Zamosc: autobusy, tanie bilety, rozkłady jazdy PKS

Współpracujemy z

więcej

Autobusy do Zamościa

Zamość jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem na Lubelszczyźnie. Miasto jest uznanym ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym i turystycznym. Bywa nazywany Padwą Północy, perłą Renesansu czy miastem arkad. Od 1992 roku Stare Miasto w Zamościu znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dogodny dojazd do Zamościa zapewniają autobusy PKS, busy oraz pociągi.

Połączenia autobusowe do Zamościa obsługuje PKS w Zamościu, Polbus z Wrocławia, Albatros, czy przewoźnicy z Biłgoraja i z Hrubieszowa. Połączenia regionalne oraz niektóre dalekobieżne mogą być również obsługiwane przez przewoźników busowych.

Zamosc

Informacje ogólne

Czas lokalny 12:38
złoty
Populacja 66 000
Języki polski

Zamosc – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Zamościu jest znacząco tańsze niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Zamościu są niższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Zamościu są nieco niższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Zamościu nie kosztuje więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dworzec autobusowy w Zamościu

Autobusy przyjeżdżające do Zamościa zatrzymują się na dworcu autobusowym przy ul. Hrubieszowskiej. Obecnie dworzec jest otwarty dla pasażerów w godzinach od 5:00 do 21:00, przy czym kasy biletowe oraz przechowalnia bagażu działają od godziny 7:15 do 14:45. Z parkingu przy ul. Gminnej wyruszają z kolei połączenia busowe. Dojazd do Zamościa busami jest alternatywą dla połączeń autobusowych i może być realizowany z Warszawy, Krakowa, Lublina, Rzeszowa oraz Hrubieszowa.

Miasto posiada autobusową komunikację miejską, obsługiwaną przez Miejski Zakład Komunikacji. Komunikacja miejska to 25 linii miejskich i podmiejskich, oznaczonych numerami od 0 do 56.

Zamość nie posiada własnego lotniska. Najbliższe lotniska znajdują się w Lublinie oraz w Rzeszowie.

Rozkład jazdy na dworcu autobusowym w Zamościu

Bezpośrednimi autobusami do Zamościa przyjechać można między innymi z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Lublina czy Kielc. Połączenie autobusowe do Zamościa z Katowic, to autobus jadący przez Kraków, Jarosław i Rzeszów (podróż autobusem trwa ponad 8 godzin). W ciągu dnia realizowane są 3 połączenia bezpośrednie z Warszawą oraz jedno połączenie realizowane jako kurs przez Warszawę ze Słupska. Podobnie 3 autobusy dziennie kursują tu łącząc miasto z Wrocławiem. Do Zamościa można też dotrzeć z Tomaszowa Lubelskiego i Lublina.


Atrakcje Zamościa

Główną atrakcją miasta jest oczywiście Stare Miasto z charakterystycznym Rynkiem Wielkim z ratuszem i kamienicami ormiańskimi w niezmienionym układzie od czasu wybudowania. Pozostałe atrakcje Zamościa to m.in. Pałac Zamoyskich i Akademia Zamojska, pozostałości po dawnej Twierdzy Zamość z jedynym zachowanym bastionem VII, gdzie wytyczony został szlak turystyczny czy późnorenesansowa synagoga. Cykliczne imprezy kulturalne, odbywające się w mieście, to m.in. Zamojskie Lato Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk czy festiwal filmowy Sacrofilm.

Zamosc – jak najłatwiej dojechać autobusem?

przez
czas:: 02:21 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 10:00
ostatni odjazd: 10:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 12:21
ostatni przyjazd: 12:21

Oferty:

30/12/2015 10:00 - 12:21 34,94 zł