Pociągi Gdansk: tanie bilety, rozkład jazdy pociągów

Współpracujemy z

więcej

Miniprzewodnik: pociągi do Gdańska

Dworzec główny: Gdańsk Główny
Adres dworca: Podwale Grodzkie
Pociągi Pendolino: tak

Jak dojechać pociągiem do Gdańska?

Pociąg do Gdańska to rozwiązanie cieszące się szczególnym powodzeniem. Na tej trasie można liczyć na regularność i atrakcyjne ceny biletów PKP Intercity. Bezpośredni czas przejazdu z Poznania do Gdańska to około 3 godziny w przypadku pociągów InterCity oraz pół godziny więcej, kiedy podróż odbywa się pociągami TLK. W przypadku kolejowej podróży z Warszawy do Gdańska, trasę można pokonać już w nieco ponad 2 godziny i 30 minut.

Główni przewoźnicy oferujący połączenia z/do Gdańska to PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne. W regionie działa również, lubiana przez mieszkańców, Szybka Kolej Miejska (SKM).


  • autobus Zawsze najtaniej jest kupować bilety na połączenie kolejowe do Gdańska z wyprzedzeniem!

  • autobus Do Gdańska kursują pociągi PKP Intercity.

  • autobus Do Gdańska na trasie z Bielska-Białej, Gliwic, Katowic, Kołobrzegu, Krakowa, Warszawy czy Rzeszowa kursują pociągi Pendolino.

  • autobus Większość podróżnych kupuje bilety na pociągi do Gdańska przynajmniej kilka dni przed podróżą.

Pociągi do Gdańska – nie tego szukasz?

Wybierasz się do Gdańska, ale nie chcesz jechać pociągiem? Sprawdź nasze podpowiedzi o tym, jak łatwo i sprawnie dojechać do Gdańska autobusem lub porównaj wszystkie możliwości dojazdu w przewodniku podróż do Gdańska.

Sprawdź autobusy do Gdańska | Porównaj ofertę lotów do Gdańska | Zaplanuj podróż do Gdańska

Gdansk

Informacje ogólne

Czas lokalny 19:26
złoty
Populacja 461 800
Języki polski

Gdansk – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Gdańsku kosztuje średnio 1% więcej niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Gdańsku są średnio 3% wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Gdańsku są średnio 1% wyższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Gdańsku kosztuje średnio 6% więcej niż uśredniona cena za nocleg w Polsce.

Dworzec kolejowy w Gdańsku


dworzec

Wybierając pociąg do Gdańska, większość podróżujących dociera na stację Gdańsk Główny, niegdyś nazywaną PKP Gdańsk. Dworzec kolejowy w dzielnicy Śródmieście to punkt doskonale połączony z węzłem komunikacyjnym – jest wiele przystanków autobusowych i tramwajowych. Wśród mieszkańców Trójmiasta dużym powodzenie cieszy się popularna SKM-ka(Szybka Kolej Miejska). Mając w planach zwiedzanie miasta, dobrze zawczasu sprawdzić rozkład jazdy pociągów SKM, tramwajów i autobusów.

Kolejny atut stacji Gdańsk Główny to bliskość dworca PKS. Budynek PKP od dworca autobusowego dzieli tylko przejście podziemne. Przed głównym wejściem znajduje się postój taksówek. W automatach biletowych i całodobowych kasach dostępne są bilety na pociągi PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne. Informacja kolejowa znajduje się w Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity oraz w kasach. W przechowalni bagażu można zostawić część rzeczy i udać się bądź do pobliskiego centrum handlowego, bądź na położoną nieopodal starówkę.

Rozkład jazdy pociągów w Gdańsku

rzokład

Pociągiem do Gdańska dostaniemy się z każdego zakątka kraju. Składy bezpośrednie łączą Trójmiasto nie tylko z Warszawą, ale również z Poznaniem, Katowicami, Krakowem czy Wrocławiem. Do Gdańska docierają również pociągi międzynarodowe. Dużą popularnością cieszy się połączenie Gdańsk – Berlin oraz krajowe przejazdy najnowocześniejszym pociągiem Pendolino.

Wybierając pociąg do Gdańska, warto mieć na uwadze, że często ten sam skład zatrzymuje się także w pozostałych miastach aglomeracji. Za tę samą kwotę, podróżując pociągiem PKP Intercity, można dojechać także do Sopotu czy Gdyni. Dobre rozwiązanie zarówno w sezonie wakacyjnym jak i w pozostałe miesiące. Bez względu na porę roku, rozkład jazdy obfituje w połączenia kolejowe łączące Trójmiasto z resztą kraju.

Pociągiem Pendolino do Gdańska


informacje

Z największych polskich miast można do Trójmiasta dojechać nowoczesnymi pociągami Pendolino. Składy te oferuje PKP Intercity, a kursują one m.in. z Krakowa, Katowic, Wrocławia czy Warszawy. Na podróż pociągiem EIP warto zdecydować się, gdy zależy nam na szybkim czasie dojazdu, a kupując bilet z wyprzedzeniem, podróżni liczyć mogą na zniżki i promocje.

Pociągi Pendolino, które docierają do Trójmiasta zatrzymują się na stacjach Gdańsk Główny, Sopot oraz Gdynia Główna. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów Express InterCity Premium znajduje się na stronie Rozkład jazdy pociągów w sekcji Rozkład jazdy kolei dużych prędkości.

Jeśli szukacie więcej informacji na temat możliwości dojazdu do Trójmiasta, sprawdźcie nasz przewodnik: podróż do Gdańska.

Więcej informacji o podróżach?

Gdansk – podróż pociągiem

przez Kielce Gdańsk Główny
czas:: 08:51 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 20:01
ostatni odjazd: 20:01
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 04:52
ostatni przyjazd: 04:52
  • Kielce
  • Gdańsk Główny

Oferty:

11/11/2015 20:01 - 04:52 11,90 zł
przez Szczecin Główny Gdańsk Główny
czas:: 05:13 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 10:40
ostatni odjazd: 10:40
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 15:53
ostatni przyjazd: 15:53
  • Szczecin Główny
  • Gdańsk Główny

Oferty:

09/11/2015 10:40 - 15:53 11,90 zł
przez Gliwice Gdańsk Wrzeszcz
czas:: 06:00 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 10:14
ostatni odjazd: 10:14
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 16:14
ostatni przyjazd: 16:14
  • Gliwice
  • Gdańsk Wrzeszcz

Oferty:

09/05/2016 10:14 - 16:14 152,34 zł