Deutsche Bahn: rozkład jazdy, bilety, połączenia kolejowe w Niemczech

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Deutsche Bahn – niemiecki przewoźnik kolejowy

Ogólne informacje o pociągach Deutsche Bahn

Niemieckie koleje Deutsche Bahn powstały w 1994 roku z połączenia kolei działających w Niemczech Wschodnich i Zachodnich. Początkowo na centralę koncernu Deutsche Bahn AG wyznaczono Frankfurt nad Menem, aby 2 lata później przenieść siedzibę główną do Berlina. Obecnie pod auspicjami centrali w Berlinie oprócz przewozów osobowych, znajdują się również przewozy autobusowe i miejskie. Połączenia kolejowe Deutsche Bahn na terenie Niemiec miejscami rozwijają prędkość nawet do 300 km na godzinę. Pociągi z logo DB można spotkać także w Polsce oraz na terenie Wielkiej Brytanii.

Zarezerwuj bilety na pociągi Deutsche Bahn bezpośrednio z GoEuro

✓ Wszystkie bilety Deutsche Bahn mogą zostać zakupione bezpośrednio na stronie i w aplikacji GoEuro
✓ Ceny nie zawierają żadnych dodatkowych opłat
✓ Pozostali przewoźnicy, których bilety również bezpośrednio kupisz za pośrednictwem GoEuro to Trenitalia, Renfe, Alsa.
✓ Wszystkie bilety dostępne są w jednym miejscu
✓ Zarówno strona, jak i aplikacja dostępne w polskiej wersji językowej

Najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Deutsche Bahn, zima 2016/2017:


Poszerzona oferta pociągów IC/ICE Deutsche Bahn zdecydowało się poszerzyć liczbę pociągów IC oraz ICE, tak też od grudnia 2017 roku zwiększy się liczba połączeń choćby na takich trasach jak Frankfurt – Kolonia – Amsterdam, Münster – Berlin czy Ingolstadt – Frankfurt.
Nowe połączenia pociągów IC kursujących w nocy Takie połączenia pojawią się na przykład na trasach z Bremy, Münster i Osnabrück w kierunku Fryburga czy Bazylei, ale również między Kolonią i Berlinem.
Nowa usługa Darmowy dostęp do Wi-Fi oraz polepszony zasiąg dla telefonów komórkowch – to wszystko też w 2 klasie pociągów ICE.
Opłaty Nowe ceny dla BahnCard 100 i nowe ceny za bilety w ruchu dalekobieżnym

Jak kupić bilet na przejazd pociągiem Deutsche Bahn?

Zdecyduj się na wygodne bilety elektroniczne


Na wszystkie połączenia kolejowe Deutsche Bahn udostępnia bilety online. Bilety elektroniczne kupione na przejazdy pociągami Deutsche Bahn, przesyłane są jako załączniki PDF. Tym samym najdogodniejszą formą zakupu biletów kolejowych Deutsche Bahn są bilety elektroniczne, które bez dodatkowych kosztów można również nabyć za pośrednictwem GoEuro. Do przejazdu uprawniają bilety w postaci wydruku, w przypadku niektórych ofert promocyjnych dostępne są bilety przesyłane na komórkę tzw. HandyTicket, obowiązujące m.in. w autobusach Deutsche Bahn z Polski.

Dla osób, które planują częste podróże pociągami Deutsche Bahn, ciekawą ofertą są karty zniżkowe BahnCard. Posiadacze kart rabatowych BahnCard25 i BahnCard50 korzystają z dodatkowego rabatu (odpowiednio 25% i 50%) przy zakupie biletów kolejowych. Osoby, które zakupiły BahnCard100, podróżują za darmo. Studentów korzystających z usług Deutsche Bahn nie obowiązują żadne dodatkowe zniżki. Mogą oni jednak zakupić BahCard 25 z rabatem 50%.

