Loty KrakowLondyn: tanie loty

Współpracujemy z

więcej

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
Dzisiaj czw. 30 mar pt. 31 mar sob. 1 kwi niedz. 2 kwi pon. 3 kwi wt. 4 kwi śr. 5 kwi czw. 6 kwi pt. 7 kwi sob. 8 kwi niedz. 9 kwi pon. 10 kwi wt. 11 kwi śr. 12 kwi czw. 13 kwi pt. 14 kwi sob. 15 kwi niedz. 16 kwi pon. 17 kwi wt. 18 kwi
Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę.
Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę. Sprawdź cenę.

Kalendarz cen: informacje zostały zebrane w ciągu ostatnich 24 godzin i mogą ulec zmianie.

Lot Krakow – Londyn

Czas podróży:7h 31m
Przylot do:Londyn
Miejsce wylotu:Krakow
Cena biletu 280,48 zł
Odległość:1413 km
Linie lotnicze:
  • Ryanair
  • Lot Polish Airlines
  • Norwegian Air Shuttle

Loty z Krakowa do Londynu – szczegóły lotu

Z Krakowa do Londynu można podróżować autobusem i będzie to podróż wyjątkowo długa, bo trwająca ponad 26 godzin, albo zdecydować się na nieco droższą, ale szybką podróż samolotem. Przelot, z doliczeniem czasu potrzebnego na dojazd na lotnisko, odprawę biletową i lot, będzie trwać nieco ponad 5 godzin w przypadku lotu bezpośredniego i około 9 godzin przy locie z jedną przesiadką.

Loty Kraków – Londyn, realizowane jako loty bezpośrednie, oferują linie lotnicze British Airways (loty na lotnisko Heathrow) oraz easyJet (londyńskie lotnisko Gatwick).

Do Londynu można również polecieć z przesiadką, co nieco wydłuży czas podróży. Z jedną przesiadką można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT (przesiadka w Warszawie) i niemieckimi liniami Air Berlin (przesiadka w Berlinie). Wspomniane loty są lotami z Krakowa do Londynu lądują na lotnisku Heathrow. Podobne rozwiązanie oferują Norwegian Air Shuttle (przesiadka w Kopenhadze, z przylotem na lotnisko Gatwick), linie KLM (z międzylądowaniem w Amsterdamie), a także Iberia, Vueling, Lufthansa, a nawet Air France.

Londyn

Informacje ogólne

Czas lokalny 16:20
funt
Populacja 7 500 000
Języki angielski

Londyn – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Londynie jest średnio 219% droższe niż w Krakowie.

Zakupy

Ceny w Londynie są średnio o 158% wyższe niż w Krakowie.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Londynie są średnio o 308% wyższe niż w Krakowie.

Doba hotelowa

Cena noclegu w hotelu w Londynie jest średnio 190% wyższa niż w Krakowie.

Wylot z Krakowa do Londynu

Krakowskie lotnisko im. Jana Pawła II znajduje się w miejscowości Balice, położonej około 11 km od centrum Krakowa. Na lotnisko można dojechać dwiema liniami dziennymi, obsługiwanymi przez komunikację miejską w Krakowie (208 i 292) oraz autobusem nocnym 902. Autobusy rozpoczynają trasę przy Dworcu Głównym Wschód i zatrzymują się na lotnisku w okolicy terminala T1. Po przebudowie z centrum na lotnisko w Krakowie można również dojechać pociągiem. Połączenie obsługiwane jest przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Każdy z pociągów posiada automaty biletowe. Wysiąść należy na stacji Kraków Lotnisko.

Przylot do Londynu

Loty Kraków – Londyn kończą się lądowaniem na jednym z trzech londyńskich lotnisk: Heathrow, Gatwick lub City. Lądując w Londynie, należy pamiętać o przestawieniu zegarków o godzinę.

Heathrow to jedno z największych lotnisk na świecie. Znajduje się ono około 26 km od centrum miasta. Na stację Piccadily dojedziemy metrem – podróż trwa około 60 minut lub pociągiem na stację Paddington (Heathrow Express jedzie tam 15 minut, Heathrow Connect – 25 minut).

Lotnisko Gatwick jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Londynie, leżącym w odległości ok. 40 km od Londynu i Brighton. Lotnisko oddano do użytku w 1988 roku. Pomiędzy dwoma terminalami lotniska, Północnym i Południowym, kursują specjalne pociągi. Do centrum, na stację Victoria, najszybciej można dojechać pociągiem (podróż zajmie około 30 minut, zaś połączenia obsługiwane są przez różne linie kolejowe).

Lotnisko City leży ok. 10 km od samego centrum Londynu. Dostaniemy się tam korzystając z pociągów Docklands Light Railway, łączących wschodni Londyn z liniami metra. Do centrum można także dojechać autobusami miejskimi 473 i 474.

Samolot
Samolot
Samolot
najtańsze loty Krakow – Londyn w ten weekend
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot