Autobusy Szczecin – Berlin: tanie bilety, rozkład jazdy, połączenia

Współpracujemy z

więcej

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
Dzisiaj czw. 30 mar pt. 31 mar sob. 1 kwi niedz. 2 kwi pon. 3 kwi wt. 4 kwi śr. 5 kwi czw. 6 kwi pt. 7 kwi sob. 8 kwi niedz. 9 kwi pon. 10 kwi wt. 11 kwi śr. 12 kwi czw. 13 kwi pt. 14 kwi sob. 15 kwi niedz. 16 kwi
Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę.

Kalendarz cen: informacje zostały zebrane w ciągu ostatnich 24 godzin i mogą ulec zmianie.

Podróż autobusem Szczecin – Berlin

Śr. czas przejazdu:2h 30m
Przyjazd autobusem:Berlin
Odjazd autobusu:Szczecin
Cena biletu: 29,59 zł
Odległość:126 km
Przewoźnicy autobusowi:
  • PolskiBus
  • Flixbus

Miniprzewodnik: autobusy Szczecin – Berlin

Średnia cena: 50 zł
Połączenia: kilkanaście
Bezpośrednio: wszystkie
Śr. czas przejazdu: 2:25
Najszybciej: 2:15
Najwolniej: 3:00

Jak dojechać autobusem ze Szczecina do Berlina? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Stolicę Pomorza Zachodniego od Berlina dzieli zaledwie 150 kilometrów. Niewielki jest też dystans kulturowy. Nie należy zapominać, że Szczecin znajdował się w granicach państwa pruskiego i na jego terenie w dalszym ciągu dobrze widoczne są wpływy niemieckie. Zapotrzebowanie na transport pomiędzy obydwoma miastami jest wyjątkowo duże. Codziennie dziesiątki podróżnych wyruszają w kierunku stolicy Niemiec. Niektórzy jadą do pracy, inni wybierają się, aby zobaczyć słynny plac Poczdamski czy zwiedzić berlińskie muzea. Ze Szczecina do Berlina obsługuje wielu przewoźników autobusowych, w tym między innymi FlixBus w porozumieniu z PolskimBusem czy PKS Szczecin S.A.

 


Autobusem ze Szczecina do Berlina: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać ze Szczecina do Berlina? Ze Szczecina do Berlina docierają autobusy takich przewoźników jak choćby FlixBus, Eurolines czy PKS Szczecin.

Adres dworca autobusowego w Szczecinie: dworzec autobusowy w Szczecinie, Pl. Grodnicki 1.

Adres dworca autobusowego w Berlinie: Zentraler Omnibusbahnhof Berlin (ZOB), Messedamm 2-4.


Jak kupować tanie bilety autobusowe ze Szczecina do Berlina?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe ze Szczecina do Berlina wystarczy kupować kilka dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej kupując bilety na autobusy ze Szczecina do Berlina zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe ze Szczecina do Berlina? Bilety autobusowe ze Szczecina do Berlina najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Autobusy ze Szczecina do Berlina: szczegóły podróży

fast

Czy bilety na autobusy ze Szczecina do Berlina można kupić w dzień odjazdu? Bilety na podróż autobusem ze Szczecina do Berlina można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy choćby przez internet.

O której godzinie odjeżdża pierwszy autobus ze Szczecina do Berlina? Pierwszy autobus ze Szczecina do Berlina odjeżdża już o świcie.

O której godzinie odjeżdża ostatni autobus ze Szczecina do Berlina? Ostatni autobus ze Szczecina do Berlina odjeżdża kilkanaście minut przed północą.

Berlin

Informacje ogólne

Czas lokalny 17:17
euro
Populacja 3 400 000
Języki niemiecki

Berlin – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Berlinie jest o ok. 79% droższe niż w Szczecinie.

Zakupy

Ceny w Berlinie są średnio o 66% wyższe niż w Szczecinie.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Berlinie są średnio o 470% wyższe niż w Szczecinie.

Doba hotelowa

Cena noclegu w hotelu w Berlinie jest ok. 59% wyższa niż w Szczecinie.

Wyjazd autobusem ze Szczecina do Berlina


fast

Dworzec: Dworzec autobusowy w Szczecinie

Adres: Pl. Grodnicki 1, 70-001 Szczecin

Autobusy ze Szczecina do Berlina odjeżdżają co najmniej raz na godzinę, a podróż trwa około 2 godzin i 30 minut. Ze Szczecina do niemieckiej stolicy dojedziemy między innymi z takimi przewoźnikami jak FlixBus, PKS Szczecin, Interglobus (Follow me), ETC oraz Eurolines.

Podróż autobusowa rozpoczyna się na dworcu PKS lub w okolicy szczecińskiego dworca kolejowego. Znajduje się on przy skrzyżowaniu ulic Owocowej oraz Krzysztofa Kolumba w obrębie osiedla Nowe Miasto. Lokalizacja ta jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Od Wałów Chrobrego oddziela ją zaledwie dziewięć minut jazdy samochodem. Jeszcze szybciej dystans ten pokonamy tramwajem numer 6 lub autobusem linii 70.

Przyjazd autobusem ze Szczecina do Berlina


fast

Dworzec: Zentraler Omnibusbahnhof Berlin (ZOB)

Adres: Messedamm 2-4

Autobusy ze Szczecina do Berlina najczęściej dojeżdżają na dworzec ZOB oraz na lotniska Tegel i Schönefeld. Za pomocą komunikacji miejskiej z każdego z tych miejsc dostaniemy się do centrum miasta. Berlin to nie tylko główne miasto Niemiec, ale też ważny europejski węzeł komunikacyjny. Znajdujące się tu lotniska czy dworzec ZOB stanowią świetne miejsce na przesiadkę, kiedy wybieramy się do Europy Zachodniej.

Na dworcu ZOB znajdziemy autokary wyruszające do Paryża, Amsterdamu oraz oczywiście Wiednia. Sprawny system informacji turystycznej ułatwia podróżnym odnalezienie odpowiednich peronów i przewoźników. Dworzec wyposażony jest również w bogatą infrastrukturę. Na jego terenie znajdziemy poczekalnię, restauracje, sklepy oraz kantor.

Berlin od dawna jest znaną i lubianą destynacją turystyczną. Symbolem miasta jest oczywiście słynna, monumentalna Brama Brandenburska. Warto wiedzieć, że została ona zaprojektowana przez niemieckiego architekta pochodzącego z Kamiennej Góry (województwo dolnośląskie). Ponadto wielbicieli historii z pewnością zainteresuje East Side Gallery, czyli najdłuższy zachowany odcinek dawnego Muru Berlińskiego i jednocześnie największa na świecie galeria sztuki na świeżym powietrzu.

 


Odwiedź Berlin

Więcej informacji o Berlinie?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących Berlina, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik Sposoby na tanie zwiedzanie Berlina. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form poruszania się po Berlinie, ale także przydatne informacje o darmowych atrakcjach.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Autobus
Autobus
Autobus
najtańsze autobusy Szczecin – Berlin w ten weekend
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus