Madryt: tanie loty

Współpracujemy z

więcej

Tanie loty z Polski do Madrytu – szczegóły lotu

Wybierając się do Madrytu, warto wiedzieć, że miasto posiada jeden port lotniczy Aeropuerto de Madrid-Barajas Adolfo Suárez, który znajduje się około 13 km od centrum. To duże ułatwienie, gdyż lądują tu samoloty wszystkich linii lotniczych, w tym również linie budżetowe. Lotnisko jest największym portem lotniczym w Hiszpanii. Przeloty do Madrytu obsługują m.in. PLL LOT (loty z Warszawy), British Airways, Czech Airlines, KLM, Lufthansa, Alitalia czy narodowy przewoźnik hiszpański Iberia. Lotnisko obsługuje także tanie linie lotnicze, w tym Ryanair, Vueling Airlines, Germanwings czy easyJet. Lotnisko zostało dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zgodnie z unijną dyrektywą oferuje pomoc osobom niepełnosprawnym. Osoby potrzebujące dodatkowej asysty powinny zgłosić to na 48 godzin przed odlotem.

Najlepszy dojazd z lotniska do centrum zapewnia metro. Na samo lotnisko dojeżdża linia L8, która zatrzymuje się na dwóch stacjach: Aueropuerto T1, T2 y T3 oraz Aeropuerto T4. Linia zapewnia dojazd do stacji Nuevos Ministerios, skąd można dojechać centrum przesiadając się na linię L10. Na trasie z lotniska do centrum Madrytu kursują także pociągi RENFE (linia C-1) oraz autobusy komunikacji miejskiej, m.in. linie 200, 101, 822, 824, 827 i 828.

Madryt

Informacje ogólne

Czas lokalny 00:09
euro
Populacja 3 200 000
Języki hiszpański

Madryt – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Madrycie kosztuje średnio 8% więcej niż uśredniona cena za posiłek w Hiszpanii.

Zakupy

Ceny w Madrycie są średnio 7% wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Madrycie są średnio 6% wyższe od uśrednionej ceny za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Madrycie kosztuje średnio 7% więcej niż uśredniona cena za noclegi w Hiszpanii.

Wyloty z Polski

Przeloty do Madrytu z Polski oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT i Norwegian Airlines. Obie linie wylatują z warszawskiego lotniska im. Chopina. Tanie loty do Madrytu oferuje natomiast Ryanair (loty z Modlina). Przewoźnik obsługuje też trasę Madryt – Kraków. Taki lot trwa około 3 godzin i 30 minut, lot do Warszawy jest dłuższy nawet pół godziny.

Wyloty z Europy

Tanie loty do Madrytu można również znaleźć korzystając z przelotów z Brukseli, Berlina czy Pragi. Przeloty z Brukseli obsługują linie lotnicze Brussels Airlines, na lot należy zaplanować około 2 godzin 20 minut. Za przelot z Berlina z lotnisko Tegel odpowiada AirBerlin, zapewniając przelot w czasie 3 godziny i 5 minut, oraz przewoźnicy hiszpańscy Iberia i Iberia Express. Z lotniska Schönefeld lata tani przewoźnik Ryanair. Decydując się na przelot do Madrytu z Pragi można skorzystać z linii Iberia oranaz Czech Airlines. Przelot będzie trwać około 3 godzin.

Atrakcje w Madrycie

Planując pobyt w Madrycie warto odwiedzić plac Puerta del Sol z hiszpańskim południkiem zero, Muzeum Prado, królewski pałac Palacio Real czy ukończoną po prawie stu latach katedrę La Almudena. Miłośnicy corridy powinni zobaczyć największą arenę do walki byków Plaza de Toros de las Ventas. Atrakcje w Madrycie obejmują również parki - dwa najważniejsze to Park Retiro oraz sąsiadujący z Muzeum Prado i posiadający szklarnię podzieloną na strefy klimatyczne Real Jardín Botanico.

Loty do miasta: Madryt

przez Warsaw–Modlin Mazovia Airport Madrid
czas:: 03:25 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 20:20
ostatni odjazd: 20:20
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 23:45
ostatni przyjazd: 23:45
  • Warsaw–Modlin Mazovia Airport
  • Madrid

Oferty:

29/02/2016 20:20 - 23:45 226,16 zł