Lufthansa: tanie bilety lotnicze i oferowane połączenia

 • Liczba krajów: 81
 • Liczba miast:: 211
 • Liczba połączeń w ciągu dnia:: 1100

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Lufthansa – jeden z największych przewoźników lotniczych w Europie

Ogólne informacje niemieckim przewoźniku lotniczym Lufthansa

Linie lotnicze Lufthansa powstały w latach 50. XX wieku. Do dziś siedziba linii lotniczych mieści się w Kolonii, a jej najważniejszymi lotniskami w Niemczech są port lotniczy we Frankfurcie i otwarte w 2003 roku lotnisko w Monachium. Od czasów powstania Lufthansa stała się najważniejszym przewoźnikiem lotniczym w Niemczech i jednym z głównych graczy w skali świata. Firma jako pierwsza zaoferowała loty Boeingiem 737, podwyższając komfort przelotów. Ponad 300 samolotów i loty na wielu transach to atuty niemieckich linii lotniczych.

W skład grupy kapitałowej Lufthansa wchodzą niemieckie tanie linie lotnicze Germanwings, Austrian Airlines (największe linie lotnicze w Austrii) oraz Swiss Airlines, które stały się częścią Lufthansy w 2005 roku. Lufthansa posiada także udziały w tureckich liniach Sun Express, amerykańskich liniach JetBlue Airlines, Luxair z Luksemburga oraz Brussels Airlines. Samoloty przewoźnika obsługują połączenia na trasach europejskich, są także obecne w Stanach Zjednoczonych, Azji i wybranych krajach afrykańskich.


Jak kupić tanie bilety na loty Lufthansy?

Zdecyduj się na wygodne bilety elektroniczne


Lufthansa jest członkiem Star Alliance, co oznacza, że przy zakupie biletów lotniczych przewoźnik dolicza klientom mile w ramach programu Miles&More. Zdobyte mile można wymieniać na nagrody, w tym również na bilety lotnicze. W przypadku taryf ekonomicznych można zabrać 1 sztukę bagażu podręcznego oraz 1 sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg. Zakup biletu w taryfie Light pociąga za sobą dodatkową opłatę za miejsce. W pozostałych taryfach wybór miejsca dokonywany jest bezpłatnie.

Pasażerowie, którzy wykupili bilety lotnicze w klasie ekonomicznej na loty międzykontynentalne, mogą skorzystać z oferty myOffer, która uprawnia do przelotu w klasie Ekonomicznej Premium za zaoferowaną przez siebie stawkę. Klasa Premium jest dostępna na wybranych trasach. W klasie Biznes pasażerowie mają zapewnione posiłki i napoje, mogą również zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 8 kg oraz 2 sztuki bagażu rejestrowanego o wadze do 32 kg.

Zakup biletów na przeloty samolotami Lufthansa jest możliwy poprzez stronę internetową oraz w kasach. Na trasach europejskich pasażerowie Lufthansy mogą skorzystać z czterech różnych taryf na przeloty. Dostępne taryfy obejmują:

 • Economy Light – podróż jedynie z bagażem podręcznym, bez możliwości zwrotu czy dokonywania zmian.
 • Economy Classic – z możliwością odpłatnego dokonywania zmian rezerwacji.
 • Economy Flex – z możliwością zmiany lub zwrotu biletu oraz z dodatkowymi milami przyznawanymi w ramach programu Miles&More.
 • Business Class – oferta obejmująca wiele dodatkowych usług i udogodnień.

 


Zakup biletów i dokonywanie rezerwacji na loty z Lufthansą

Dlaczego warto kupować z GoEuro?

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów lotniczych, autobusowych oraz kolejowych, a także informacji o aktualnych lotach, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie. Umożliwi Ci to wybór nie tylko najlepszego środka transportu, ale również najbardziej dogodnego połączenia. W swojej bazie GoEuro dysponuje biletami na loty Lufthansy, a łatwy i szybko proces rezerwacji i zakupu biletu sprawia, że niemal za jednym kliknięciem otrzymasz swój upragniony bilet lotniczy.

Z GoEuro porównasz bilety na przejazdy na wskazanej trasie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety Lufthansy otrzymasz natychmiast. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów lotniczych, autokarowych oraz kolejowych, by podróżować po całej Europie, pobierz aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.


Pobierz aplikację

App
Apple Store
Google Play


Dlaczego warto zdecydować się na rezerwację biletu Lufthansy z GoEuro?

Szybka rezerwacja:


Z GoEuro można porównać i zarezerwować bilety Lufthansy na naszej stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.

Porównanie cen:


W trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Od użytkownika zależy także wybór waluty, w której dokonana zostanie zapłata.

Obsługa klienta:


W przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletu Lufthansy można skontaktować się z naszym działem obsługi klienta.

