Stambuł: tanie loty

Współpracujemy z

więcej

Tanie loty do Stambułu

Wybierając się z Polski do Stambułu, z pewnością warto wziąć pod uwagę ofertę przewoźników lotniczych. Loty do Stambułu z Polski to w dużej mierze połączenia z przynajmniej jedną przesiadką, co znacznie wydłuża podróż. Łącznie, na lot wraz z oczekiwaniem na przesiadkę, należy zwykle przeznaczyć co najmniej 6 godzin. Warto także pamiętać o godzinnej różnicy między strefami czasowymi CET (Warszawa) i EET (Stambuł).

Stambuł

Informacje ogólne

Czas lokalny 17:02
lira turecka
Populacja 11 100 000
Języki turecki

Stambuł – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Stambule kosztuje średnio 21% więcej niż uśredniona cena za posiłek w Turcji.

Zakupy

Ceny w Stambule są średnio 16% wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Stambule są średnio 235% wyższe od uśrednionej ceny za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Stambule kosztuje średnio o 50% mniej niż uśredniona cena za noclegi w Turcji.

Wylot z Polski do Stambułu

Loty do Stambułu ze stolicy Polski (z jedną przesiadką) oferują tacy przewoźnicy jak: Air Serbia, Adria, Lufthansa, Aegean Airlines, KLM czy British Airway. Bespośrednie połączenie lotnicze Warszawa – Stambuł proponują Polskie Linie Lotnicze LOT i Turkish Airlines. W tym wypadku podróż potrwa 5 godz. 30 minut. Samoloty do Stambułu odlatują z warszawskiego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Dotrzeć można tu, korzystając ze specjalnego pociągu, który odjeżdża z dworca Warszawa-Śródmieście co około pół godziny. Czas takiej podróży to ok. 30 minut. Dostępny jest także autobus komunikacji miejskiej. Linia 175 kursuje bezpośrednio z centrum polskiej stolicy. Czas podróży autobusem wynosi ok. 30-40 minut.

Samolotem do Stambułu można także dostać się z Wrocławia. Podróż ta wiąże się jednak z przynajmniej jedną przesiadką. Połączenie Wrocław – Stambuł oferują Polskie Linie Lotnicze LOT (z przesiadką w Warszawie), Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie lub Monachium) oraz Eurowings (z przesiadką w Düsseldorfie).

Przylot do Stambułu

Połączenia do Stambułu realizowane z Warszawy kończą się na lotnisku Stambuł-Atatürk, które położone jest w odległości ok.15 km na południowy-wschód od centrum miasta. Podróż do centrum Stambułu odbywa się przeważnie z jedną przesiadką. Najpierw należy udać się na stację metra, zlokalizowaną tuż pod terminalem i wsiąść w pociąg jadący do Zeytinburn. Na tej stacji trzeba załapać tramwaj linii T1 i pojechać nim w stronę dzielnicy Katabas.

Komunikacja miejska w Stambule jest świetnie zorganizowana. Stacje są dobrze opisane, a komunikaty w środkach lokalnego transportu czytane są także po angielsku. Na turystów, którzy docierają do Stambułu późno w nocy, czekają specjalne autobusy firmy Havataş. Łączą one lotnisko z różnymi dzielnicami miasta w przedziale godzinowym od 1:00 do 4:00. Podróż trwa ok. 40 minut. Autobusy czekają na pasażerów na parkingu przed wejściem z hali przylotów, więc bez trudu można je znaleźć.

Loty do miasta: Stambuł

przez Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport Copenhagen Oslo Gardermoen Istanbul
czas:: 15:55 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 06:00
ostatni odjazd: 06:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 22:55
ostatni przyjazd: 22:55
  • Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport
  • Copenhagen
  • Oslo Gardermoen
  • Istanbul

Oferty:

25/05/2016 06:00 - 22:55 1 218,49 zł
przez Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport Frankfurt Istanbul
czas:: 17:20 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 18:40
ostatni odjazd: 18:40
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 13:00
ostatni przyjazd: 13:00
  • Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport
  • Frankfurt
  • Istanbul

Oferty:

26/02/2016 18:40 - 13:00 1 284,66 zł