Pociągi we FrancjiInformacja o rozkładach jazdy, tanich biletach i przewoźnikach

Pociągi we Francji

Podróż pociągiem po Francji pozwala cieszyć się urokami jednego z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Francuska sieć kolejowa jest znana ze względu na swoją skuteczność i kompleksowość. Między największymi miastami kursuje szybki pociąg TGV, podczas gdy do małych miejscowości dojeżdżają pociągi regionalne. Z pociągów bardzo chętnie korzystają nie tylko turyści, ale także sami Francuzi. Informacje o rozkładach jazdy można uzyskać na stronie internetowej linii kolejowych i na dworcach. Podróżni mogą liczyć na zniżki (dla dzieci, seniorów itp.). Dzieci poniżej 4 roku życia jeżdżą za darmo. We Francji istnieją 4 rodzaje pociągów: regionalne (TER), międzyregionalne (Corail, Téoz, Lunéa), Intercity i szybkie pociągi (TGV).

Pociągi z Paryża do Lyonu

Pociągi z Paryża do Lyonu

Pociągi z Barcelony do Paryża

Pociągi z Barcelony do Paryża

Pociągi z Paryża do Amsterdamu

Pociągi z Paryża do Amsterdamu

Popularne trasy kolejowe

Najczęściej wybierane przez podróżnych pociągi wyjeżdżają lub przyjeżdżają do Paryża. Popularne są też przejazdy do innych francuskich miast: Lyonu, Marsylii czy Bordeaux. Pociągiem można także dojechać do Londynu pod kanałem La Manche i do Brukseli pociągiem Thalys, tym samym pociągiem można dojechać do Amsterdamu. Pociągi TGV Kursują między innymi na trasach:

  • Paryż - Lille
  • Paryż - Marsylia
  • Paryż - Luksemburg
  • Paryż - Lyon
  • Paryż - Bordeaux
  • Paryż - Strasburg

Przewoźnicy kolejowi we Francji

Główni przewoźnicy kolejowi we Francji to: Thalys, TGV Lyria i Eurostar. Thalys posiada pociągi TGV i obsługuje połączenia pomiędzy Francją a Belgią, Niemcami i Holandią. Lyria SAS obsługuje połączenia kolejowe we Francji i Szwajcarii. Eurostar obsługuje połączenia dużych prędkości pomiędzy Londynem, Paryżem i Brukselą.