Porównanie podróży:


Z GoEuro masz możliwość dokonania porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy. Wystarczy, że wybierzesz cel swojej podróży, a my powiemy Ci, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojedziesz na miejsce.

Rozkład lotów Lufthansy:


Dzięki aplikacji GoEuro będziesz mieć dostęp do rozkładu lotów Lufthansy, ale również innych przewoźników w Europie.

Ceny biletów na loty Lufthansy:


GoEuro oferuje bilety bez dodatkowych opłat i prowizji.

Początek strony

 

Bagaż w samolotach Lufthansy

Bagaż podręczny w samolotach Lufthansa

Dopuszczalny bagaż podręczny zależy od wybranej klasy podróży:

 • Klasa Pierwsza: 2 x 8 kg
 • Klasa Biznes: 2 x 8 kg
 • Klasa Ekonomiczna Premium: 1 x 8 kg
 • Klasa Ekonomiczna: 1 x 8 kg
 • Klasa Ekonomiczna Light: 1 x 8 kg
 • Dodatkowo można mieć ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego (maks. 30 x 40 x 10 cm, np. torebki, torby z laptopem), nosidełko, fotelik podróżny czy składany wózek spacerowy dla każdego dziecka oraz fotel inwalidzki i sprzęt ortopedyczny.

Bagaż rejestrowany w samolotach Lufthansa

Dopuszczalny bagaż rejestrowany dla lotów europejskich:

 • Klasa Pierwsza: nie dotyczy
 • Klasa Biznes: 2 x 32 kg
 • Klasa Ekonomiczna Premium: 1 x 23 kg
 • Klasa Ekonomiczna: 1 x 23 kg
 • Klasa Ekonomiczna Light: tylko bagaż podręczny
 • Dla lotów międzykontynentalnych limit bagażu może być nieco inny.

Lufthansa – bilet dla dziecka

Dzieci na pokładzie samolotów Lufthansy podróżują w oparciu o taryfę przeznaczoną dla niemowląt i dzieci starszych.

 • Taryfa dla niemowląt: dzieci do ukończenia 2 roku życia podróżują bezpłatnie na trasach krajowych w Niemczech, a na pozostałych trasach cena za bilet to koszt o wartości 10% ceny regularnej. Najmłodszym pasażerom nie przysługuje osobny fotel.
 • Taryfa dziecięca: dzieci starsze, od 2 do ukończenia 12 roku życia, muszą mieć zarezerwowane własne miejsce. Bilet dla dziecka w samolocie Lufthansy to koszt o wartości 75% regularnej ceny za przelot.
 • Dzieci powyżej 2 roku życia muszą mieć swoje miejsce siedzące. Dla małych pasażerów należy zarezerwować bilet lotniczy dla dziecka.
 • Łóżeczka dla niemowląt:Większe samoloty Lufthansy mają na pokładzie łóżeczka dla niemowląt (do 14 kg i wzrostu do 83 cm). Ich liczba jest ograniczona, dlatego należy dokonać rezerwacji. Najlepiej telefonicznie i nie później niż 48 godzin przed odlotem.
 • Bagaż dla dzieci:Dzieciom poniżej 2 lat przysługuje bezpłatny przewóz 1 bagażu do 23 kg. Zasada ta nie dotyczy taryfy Light w Klasie Ekonomicznej. Fotelik lub wózek mogą być bezpłatnie przewożone jako bagaż podręczny. Warto również wiedzieć, że korzystanie z fotelika w czasie podróży samolotem jest dobrowolne.

Początek strony

 

Co warto wiedzieć przed podróżą samolotem Lufthansa?

Na pokładach samolotów Lufthansa podczas lotów międzykontynentalnych udostępniany jest płatny internet FlyNet®. Tym samym podróżni, którym zależy na podłączeniu do sieci, będą mieli taką możliwość. Operatorem jest Deutsche Telekom, a oferta kosztuje 17 euro za możliwość korzystania z internetu przez cały czas trwania lotu, 14 euro za 4 godziny lub 9 euro za godzinę podłączenia do internetu.

Lufthansa szczególnie na dalekich trasach ułatwia podróż rodzicom z niemowlętami, oferując bilety na miejsca z dodatkowymi łóżeczkami dla najmłodszych. Na pokładzie samolotu znajdują są również wydzielone miejsca do przewijania. Dzieci powyżej 2 roku życia powinny podróżować na oddzielnych siedzeniach, a ich podróż odbywa się na podstawie biletu zakupionego w specjalnej taryfie dla dzieci. Podróżując z dzieckiem do lat 7, można zabrać ze sobą fotelik samochodowy. Wózek dziecięcy nie musi być odprawiany jako bagaż.

Początek strony

 

Więcej o podróżach lotniczych