W pociągach dalekobieżnych na podróżnych czekają miejsca w strefach specjalnych – wydzielone są strefy ciszy oraz strefy dla użytkowników telefonów komórkowych. Miejsce w przedziale specjalnym wybieramy przy dokonywaniu rezerwacji biletu. W pociągach działa bezprzewodowy internet, który jest dostępny jako WiFi bezpłatnie dla pasażerów 1 klasy, z kolei pasażerowie 2 klasy mogą korzystać z niego po uiszczeniu opłaty. Bezpłatne korzystanie z WiFi jest dostępne dla wszystkich pasażerów podróżujących najwyższą klasą pociągów, jakie oferuje Detusche Bahn, czyli ICE.

Osoby podróżujące w grupie liczącej co najmniej 6 osób mogą skorzystać z dodatkowych rabatów przy zakupie biletów na przejazdy. Rabaty sięgają 50-70% ceny za przejazdy. Pasażerowie nabywając bilety kolejowe mogą dodatkowo dokupić usługę dowiezienia bagażu. W pociągach Deutsche Bahn można podróżować z bagażem do 31,50 kg. Sprzęt sportowy czy wózki inwalidzkie traktowane są jako bagaż specjalny.

W pociągach Deutsche Bahn nie jest wymagana rezerwacja miejsca, a bilety Deutsche Bahn bez rezerwacji można kupić na wszystkie typy pociągów. W pociągach dalekobieżnych jest ona możliwa i zalecana, jeśli chce się mieć pewność, że podróż odbywać się będzie w komfortowych warunkach. Rezerwacji miejsca na przejazd pociągiem Deutsche Bahn dokonuje się podczas zakupu biletu. Taka rezerwacja kosztuje dodatkowo 4,50 euro.

 


Zakup biletów i dokonywanie rezerwacji na przejazdy pociągami Deutsche Bahn

Dlaczego warto kupować z GoEuro?

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, a także informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie. Umożliwi Ci to wybór nie tylko najlepszego środka transportu, ale również najbardziej dogodnego połączenia. W swojej bazie GoEuro dysponuje biletami na pociągi Deutsche Bahn, a łatwy i szybko proces rezerwacji i zakupu biletu sprawia, że niemal za jednym kliknięciem otrzymasz swój upragniony bilet kolejowy na przejazd pociągami DB.

Z GoEuro porównasz bilety na przejazdy na wskazanej trasie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety Deutsche Bahn otrzymasz natychmiast. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych, by podróżować po całej Europie, pobież aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.


Pobierz aplikację

App
Apple Store
Google Play


Dlaczego warto zdecydować się na rezerwację biletu Deutsche Bahn z GoEuro?

Szybka rezerwacja:


Z GoEuro można porównać i zarezerwować bilety Deutsche Bahn na naszej stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.

Porównanie cen:


W trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Od użytkownika zależy także wybór waluty, w której dokonana zostanie zapłata.

Obsługa klienta:


W przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletu Deutsche Bahn można skontaktować się z naszym działem obsługi klienta.

Porównanie podróży:


Z GoEuro masz możliwość dokonania porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy. Wystarczy, że wybierzesz cel swojej podróży, a my powiemy Ci, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojedziesz na miejsce.

Rozkład jazdy Deutsche Bahn:


Dzięki aplikacji GoEuro będziesz mieć dostęp do rozkładu pociągów Deutsche Bahn, ale również innych spółek kolejowych w Europie.

Cena biletu Deutsche Bahn:


GoEuro oferuje bilety na przejazdy pociągami Deutsche Bahn bez dodatkowych opłat i prowizji.

Początek strony

 

Berlin

Pociągiem do Berlina

Stolica Niemiec jest wyjątkowo łatwo dostępna dla podróżujących z Polski. Bezpośrednie połączenia z Warszawy, Poznania czy Szczecina sprawiają, że można tu przyjechać choćby tylko na weekend.


