Autobusem do Zakopanego

Współpracujemy z

więcej

Podróż autokarem do Zakopanego

Zakopane to największy ośrodek miejski, położony w bezpośrednim otoczeniu Tatr, który uznaje się za zimową stolicę Polski. Jest to najwyżej położone miasto w kraju. Dojazd do Zakopanego zapewniają autobusy, pociągi oraz komunikacja busowa, odpowiedzialna głównie za połączenia regionalne. Do Zakopanego można łatwo i szybko dojechać autokarami. Połączenia z Krakowa odjeżdżają praktycznie co godzinę. Trasy z wielu polskich miast do Zakopanego obsługuje również przewoźnik PolskiBus.com.

Zakopane

Informacje ogólne

Czas lokalny 03:54
złoty
Populacja 27 500
Języki polski

Zakopane – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Zakopanem jest znacząco droższe niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Zakopanem są wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Zakopanem są nieco wyższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Zakopanem kosztuje więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dworzec autobusowy w Zakopanem

Dojazd do Zakopanego autobusami możliwy jest z wielu miast polskich, najwięcej połączeń PKS jest realizowanych z Krakowa. Również z krakowskiego dworca MDA przejazdy oferują tacy przewoźnicy jak Szwagropol czy Voyager. Do zimowej stolicy dojedziemy również z Warszawy, Wrocławia, Katowic a nawet Berlina.

Wszystkie autobusy do Zakopanego kończą trasę na dworcu autobusowym przy ul. Kościuszki. Pasażerowie mogą kupić bilet w kasie na dworcu w godzinach od 7:00 do 19:00, w tych godzinach dostępny jest również dyżurny ruchu. Działa tu także poczekalnia, można również skorzystać z przechowalni bagażu. Komunikacja busowa dostępna jest natomiast z okolicy Baru FIS.

W mieście działa prywatna komunikacja busowa, dowożąca turystów do sąsiednich miejscowości oraz do Kuźnic (dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch), jak i do początku wielu tras turystycznych.

Najbliższe lotnisko znajduje się w Krakowie. Jest ono połączone z dworcem autobusowym MDA oraz dworcem kolejowym bezpośrednimi połączeniami. Z lotniska Balice do Zakopanego można więc dojechać pociągiem lub korzystając z połączeń autobusowych z przesiadką na głównych dworcach stolicy Małopolski.

Rozkład jazdy na dworcu autobusowym w Zakopanem

Autobusy do Zakopanego kursują z Berlina, Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi czy Wrocławia. Najwięcej połączeń autobusowych w ciągu dnia wyjeżdża z Krakowa (około 100 połączeń, przy czym niektóre z nich kursują jedynie w dni nieparzyste lub parzyste). Podróż z Krakowa do Zakopanego trwa około 2 godzin. Po 6 kursów dowozi pasażerów z Łodzi i Opola, 8 autobusów odjeżdża z Warszawy, 5 połączeń łączy Zakopane z Gdańskiem i Gdynią, a 18 obsługuje połączenia na trasie Zakopane - Katowice. Przewoźnicy odpowiedzialni za realizację połączeń autobusowych do Zakopanego to m.in. PolskiBus.com (połączenia z Berlina, trwające po 12:00 godzin, oraz połączenia z Warszawą przez Kraków), Szwagropol, Majer Bus, Max Bus czy Trans Kos (realizujące połączenia do Krakowa), PKS Polonus, Arriva oddział Kołobrzeg czy PKS-y w Ostrowcu Świętokrzyskim i Ciechanowie.


Atrakcje w Zakopanem

Turyści wybierający się do Zakopanego mogą tu przyjeżdżać przez cały rok. W sezonie zimowym działają wyciągi dla narciarzy, z kolei w sezonie letnim popularne są piesze wycieczki po górach, prowadzące przez Tatrzański Park Narodowy, do Doliny Pięciu Stawów, w okolice Morskiego Oka czy na Giewont. Działa również kolejka na Kasprowy Wierch. Atrakcje w Zakopanem to również ul. Krupówki, traktowana jako największy deptak w mieście. Dla podróżnych przybywających spoza Podhala ciekawą atrakcją jest również drewniana zabudowa góralska i charakterystyczne drewniane wille, m.in. Atma (siedziba Muzeum Karola Szymanowskiego) czy Koliba (Muzeum Tatrzańskie).

Zakopane – jak najłatwiej dojechać autobusem?

przez Krakow, Ul Bosacka Zakopane, Zakopiański Dworzec Autobusowy
czas:: 02:15 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 21:05
ostatni odjazd: 21:05
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 23:20
ostatni przyjazd: 23:20
  • Krakow, Ul Bosacka
  • Zakopane, Zakopiański Dworzec Autobusowy

Oferty:

14/05/2016 21:05 - 23:20 0,96 zł
15/05/2016 04:45 - 07:00 14,74 zł
16/05/2016 15:00 - 17:15 14,83 zł
22/05/2016 21:05 - 23:20 0,96 zł