Zielona Gora: autobusy, tanie bilety, rozkłady jazdy PKS

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
Współpracuje z nami 450 przewoźników
więcej

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

Autobusy do Zielonej Góry

Zielona Góra to miasto położone w zachodniej Polsce, siedziba władz samorządu województwa lubuskiego. Wraz z Nową Solą i Sulechowem tworzy Lubuskie Trójmiasto. Miasto słynie z winnic i corocznego święta – winobrania. Jest to najprawdopodobniej największa tego typu impreza w Polsce!

Planując przyjazd do Zielonej Góry, warto wiedzieć, z którym przewoźnikiem autokarowym możemy dojechać do miasta. Kursują tu autobusy z pobliskich miejscowości oraz większych polskich miast jak Zakopane, Wrocław, Wałbrzych, Świnoujście, Szczecin, Rewal, Poznań, Łódź, Karpacz, Częstochowa czy Przemyśl. Przejazdy organizuje kilku przewoźników, między innymi PKS Zielona Góra, Pacyfik Bus i Polbus. Najwięcej autobusów kursuje do Zielonej Góry z Poznania. Na tej trasie przewoźnicy proponują podróżnym kursy zwykłe i pospieszne, a przejazd trwa niecałe dwie godziny.

Zielona Gora

Informacje ogólne

Czas lokalny 10:01
złoty
Populacja 118 400
Języki polski

Zielona Gora – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Zielonej Górze jest znacząco tańsze niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Zielonej Górze są niższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Zielonej Górze są nieco niższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Zielonej Górze nie kosztuje więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dworzec PKS Zielona Góra

dworzec

Dworzec autobusowy (PKS) znajduje się w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego (po drugiej stronie ulicy), przy ul. Dworcowej 27. Tutaj zatrzymują się autobusy należące do PKS Zielona Góra, a także autokary innych przewoźników. W budynku dworcowym znajduje się poczekalnia, kasy biletowe, punkty gastronomiczne i handlowe, punkt informacyjny, rozkład jazdy oraz toaleta. Podróżni mogą także korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Bilety sprzedawane są w kasach, u kierowców autobusów, a także przez internet.

Warto wiedzieć, że autobusy do Zielonej Góry zatrzymują się również na przystankach „na żądanie”. Po Zielonej Górze można się poruszać korzystając z komunikacji miejskiej. Kursują tutaj autobusy MZK. W pobliżu dworca autobusowego i dworca PKP znajduje się przystanek autobusowy.

Rozkład jazdy na dworcu autobusowym w Zielonej Górze


rzokład

Wybierając się autobusem do Zielonej Góry, skorzystać możemy z usług przewoźnika PKS Zielona Góra. Jest to największy zielonogórski przewoźnik oferujący połączenia między innymi z Poznaniem, Wrocławiem, Szczecinem, Kołobrzegiem i Krakowem. Pierwszy autobus do Zielonej Góry z Poznania, przyjeżdża wczesnym rankiem, ostatni późnym wieczorem. Autokarem PKS Zielona Góra dojedziemy również do Przemyśla, co daje świetną okazję ku temu, by odkryć piękno Bieszczad. Przewoźnik oferuje też ponad 20 połączeń z Nową Solą, Nowogrodem Bobrzańskim, Sulechowem i Żarami. W ostatnim czasie spółka PKS Zielona Góra Sp. z o.o. zakupiła 10 nowych autokarów, które umilą podróż turystom korzystającym z usług PKS Zielona Góra na trasach do Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Żar, Świebodzina oraz Gubina.

Jeśli jedziemy do Zielonej Góry z Małopolski, możemy skorzystać z oferty firmy PolBus. Przewoźnik działa na rynku transportowym już od 60 lat. Firma ma w swoim rozkładzie bezpośrednie połączenie z Zakopanego do Zielonej Góry (przez Wrocław, Kraków). Autokar wyjeżdża z Zakopanego około godziny 12:00, na dworzec autobusowy w Zielonej Górze przyjeżdża około godziny 23:00.

Połączenia krajowe i międzynarodowe z/do Zielonej Góry posiada także Pacyfik Bus. To wielkopolska firma, której autobusy codziennie kursują na trasie z Poznania i z Warszawy do Zielonej Góry.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości dojazdu do Zielonej Góry, koniecznie sprawdź nasz przewodnik: pociągiem do Zielonej Góry.


 


Odwiedź Zieloną Górę

Winobranie w Zielonej Górze!

Co roku w Zielonej Górze organizowane jest Winobranie. To impreza, podczas której można skosztować najlepszych i produkowanych w Polsce win, dowiedzieć się szczegółów dotyczących produkcji i wziąć udział w organizowanych w tym czasie w mieście warsztatach, pokazach i wystawach.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?


Zielona Gora – jak najłatwiej dojechać autobusem?

przez
czas:: 04:20 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 15:00
ostatni odjazd: 15:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 19:20
ostatni przyjazd: 19:20

Oferty:

07/05/2016 15:00 - 19:20 53,36 zł
przez
czas:: 04:20 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 19:05
ostatni odjazd: 19:05
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 23:25
ostatni przyjazd: 23:25

Oferty:

15/01/2016 19:05 - 23:25 81,78 zł
przez
czas:: 03:32 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 14:20
ostatni odjazd: 14:20
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 17:52
ostatni przyjazd: 17:52

Oferty:

08/02/2016 14:20 - 17:52 34,96 zł