Linie lotnicze

Przegląd i informacje o liniach lotniczych

Linie lotnicze w Polsce

W ostatnich latach rynek lotniczy w Polsce bardzo się rozwija. Nasz narodowy przewoźnik Polski Linie Lotnicze LOT obsługuje wiele połączeń europejskich oraz loty międzykontynentalne. Dodatkowo na polskim rynku działają firmy zagraniczne, jak choćby Air France, KLM Lufthansa oraz tanie linie lotnicze jak EasyJet, Wizz Air czy Ryanair, które posiadają w swojej ofercie loty z/do Polski oraz połączenia tranzytowe. Najbogatszą flotą w Polsce dysponują Polskie Linie Lotnicze LOT, w których ofercie znajdują się między innymi przeloty samolotem typu Dreamliner (Boening 787). Kilku przewoźników w ostatnich latach ogłosiło swoją upadłość, z czego najważniejsze znaczenie mieli Eurolot i OLT Express.

 

Tanie linie lotnicze w Polsce

Ryanair

Ryanair to jedna z największych tanich linii lotniczych w Europie. Działa w około 30 krajach, oferując również loty poza Europę, m.in. do Maroka. Siedziba główna znajduje się w Dublinie oraz na lotnisku London Stansted. W 2014 roku z tym tanim przewoźnikiem podróżowało ponad 86 milionów pasażerów. Obecnie Ryanair oferuje wyloty z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Najpopularniejsze miasta, do których można polecieć właśnie na pokładzie linii lotniczych Ryanair, to Barcelona, Madryt oraz Londyn. Z Polski z przewoźnikiem dolecimy między również do Bristolu, Dublina, Edynburga, Leeds, Paryża czy Rzymu.

Popularne połączeniaPoczątek strony


easyJet

EasyJet to ważne tanie linie lotnicze, które oferują połączenia do 32 krajów. W 2013 roku z EasyJet podróżowało ponad 60 milionów pasażerów. EasyJet jako jeden z nielicznych tanich przewoźników decyduje się na loty na droższe, ale często położone bliżej centrum miast, lotniska w Europie. Do głównych destynacji oferowanych przez linie lotnicze easyJet należą Londyn, Paryż oraz Mediolan. Z Polski easyJet lata z Krakowa, również do takich miejscowości jak Belfast, Bristol, Edynburg, Hamburg, Lion i Liverpool.

Popularne połączeniaPoczątek strony


Wizz Air

Przewoźnik obecny jest na polskim rynku od maja 2004 roku. Wizz Air oferuje loty z Gdańska, Lublina, Poznania, Katowic, Warszawy i Wrocławia. Samoloty tych tanich linii docierają nie tylko do krajów leżących w Europie (w tym do Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Włoch), ale również do Gruzji, Izraela i Turcji. Wizz Air korzysta z mniejszych a tym samym tańszych lotnisk. Oferuje przystępne ceny oraz możliwość skorzystania z kart rabatowych.

Popularne połączenia
Początek strony


Porównanie tanich lini lotniczych

Usługi oferowane przez tanie linie

Usługa Posiłek Bagaż podręczny Bagaż rejestrowany Rezerwacja miejsca Rozrywka
Brak 55 x 40 x 20 cm od 15 euro od 5,99 euro N/A
Brak 56 x 45 x 25 cm od 16 euro od 2,99 euro N/A
Brak 42 x 32 x 25 cm od 15 euro od 1 euro N/A

Początek strony


Pozostałe tanie linie lotnicze w Europie

Przewoźnik rozpoczął działalność w 2003 roku. Jet2 jest jedną z największych tanich linii lotniczych w Wielkiej Brytanii, która oferuje przeloty za niską cenę. Proponuje pasażerom dolot do 58 miejsc w Europie. Siedziba firmy znajduje się na lotnisku Leeds/Bradford International.
Norwegian to przewoźnik, który obecny jest również na polskim rynku lotniczym. Rocznie przewozi około 25 milionów pasażerów. W Polsce lata z Gdańska, Krakowa, Szczecina oraz Warszawy i oferuje również loty międzykontynentalne.
Hiszpański przewoźnik Vueling swoją siedzibę ma na lotnisku Barcelona El Prat. Proponuje loty do ponad 100 miejsc w Europie, Afryce i Azji. Z Polski połączenia linii lotniczych Vueling dostępne są z lotniska im. Chopina w Warszawie oraz z krakowskiego lotniska Balice.
Niemieckie tanie linie lotnicze, które swą siedzibę mają na lotnisku Kolonia/Bonn. Niegdyś znane pod nazwą Germanwings, dziś jako Eurowings odlatują z Polski z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Katowicach.


