Autobusy do Wilna: tanie bilety, rozkłady jazdy

Jak dojechać autobusem do Wilna? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Jeśli wybieramy się do Wilna, warto rozważyć podróż autobusem. Autobusy do Wilna kursują z większości dużych polskich miast. Autobusy do Wilna łączą litewską stolicę z wieloma miastami polskimi. Dojazd autobusem z Polski do Wilna najczęściej wybierany jest ze względu na cenę przejazdu oraz fakt, że połączenia autobusowe są połączeniami bezpośrednimi. Autobusy Warszawa – Wilno mogą być obsługiwane m.in. przez: infobus, Ecolines, Eurolines Polska czy Autokar Polska. Autobusy Warszawa – Wilno na pokonanie całej trasy potrzebują około 9 godzin. Popularne są również autobusy Białystok - Wilno, obsługiwane przez przewoźników lokalnych.

Stolica Litwy jest największym ośrodkiem miejskim krajów nadbałtyckich. Położone na południu Litwy Wilno jest również uznanym ośrodkiem gospodarczym, chętnie odwiedzanym przez turystów ze względu na liczne zabytki. Najlepszy dojazd do miasta zapewnia transport kołowy i kolejowy, choć pasażerowie obecnie nie mają do dyspozycji bezpośredniego połączenia kolejowego z Polski do Wilna.


 


Autobusy Wilno: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać do Wilna? Na dworzec w Wilnie docierają między innymi autokary Autokar Polska, Eurolines, Ecolines, infobus czy Eurolines Polska.

Jak nazywa się dworzec w Wilnie? Głównym dworcem jest Główny Dworzec Autobusowy w Wilnie, ul. Sod 22.

Skąd bezpośrednio można autobusem dojechać do Wilna? Z Polski do Wilna autobusem dojedziemy bezpośrednio między innymi z Warszawy, Krakowa czy Białegostoku.


Jak kupować tanie bilety autobusowe do Wilna?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe do Wilna wystarczy kupować kilkanaście dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej kupując bilety na autobusy do Wilna zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe do Wilna? Bilety autobusowe do Wilna najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Autobusy do Wilna: dojazd do centrum

fast

Gdzie znajduje się główny dworzec autobusowy w Wilnie? Dworzec autobusowy w Wilnie znajduje się przy ul. Sod 22.

Jak daleko od centrum leży dworzec autobusowy w Wilnie? Dworzec autobusowy w Wilnie leży 1 km na południe od Starego Miasta.

Czym dojechać z dworca do ścisłego centrum Wilna? Dojazd do centrum Wilna zapewnia komunikacja miejska. Spacerem pokonamy dzielącą odległość w około 10 minut.

Wilno

Informacje ogólne

Czas lokalny 01:14
euro
Populacja 542 300
Języki litewski

Wilno – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Wilnie jest o ok. 12% droższe niż w Polsce.

Zakupy

Ceny w Wilnie są średnio o 19% wyższe niż w Polsce.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Wilnie są średnio o 41% wyższe niż w Polsce.

Doba hotelowa

Cena noclegu w hotelu w Wilnie jest ok. 4% niższa niż w Polsce.

Przyjazd na dworzec autobusowy w Wilnie

dworzec

Dworzec: Główny Dowrzec Autobusowy w Wilnie

Adres: ul. Sod 22, Wilno

Dworzec autobusowy w Wilnie sąsiaduje ze Śródmieściem, od którego dzieli go tylko 10 minutowy spacer. Na dworcu można kupić bilety na połączenia krajowe, ale również międzynarodowe, w tym również na autobusy Białystok – Wilno. Kasy dworcowe otwarte są od 6:00 do 19:00, przy czym także na połączenia krajowe bilety można kupić online korzystając z serwisu internetowego udostępnionego przez operatora zarządzającego dworcem.

Na dworcu znajduje się również poczekalnia oraz przechowalnia bagażu, działająca w ramach punktu umożliwiającego nadawanie przesyłek międzynarodowych. W tygodniu przechowalnia jest dostępna od 5:25 do 21:00, w weekendy jest otwarta od 7:00 do 20:45. Za przechowanie bagażu należy uiścić opłatę, przy czym w przechowalni można zdeponować bagaż o określonej wielkości. W tym samym kompleksie budynków znajduje się również market spożywczy, a pasażerowie mogą skorzystać z oferty barów szybkiej obsługi oraz kantorów.

Niektórzy przewoźnicy autobusowi zatrzymują się w Wilnie na przystanku zlokalizowanym przy centrum handlowym Panorama. Na wileńskie lotnisko można dojechać korzystając ze specjalnych połączeń kolejowych, kursujących regularnie pomiędzy dworcem kolejowym a lotniskiem. Dojazd na lotnisko z dworca autobusowego zapewniają również minibusy, obsługiwane przez TOKS. Naprzeciwko dworca autobusowego znajduje się również dworzec kolejowy. Przy dworcu zatrzymują się autobusy (34 i 53) i trolejbusy (1, 2, 5, 7 i 20), obsługujące ruch pasażerski w ramach komunikacji miejskiej.

Rozkład jazdy na dworcu autobusowym w Wilnie

rzokład

Autobusy z Polski do Wilna kursują każdego dnia o różnych porach, tak też podróżni z pewnością znajdą zadowalające połączenie. Autobusy do Wilna o charakterze międzynarodowym, w tym do Polski, obsługiwane są przez m.in. Ecolines, infobus czy Eurolines Polska. Autokar Polska i Eurolines obsługują po jednym połączeniu do Warszawy w ciągu dnia, z kolei infobus i Ecolines oferują po dwa połączenia dziennie, w tym po jednym połączeniu w nocy. Ecolines obsługuje również autobusy Białystok – Wilno. W ciągu dnia z Białegostoku oferowane są 3 takie połączenia. Raz w tygodniu odprawiane są bezpośrednie autobusy Kraków – Wilno. Takie połączenie w swoim rozkładzie posiada Ecolines.

Wileński dworzec obsługuje również ruch krajowy oraz połączenia międzynarodowe, w tym na Białoruś (do Mińska), do Rosji (Kaliningrad, Moskwa), na Ukrainę (Kijów i Lwów), na Łotwę (Ryga) i do Estonii (Tallin). Od kilku lat popularnością cieszy się linia Wilno – Berlin z dodatkowym przystankami w Warszawie i w Poznaniu. Dojazd autobusem z Polski do Wilna w ramach tych połączeń zapewnia przejazd w autokarach o podwyższonym standardzie. Z Wilna kursują również autobusy do Włoch, Wielkiej Brytanii, Danii czy Francji. W ramach połączeń lokalnych można stąd dojechać do Trok czy Kowna.

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?