatne. Obecnie PKS oferuje autokarowe przewozy regionalne, rzadziej krajowe, a w niektórych miastach m.in. w Warszawie, Łodzi i Gdyni odpowiada również za organizację komunikacji miejskiej. Do dziś nadal do większości mniejszych polskich miast i wsi najłatwiej dostać się właśnie PKS-em.

Popularne połączeniaPoczątek strony


PolskiBus – szybko i komfortowo do celu

Ekspresowe połączenia na trasach krajowych i międzynarodowych ma w swej ofercie PolskiBus.com. Przewozy autokarowe na terenie Polski oferowane są do 40 polskich miast. Firma dysponuje nowoczesnymi autokarami wyposażonymi w klimatyzację, toaletę, darmowe WiFi oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych podróżnych. Bilety na wybraną trasę można nabyć w Punktach Sprzedaży Biletów, które znajdują się w wielu miastach Polski oraz za pośrednictwem internetu. Przewozy międzynarodowe realizowane są do sześciu miejscowości: Berlina, Bratysławy, Pragi, Wiednia oraz Wilna.

Popularne połączeniaPoczątek strony


Lux Express – nowy przewoźnik na polskim rynku

Przewoźnik obecny jest na polskim rynku od 2015 roku. Oferuje przewozy autokarowe do największych miast w Polsce. Główne biuro przewoźnika w naszym kraju znajduje się w Polsce. Lux Express zapewnia przejazdy autokarami wysokiej klasy, którymi dojedziemy również do krajów Bałtyckich, ale także do Pragi, Wiednia czy Budapesztu. W autobusach do dyspozycji podróżnych jest darmowe WiFi, toaleta czy gorące napoje. Istnieje również możliwość zakupu biletu u kierowcy (płatność tylko gotówką).

Popularne połączenia 

Przewozy międzynarodowe

Sindbad – lider przewozów międzynarodowych

Liderem transportu autobusowego w Polsce jest działająca od 1983 roku opolska firma Sindbad. Posiada ona 250 autokarów marki Setra, i obsługuje ponad milion pasażerów rocznie. Sindbad realizuje przede wszystkim przewozy międzynarodowe do 22 państw w Europie. Wyjazdy realizowane są z około 200 miast Polski do prawie 320 miast europejskich. Najpopularniejsze kierunki podróży to Niemcy, Anglia i Włochy. W autobusach znajduje się toaleta, barek z ciepłymi i zimnymi napojami, odtwarzacz DVD oraz klimatyzacja. Na trasach międzynarodowych z pasażerami podróżuje pilot, który czuwa nad bezpieczeństwem przejazdu. Osoby decydujące się na podróż z Sindbadem objęte są ubezpieczeniem NNW. Bilety autobusowe kupić można za pośrednictwem internetu lub w jednym z 2000 biur na terenie Polski i poza granicami kraju. Osoby chcące podróżować z Sindbadem skorzystać mogą z licznych zniżek, które umożliwiają podróżowanie nawet o 50 procent taniej.

Popularne połączeniaPoczątek strony


Eurolines – wygodna podróż do wielu krajów

Mocną pozycję na polskim rynku przewozów autokarowych ma firma Eurolines, która organizuje przejazdy w 600 kierunkach, do 36 krajów europejskich (także do Maroko). Agenci podróży Eurolines znajdują się w całym kraju oraz poza jego granicami. Najczęściej wybieranymi kierunkami podróży są Niemcy, Holandia, Dania, Włochy, Węgry, Francja i Białoruś. Przystanki w drodze do celu rozlokowane są w wielu miastach Polski. Firma posiada autokary, w których znajduje się video, klimatyzacja, toaleta i bezpłatne WiFi. Przewoźnik pozwala na zabranie do 40 kg bagażu. Cena biletu zawiera wszelkie opłaty drogowe, podatki oraz ewentualne przeprawy promem.

Popularne połączeniaPoczątek strony


FlixBus – międzynarodowy przewoźnik obecny również w Polsce

Niemiecki przewoźnik autokarowy z siedzibą w Monachium i Berlinie, który oferuje przejazdy do 900 miast w 20 krajach. Z Polski charakterystycznym zielonym autobusem wyjedziemy w podróż do miast Europy m.in. z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Krakowa, Szczecina, Katowic czy Gdańska. Przewoźnik oferuje przejazdy wygodnymi autokarami, które wyposażone są w bezpłatne WiFi, regulowane fotele czy toaletę.

Popularne połączeniaPoczątek storny 

Najpopularniejsze połączenia autobusowe


* Podane ceny są orientacyjne. By sprawdzić aktualne oferty, należy skorzystać z wyszukiwarki połączeń.