 

Hamburg

Pociągiem do Hamburga

To międzynarodowe miasto, które warto odwiedzić szczególnie wiosną i latem. Jedną z wizytówek Hamburga jest tutejszy port, ale odwiedzając miasto, nie zapominajmy o jego niezwykłej muzycznej i artystycznej duszy.


 

Monachium

Pociągiem do Monachium

Monachium to jedno z najważniejszych miast w Niemczech. Odwiedzając je we wrześniu pamiętajmy o Oktoberfest! Warto wybrać się też w Alpy Bawarskie i zwiedzić słynny ośrodek narciarski Garmisch-Partenkirchen.


 

Połączenia oferowane przez Deutsche Bahn

Na terenie Niemiec pociągi Deutsche Bahn łączą najważniejsze miasta w kraju, docierając również do mniejszych miejscowości. Z Polski, w ramach umowy z PKP Intercity, Deutsche Bahn realizuje połączenia kolejowe na trasie Warszawa – Berlin, Gdańsk – Berlin czy Szczecin – Berlin, obsługuje również połączenia realizowane jako komunikacja autobusowa IC Bus na trasie z Krakowa, Katowic, Gliwic, Opola i Wrocławia z przystankiem końcowym w Berlinie. To ostatnie połączenie (niegdyś z końcową stacją w Hamburgu) powróci do rozkładu jazdy PKP i DB po zakończeniu remontu torowiska.


Najbardziej popularne połączenia międzynarodowe oferowane przez Deutsche Bahn

Pociągi DB Amsterdam – Berlin

Podróż pociągiem bezpośrednim Amsterdam – Berlin trwa ok. 6:30, bilet można kupić już od 39 euro

Pociągi DB Berlin – Praga

Podróż pociągiem bezpośrednim Berlin – Praga trwa ok. 4:30, bilet można kupić już od 39 euro

Pociągi DB Monachium – Praga

Podróż pociągiem bezpośrednim Monachium – Praga trwa ok. 5:40, bilet można kupić już od 45 euro

Pociągi DB Wiedeń – Monachium

Podróż pociągiem bezpośrednim Wiedeń – Monachium trwa ok. 4:00, bilet można kupić już od 29 euro

Pociągi DB Kolonia – Amsterdam

Podróż pociągiem bezpośrednim Kolonia – Amsterdam trwa ok. 2:40, bilet można kupić już od 19 euro

Początek strony

 

Dodatkowe informacje o podróży z Deutsche Bahn

Podróże z dziećmi w pociągach Deutsche Bahn

Dzieci w pociągach Deutsche Bahn to klienci specjalni. Przewoźnik oferuje szereg możliwości, które sprawiają, że dziecko pojedzie za darmo. Maluchy do 6 roku życia podróżują za darmo bez konieczności posiadania biletu ze zniżką 100% (jak to ma miejsce w przypadku innych przewoźników w tym PKP Intercity). W pociągach dalekobieżnych na najmniejszych pasażerów czeka również miła niespodzianka – do odbioru w pokładowej restauracji.

 • Przejazd pociągiem dalekobieżnym typu ICE lub EC/IC: dzieci i młodzież do ukończenia 14 lat, jeśli tylko podróżują z rodzicami lub dziadkami, dopisywane są do biletu opiekunów i ich podróż jest bezpłatna.
 • Przejazd pociągiem regionalnym: warto rozważyć zakupienie biletów czasowych np. Bilet Wzdłuż Kraju (Quer-durchs-Land-Ticket), Bilet Landowy (Länder-Tickets) czy Bilet weekendowy (Schönes-Wochenende-Ticket). Decydując się na podróż weekendową, Schönes-Wochenende-Ticket uprawnia on do nieograniczonej liczby podróży kolejowych przez jeden weekendowy dzień w pociągach regionalnych. Bilet kosztuje 40 euro dla jednej osoby, każda kolejna osoba dorosła (do 4 osób) dopłaca 4 euro. Dzieci do lat 15 podróżują za darmo.

