Tanie loty do Barcelony: bilety lotnicze, połączenia

Współpracujemy z

więcej

Szukasz dogodnych lotów do Barcelony?

dworzec

Szukasz tanich lotów do Barcelony? Sprawdź z GoEuro! Codziennie loty do Barcelony oferowane są z wielu lotnisk w Polsce, a przewoźników, którzy oferują lotnicze połączenie właśnie do Barcelony jest co najmniej kilku. Tym samym loty do Barcelony dzięki dużej liczbie przewoźników obsługujących trasę są wartą uwagi alternatywą wobec innych środków transportu, a korzystając z tanich lotów, oszczędności w portfelu można połączyć z oszczędnością czasu.

Wybierając się samolotem do Barcelony, warto pamiętać, aby zjawić się na lotnisku odpowiednio wcześnie. Doliczając do czasu podróży odprawę i wszelkie pozostałe kontrole, musimy mieć zarezerwowane około 5 godz. Głównym lotniskiem Barcelony obsługującym loty międzynarodowe jest Barcelona El Prat. Tanie loty do Barcelony z Polski oferują takie linie lotnicze jak między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, Vueling, Wizz Air, Ryanair, Lufthansa, Swiss i wiele innych. To, z kim polecimy do Londynu, zależy raczej od tego, skąd planujemy wylecieć i ile chcielibyśmy wydać na lot do Barcelony.

Jak kupić tanie bilety lotnicze do Barcelony?

  • autobus Zawsze najtaniej jest kupować bilety na loty do Barcelony z dużym wyprzedzeniem!

  • autobus Tani przewoźnicy lotniczy oferujący loty do Barcelony to między innymi Vueling, Wizz Air i Ryanair.

  • autobus Większość podróżnych kupuje bilety lotnicze do Barcelony przynajmniej kilkanaście dni przed podróżą.

Loty do Barcelony – nie tego szukasz?

Sprawdź pociągi w Hiszpanii | Porównaj możliwości przejazdu autobusem po Hiszpanii

Barcelona

Informacje ogólne

Czas lokalny 19:00
euro
Populacja 1 600 000
Języki hiszpański, kataloński

Barcelona – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Barcelonie kosztuje średnio 95% więcej niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Barcelonie są średnio 52% wyższe od cen w Polsce.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Barcelonie są średnio 196% wyższe od uśrednionej ceny za bilety w Polsce.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Barcelonie kosztuje średnio 103% więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Skąd polecieć do Barcelony? Znajdź najlepsze połączenia lotnicze!

dworzec

Szukając lotów do Barcelony, warto rozważyć wylot z kilku lotnisk w Polsce. Tanie loty do Barcelony są bardzo popularne, a dotarcie i zwiedzanie Barcelony umożliwią nam przewoźnicy odlatujący między innymi z Poznania, Krakowa, Katowic lub Wrocławia. Najbardziej korzystne loty oferuje lotnisko im. F. Chopina w Warszawie znajdujące się w odległości 8 km od centrum. Do portu lotniczego podjeżdżają autobusy miejskie: 148, 175, 188, 331, N32, Szybka Kolej Miejska S2, S3 oraz Kolej Mazowiecka uruchamiająca pociąg R2.

Kolejnym lotniskiem oferującym loty do Barcelony jest lotnisko w Poznaniu. Mieści się ono 7 km od centrum . Dojazd na lotnisko umożliwia komunikacja miejska za pośrednictwem linii L, 59 i 48. Lecąc do Barcelony z Poznania wymagana będzie przynajmniej jedna przesadka. Najbardziej komfortową możliwość przelotu oferuje przewoźnik PLL LOT z przesiadką w Warszawie.

Do Barcelony dolecimy również z Krakowa. Na lotnisko zawiezie nas autobus miejski linii 208, 292, 902 lub pociąg relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko. W Krakowie loty do Barcelony obsługiwane są m.in. przez linie lotnicze LOT, Brussels, KLM, Norwegian. Najkrótszy lot z jedną przesiadką oferuje Lufthansa.

Port lotniczy we Wrocławiu również oferuje loty z jedną przesiadką. Najbardziej korzystne połączenie umożliwia PLL LOT z transferem w Warszawie. Na Wrocławskie lotnisko dojedziemy komunikacją miejską, linia 409 lub 249.

Będąc w Katowicach do Barcelony najszybciej dolecimy za pośrednictwem linii lotniczych Lufthansa w ciągu 8 godzin z przesiadką we Frankfurcie. Aby dojechać z centrum na lotnisko w Katowicach, wystarczy wsiąść do autobusy linii 85, 53, 17 lub skorzystać z przejazdu autobusem „linia lotnisko”.

Jak łatwo dojechać z lotniska Barcelona El Prat do centrum Barcelony?

dworzec

Wycieczka do Barcelony to marzenie wielu z nas. Warto więc je spełnić i już dziś zarezerwować odpowiednie loty do Barcelony. Lotnisko najczęściej obsługujące loty z Polski to Barcelona El Prat. Po zakończonym locie i wyjściu z lotniska dogodną formą transportu do centrum miasta jest kursujący co 30 min pociąg, który odjeżdża z Terminala 2.

Jednak najtańszym sposobem na dotarcie z lotniska do centrum jest skorzystanie z podróży autobusem Aero Bus. Cena biletu w jedną stronę wynosi niecałe 6 euro.

Aerobus Airport Shuttle: łączy lotnisko Barcelona El Prat z centrum miasta


  • Bilet na przejazd autobusem Aerobus kup z GoEuro jeszcze przed wylotem!

  • Aerobus dociera do Plaça de Catalunya w 35 minut!

  • Autobus zatrzymuje się na Sepúlveda-Urgell, Plaça de Espanya, Gran Via-Urgell oraz Plaça Universitat!

 


Odwiedź Barcelonę

Więcej informacji o Barcelonie?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących dojazdu do Barcelony, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 


Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Loty do miasta: Barcelona

przez Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport Gerona
czas:: 04:10 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 18:25
ostatni odjazd: 18:25
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 22:35
ostatni przyjazd: 22:35
  • Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport
  • Gerona

Oferty:

26/05/2016 18:25 - 22:35 390,30 zł