Autobusy WarszawaWrocław: rozkłady jazdy, tanie bilety

Współpracujemy z

więcej

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
Dzisiaj śr. 26 kwi czw. 27 kwi pt. 28 kwi sob. 29 kwi niedz. 30 kwi pon. 1 maj wt. 2 maj śr. 3 maj czw. 4 maj pt. 5 maj sob. 6 maj niedz. 7 maj pon. 8 maj
Sprawdź cenę.
Sprawdź cenę. Sprawdź cenę.

Kalendarz cen: informacje zostały zebrane w ciągu ostatnich 24 godzin i mogą ulec zmianie.

Podróż autobusem Warszawa – Wrocław

Śr. czas przejazdu:4h 56m
Przyjazd autobusem:Wrocław
Odjazd autobusu:Warszawa
Cena biletu: 12,00 zł
Odległość:302 km
Przewoźnicy autobusowi:
  • PolskiBus

Autobusy z Warszawy do Wrocławia – szczegóły przejazdu

Warszawę i Wrocław dzieli ponad 350 km. Ze względu na koszt przejazdu popularne na trasie Warszawa – Wrocław są połączenia autobusowe. Autobusem z Warszawy do Wrocławia pojedziemy z takimi przewoźnikami jak PolskiBus, Simple Express, Polbus (PKS Wrocław), PKS Polonus czy z przewoźnikami regionalnymi, m.in. PKS w Mławie. Najkrótszą podróż autobusem, która jednocześnie będzie podróżą najtańszą, oferuje Polski Bus, pokonujący trasę do Wrocławia w czasie krótszym niż 5 godzin.

Wrocław

Informacje ogólne

Czas lokalny 12:39
złoty
Populacja 634 800
Języki polski

Wrocław – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne we Wrocławiu jest o ok. 16% tańsze niż w Warszawie.

Zakupy

Ceny we Wrocławiu są średnio o 5% niższe niż w Warszawie.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego we Wrocławiu są średnio o 32% niższe niż w Warszawie.

Doba hotelowa

Cena noclegu w hotelu we Wrocławiu jest ok. 33% niższa niż w Warszawie.

Wyjazd autobusem z Warszawy

W zależności od wyboru przewoźnika autobus Warszawa – Wrocław będzie wyruszać z dworca Warszawa Zachodnia lub z Metra Młociny. Z przystanku zlokalizowanego przy końcowej stacji metra, wyruszają autobusy PolskiegoBusa, reszta przewoźników zdecydowała się na rozpoczynanie trasy przy Dworcu Zachodnim, który obsługuje również połączenia kolejowe. Najdogodniejsze połączenie z centrum Warszawy dla podróży z Metra Młociny oferuje metro, z kolei przy podróży rozpoczynającej się na Dworcu Zachodnim podróżni, aby dojechać na dworzec, mogą korzystać z autobusów komunikacji miejskiej, pociągów SKM oraz Kolei Mazowieckich.

Przyjazd autobusem do Wrocławia

Każdy autobus Warszawa – Wrocław kończy swoją trasę na tymczasowym dworcu autobusowym przy ul. Joannitów. Znajduje się on w pobliżu dworca kolejowego Wrocław Główny i odpowiada za realizację połączeń autobusowych. Dworzec położony jest w centrum miasta, łatwo można się do niego dostać korzystając z komunikacji miejskiej.

Atrakcje Wrocławia

Wrocław jest idealnym miejscem na kilkudniową wycieczkę, bez względu na porę roku. Turyści chętnie odkrywają Stare Miasto, udają się w okolice Hali Stulecia, skąd jest blisko do Parku Fontann oraz do wrocławskiego ZOO czy też wybierają się do Małej Rotundy, aby podziwiać oryginalną Panoramę Racławicką. Alternatywnym sposobem na zwiedzanie miasta może być trasa turystyczna, wyznaczana przez kolejne postacie krasnali, nawiązujące do tradycji Pomarańczowej Alternatywy. Obecnie we Wrocławiu znajduje się 300 krasnali, które mają także własny pomnik.

Autobus
Autobus
Autobus
najtańsze autobusy Warszawa – Wrocław w ten weekend
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus
Autobus