Loty WarszawaLondyn: tanie loty

Współpracujemy z

więcej

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
Dzisiaj sob. 25 mar niedz. 26 mar pon. 27 mar wt. 28 mar śr. 29 mar
Sprawdź cenę.
Sprawdź cenę.

Kalendarz cen: informacje zostały zebrane w ciągu ostatnich 24 godzin i mogą ulec zmianie.

Lot Warszawa – Londyn

Czas podróży:6h 38m
Przylot do:Londyn
Miejsce wylotu:Warszawa
Cena biletu 262,23 zł
Odległość:1448 km
Linie lotnicze:
  • Wizz Air
  • Brussels Airlines
  • Eurowings

Loty z Warszawy do Londynu – szczegóły lotu

Warszawę i Londyn dzieli około 1630 km drogi lądowej z uwzględnieniem przejazdu pod kanałem La Manche. Ze względu na dużą odległość podróż autobusem trwa dosyć długo. Czas dojazdu do Londynu autobusem wynosi około 29 godzin. Zdecydowanie szybciej można dotrzeć do stolicy Zjednoczonego Królestwa wybierając jeden z oferowanych przez przewoźników lotów Warszawa – Londyn. Bezpośrednie połączenia do Londynu oferują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz British Airways (na lotnisko Heathrow), a także Wizz Air i Ryanair (na lotnisko Luton). Czas podróży samolotem trwa około 6 godzin.

Warto również pamiętać, że Londyn i Warszawa leżą w różnych strefach czasowych – różnica czasu pomiędzy miastami to 1 godzina.

Londyn

Informacje ogólne

Czas lokalny 14:07
funt szterling (GBP)
Populacja 7 500 000
Języki angielski

Londyn – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Londynie jest o ok. 181% droższe niż w Warszawie.

Zakupy

Ceny w Londynie są średnio o 138% wyższe niż w Warszawie.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Londynie są średnio o 234% wyższe niż w Warszawie.

Doba hotelowa

Cena noclegu w hotelu w Londynie jest ok. 200% wyższa niż w Warszawie.

Wylot z Warszawy

Większość lotów na trasie Warszawa – Londyn (również loty obsługiwane przez tanie linie lotnicze Wizz Air) rozpoczyna się na lotnisku im. Chopina na warszawskim Okęciu. Lotnisko położone jest około 8 km od centrum stolicy, a pasażerowie, którzy zdecydowali się na loty Warszawa – Londyn, mogą na lotnisko dojechać komunikacją miejską (autobus nr 175 lub N32 w nocy oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej).

Z Warszawy do Londynu można polecieć na pokładzie Polskich Linii Lotniczych, British Airways lub skorzystać z ofert tanich przewoźników Ryanair lub Wizz Air. Jedynie Ryanair oferuje przeloty z podwarszawskiego lotniska w Modlinie, na które dojechać można wybierając pociąg podmiejski lub autobus linii ModlinBus.

Przylot do Londynu

Bezpośrednie samoloty obsługujące trasę Warszawa – Londyn lądują na lotnisku London Heathrow, London Luton lub Stansted. Lotnisko Heathrow to największe lotnisko w Europie, położone około 24 km od centrum miasta. Pod względem liczby odprawianych pasażerów Heathrow jest w ścisłej światowej czołówce. Rocznie odprawia ponad 70 mln osób.

Dojazd z Heathrow do centrum Londynu zapewnia metro (stacje zlokalizowane przy terminalach 2, 3, 4 i 5), kolej oraz autobusy. Metro dowozi pasażerów do stacji Piccadilly Circus. W nocy połączenie z centrum Londynu obsługuje nocna linia autobusowa N9. Pomiędzy lotniskiem Heathrow a stacją London Paddington kursują również pociągi Heathrow Express, które dojeżdżają do stacji w ciągu 15 minut.

Nieco dalej, bo około 50 km od Londynu, znajduje się lotnisko London Luton. Można stąd dojechać do Londynu korzystając z autobusów, które dowożą pasażerów do stacji kolejowej Luton Airport Parkway. Natomiast pociągi dojeżdżają do stacji St. Pancras International. W jej pobliżu znajduje się stacja metra King’s Cross St. Pancras.

Najszybciej z lotniska Stansted do centrum dojedziemy pociągiem. Stanstead Express dojeżdża na stacje Stratford i Liverpool Street. W te same miejsca dojedziemy również autobusem National Express, jednak przejazd trwa około 65 minut i zależy od natężenia ruchu.

Wszystkich wybierających się do Londynu zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po Londynie!

Samolot
Samolot
Samolot
najtańsze loty Warszawa – Londyn w ten weekend
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot
Samolot