Osoby niepełnosprawne w pociągach Deutsche Bahn

Zarówno pociągi, jak i dworce na terenie Niemiec są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Składy posiadają obszerne wejścia, odpowiednie uchwyty i duże toalety. Zaleca się jednak dokonywanie rezerwacji miejsca siedzącego, nawet jeśli w danej klasie pociągu nie jest to niezbędnie wymagane. Wszystko po to, by mieć pewność, że podróż odbędzie się w komfortowych warunkach.

 • Pociągi lokalne: są wyposażone w sprzęt, który umożliwia bezpieczne wejście i opuszczenie wagonu, a dworce dalekobieżne posiadają podnośniki i rampy, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Jeszcze przed podróżą najlepiej potwierdzić, czy dany dworzec dysponuje odpowiednim sprzętem.
 • Pociągi międzynarodowe: jeśli wybieramy się do Niemiec pociągiem międzynarodowym, który nie posiada ułatwiającego niepełnosprawnym opuszczenie pociągu wyposażenia, należy o swoim przybyciu poinformować pracowników kolei, którzy będą czekać na peronie i pomogą pasażerowi. Taka pomoc – oferowana zarówno przez służby DB jak i wolontariuszy Bahnhofsmission – jest darmowa i można ją zamówić pod niemieckim numerem telefonu: 0180 6 512 512. Pracowników Deutsche Bahn najlepiej poinformować o chęci skorzystania z pomocy nie później niż dzień przed podróżą.
 • Przejazd pociągiem dalekobieżnym typu ICE lub EC/IC: dzieci i młodzież do ukończenia 14 lat, jeśli tylko podróżują z rodzicami lub dziadkami, dopisywane są do biletu opiekunów i ich podróż jest bezpłatna.
 • Szczegółowe informacje: więcej informacji o kolejowych podróżach osób niepełnosprawnych znaleźć można we wpisie kolejowe podróże osób niepełnosprawnych.

Czy można podróżować ze zwierzętami w pociągach Deutsche Bahn?

Przewóz zwierząt w pociągach Deutsche Bahn jest możliwy, odbywa się jednak pod określonymi warunkami.

 • Małe zwierzęta: zwierzęta najmniejsze (nie większe niż kot) podróżują za darmo tylko wtedy, gdy przewożone są w przystosowanej do tego klatce.
 • Zwierzęta większe: jeśli podróżujemy z większym zwierzęciem, musimy kupić dla niego bilet. W pociągach dalekobieżnych nasz ulubieniec pojedzie za 50% ceny, a w pociągach regionalnych np. w oparciu o Bilet Weekendowy (Schönes-Wochenende-Ticket), każde zwierze traktowane jest jak osoba dorosła.

Jak przewozić rowery w pociągach Deutsche Bahn?

Przewóz rowerów w pociągach Deutsche Bahn jest możliwy. Bez względu na długość trasy, bilety te są zryczałtowane, ale ich cena różni się w zależności od landu, w którym jesteśmy. Jedyną klasą pociągów, w których nie ma miejsca na rower są szybkie składy ICE.

 • Przewóz rowerów pociągiem dalekobieżnym typu EC/IC: w pociągach EC/IC istnieje możliwość przewozu roweru, należy jednak zakupić go wcześniej. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilet na rower w pociągu dalekobieżnym kosztuje 9 euro.
 • Przewóz rowerów pociągiem regionalnym: rowery można przewozić w wagonach oznaczonych jako te, które przystosowane są do tego celu. Duża naklejka na szybie danego wagonu informuje, czy znajduje się w nim miejsce na rower. Opłata za przejazd z rowerem w pociągach regionalnych jest zryczałtowana. W Brandenburgii za pojedynczy przewóz roweru zapłacimy 3,30 euro. Dzienny bilet na rower kosztuje 6 euro.

Początek strony

 

Więcej o podróżach kolejowych