 

 

Największe linie lotnicze oferujące loty z Polski

Polskie Linie Lotnicze LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT powstały 1 stycznia 1929 roku w wyniku połączenia w jedno przedsiębiorstwo wszystkich działających w tym czasie na terenie naszego kraju przewoźników lotniczych. Firma jest własnością Skarbu Państwa. Flotę Polskich Linii Lotniczych stanowią samoloty typu: Embraer 170, Embraer 175, Embraer 195, Boening 737-45D, Boening 787-85D (Dreamliner), Bombardier DHC-8Q400. Linie należą do sojuszu Star Alliance. LOT oferuje szereg połączeń krajowych, europejskich i międzykontynentalnych. Z przewoźnikiem polecimy więc zarówno do Monachium, Frankfurtu, Paryża, Nowego Jorku, jak i do Pekinu.

Popularne połączeniaPoczątek strony


Lufthansa

Lufthansa to niemiecki przewoźnik lotniczy, który z powodzeniem działa również na polskim rynku, oferując loty z większości polskich portów lotniczych. Lufthansa, tak jak Polskie Linie Lotnicze LOT, należy do sojuszu Star Alliance. Przewoźnik oferuje loty na wszystkie kontynenty. Z Polski najbardziej popularne są połączenia do największych miast w Niemczech, w tym do pełniących rolę portów przesiadkowych Monachium i Frankfurtu.

Popularne połączeniaPoczątek strony


Air France

Air France to największy francuski przewoźnik lotniczy, który również oferuje przeloty na wszystkie kontynenty. Z Polski loty na pokładzie linii lotniczych Air France odbywać się mogą z warszawskiego lotniska im. Chopina lub z krakowskich Balic. Przewoźnik stowarzyszony jest w grupie Sky Team i dysponuje ponad 250 maszynami.

Popularne połączeniaPoczątek strony


Porównanie największych linii lotniczych

Usługi oferowane na pokładzie samolotu w klasie ekonomicznej dla lotów w Europie

Usługa Posiłek Bagaż podręczny Bagaż rejestrowany Rezerwacja miejsca Rozrywka
Przekąska 55 x 40 x 23 23 kg TAK NIE
Przekąska 55 x 40 x 23 cm 23 kg TAK NIE
Przekąska 55 x 35 x 25 cm 23 kg TAK NIE

Początek strony


Pozostałe linie lotnicze

KLM to holenderskie linie lotnicze, które wchodzą w skład Sky Team. Główną siedzibą przewoźnika jest lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Z Polski KLM oferuje loty z lotniska im. Chopina w Warszawie oraz z krakowskiego lotniska w Balicach.
Hiszpański narodowy przewoźnik, którym jest Iberia, lata wszędzie poza Australią, a jednym z ważniejszych destynacji, które ma w swojej ofercie, jest Ameryka Łacińska.
Druga pod względem wielkości linia lotnicza w Niemczech. Siedzibą przewoźnika jest Tegel w Berlinie oraz lotnisko w Düsseldorfie. W Polsce loty Air Berlin oferowane są z Warszawy i Gdańska.
Skandynawskie linie lotnicze SAS to przewoźnik, który posiada trzy lotniska główne: w Oslo, Sztokholmie i Kopenhadze. Samoloty SAS obecne są na większości polskich lotnisk (Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań).
Funkcjonujące od 1947 roku brytyjskie linie lotnicze British Airways posiadają flotę ponad 300 samolotów. Lotniskiem macierzystym jest londyńskie Heathrow. Z Polski British Airways odlatuje z lotnisk w Krakowie i Warszawie.


Najpopularniejsze połączenia lotnicze


* Podane ceny są orientacyjne. By sprawdzić aktualne oferty, skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń.