PKP Łódź: rozkład jazdy, połączenia PKP, przewoźnicy

Współpracujemy z

więcej

Jak dojechać pociągiem do Łodzi? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Położona w centralnej Polsce Łódź jest jednym z największych miast w kraju, jest też celem kolejowych podróży wielu Polaków. Przez 5 lat trwał remont głównego kolejowego dworca miasta, jakim jest Łódź Fabryczna. Nowy dworzec został ponownie otwarty w grudniu 2016 roku i jest to dobry pretekst, by odbyć kolejową podróż do Łodzi.

Do miasta, dzięki centralnej lokalizacji, można pociągiem dotrzeć z większości miast w Polsce, w tym oczywiście z Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Krakowa. Podróż pociągiem z Łodzi do Warszawy Wschodniej trwa 2 godziny.


 


PKP Łódź: przewoźnicy i stacje kolejowe


popular

Jakimi pociągami można dojechać do Łodzi? Na dworzec PKP Łódź Fabryczna docierają pociągi PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Jak nazywa się główna stacja kolejowa w Łodzi? Główną stacją kolejową w Łodzi jest dworzec PKP Łódź Fabryczna.

Czy do Łodzi jeździ Pendolino? Do Łodzi nie jeżdżą pociągi Pendolino.


Jak kupować tanie bilety kolejowe do Łodzi?


cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety kolejowe? Bilety kolejowe do Łodzi najlepiej kupować kilkanaście dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy kolejowe? Jest wiele rodzajów zniżek kolejowych. Najlepiej kupując bilety na pociąg do Łodzi zapoznać się z różnymi rodzajami biletów kolejowych.

Gdzie kupić bilety kolejowe do Łodzi? Bilety do Łodzi najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Pociągi do Łodzi: dojazd do centrum


fast

Gdzie znajduje się główny dworzec PKP Łódź Fabryczna? Dworzec PKP Łódź Fabryczna znajduje się przy Placu Sałacińskiego 1.

Jak daleko od centrum leży dworzec kolejowy Łódź Fabryczna? Dworzec kolejowy Łódź Fabryczna leży w ścisłym centrum miasta.

Czym dojechać z dworca do centrum Łodzi? Dworzec leży w samym centrum Łodzi. Podróżni wysiadający na stacji Łódź Fabryczna, nie muszą korzystać z komunikacji, by dojechać do centrum.

Pociągi do Łodzi – nie tego szukasz?


Sprawdź autobusy do Łodzi | Zaplanuj podróż do Łodzi

Łódź

Informacje ogólne

Czas lokalny 00:13
złoty
Populacja 768 700
Języki polski

Łódź – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Cena dania restauracyjnego w Łodzi wynosi średnio 1% mniej niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Łodzi są średnio 2% niższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Łodzi są średnio 14% niższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Łodzi kosztuje średnio o 18% mniej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dworce kolejowe w Łodzi: Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska

fast

Adres: Plac Sałacińskiego 1, 90

Najważniejszą stacją kolejową w Łodzi jest dworzec Łódź Fabryczna. W latach 2011-2016 stacja była nieczynna, otwarto ją ponownie dopiero w grudniu 2016 roku. To trzypoziomowa nowoczesna konstrukcja. Nowy dworzec oferuje podróżnym szeroką gamę usług, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Perony znajdują się 16 metrów pod ziemią. Z dworca korzysta zarówno PKP Intercity, Przewozy Regionalne, jak i Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Stacja jest w stanie obsłużyć ok. 150 pociągów dziennie.

Drugim dworcem kolejowym w Łodzi jest Łódź Kaliska, która działa również jako główny dworzec autobusowy. Łódź Kaliska położona jest w zachodniej części miasta, jednak łatwo tu dojechać, korzystając z komunikacji miejskiej (autobusowej i tramwajowej). Wybrane połączenia kolejowe, m.in. z Łowiczem, mogą się rozpoczynać na dworcu Łódź Widzew, a kolejną stacją na ich trasie jest stacja Łódź Kaliska. Dworzec obsługuje połączenia do Kutna, Zgierza, Skierniewic czy Łowicza.

Dworzec Łódź Kaliska wraz z poczekalnią i kasami otwarty jest przez całą dobę. Dostępne są tu bary oraz punkty handlowe. Sprzed dworca Łódź Kaliska odjeżdża autobus nr 65, którym bezpośrednio dojechać można na łódzkie lotnisko. Z dworca Łódź Widzew do portu lotniczego dojedziemy dodatkowo tramwajem nr 8 i 10.

Rozkład jazdy na dworcu Łódź Fabryczna

fast

Kolejowy rozkład jazdy na dworcu Łódź Fabryczna obejmuje połączenia dalekobieżne i regionalne. Można stąd dojechać między innymi do Warszawy, Gdyni, Wrocławia czy Krakowa. Przewozy Regionalne z Łodzi Fabrycznej oferują natomiast połączenia między innymi do Częstochowy, Radomska, Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego.

Za przewozy w okolicy Łodzi odpowiada Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która oferuje przejazdy między innymi do Warszawy, Skierniewic, Koluszek, Kutna i Zgierza.


Szukasz więcej informacji o podróżach?

Łódź – podróż pociągiem

przez Toruń Główny Łódź Kaliska
czas:: 02:46 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 16:46
ostatni odjazd: 16:46
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 19:32
ostatni przyjazd: 19:32
  • Toruń Główny
  • Łódź Kaliska

Oferty:

09/10/2015 16:46 - 19:32 44,55 zł
przez Katowice Łódź Widzew
czas:: 02:50 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 14:17
ostatni odjazd: 08:08
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 17:12
ostatni przyjazd: 10:58
  • Katowice
  • Łódź Widzew

Oferty:

20/11/2015 14:17 - 17:12 11,68 zł
21/11/2015 08:08 - 10:58 11,72 zł