BelgiaInformacja o rozkładach jazdy, tanich biletach i przewoźnikach

Pociągi w Belgii

Sieć kolejowa w Belgii jest dobrze rozbudowana, a ceny biletów (szczególnie w porównaniu z zarobkami) są stosunkowo niskie. Belgia jest niewielkim krajem, po którym podróżuje się łatwo i sprawnie. Oferowane połączenia kolejowe zapewniają szybki dojazd zarówno do dużych jak i mniejszych miast. Przewoźnicy oferują też ciekawą sieć połączeń międzynarodowych. I tak też z Belgii do Holandii można dojechać szybkim pociągiem Thalys (Paryż – Amsterdam). Z Brukseli kolej zapewnia również dojazd do Luksemburga, Paryża oraz Londynu. Ten ostatni kierunek oferuje Eurostat.


Pociągi z Amsterdamu do Brukseli

Pociągi z Amsterdamu do Brukseli

Pociągi z Brukseli do Paryża

Pociągi z Brukseli do Paryża

Pociągi z Paryża do Amsterdamu

Pociągi z Paryża do Amsterdamu

Przewoźnicy kolejowi

Jedyną firmą oferującą przewozy pasażerskie w Belgii jest Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen – NMBS (Narodowe Towarzystwo Kolei Belgijskich). Jest to państwowy przewoźnik prowadzący także przewozy towarowe. Na pociągi przewoźnika nie trzeba wykupować miejscówki.

Rozkłady jazdy pociagów w Belgii można znaleźć w formie elektronicznej. Na przewóz zwierząt należy zakupić dodatkowy bilet. Pasażerowie mogą skorzystać z licznych zniżek oferowanych przez przewoźnika. Po Belgii można także podróżować szybkimi pociągami Thalys, które łączą Paryż z Brukselą, Amsterdamem i Kolonią. Pociągi firmy Eurostar jeżdżą pod kanałem La Manche i łączą Londyn z Paryżem, Lille i Brukselą.