Pociągi SNCF – rozkład jazdy, trasy, bilety

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

SNCF – jeden największych przewoźników kolejowych Francji

Francuski przewoźnik kolejowy SNCF (Société nationale des chemins de fer français, z fr. Narodowe Towarzystwo Kolei Francuskich) powstał w 1938 roku. Jest jednym z największych przedsiębiorstw w kraju. Dzięki SNCF można bez największego problemu zwiedzić pociągiem niemal całą Francję, włączając w to małe, malownicze miejscowości. SNCF odpowiada także za transport miejski oraz połączenia regionalne, które realizuje też w ramach połączeń autobusowych. SNCF jest głównym udziałowcem kolei Thalys.

Pociągi SNCF nieodmiennie kojarzą się z podróżami po Francji. I nie bez powodu! Przewoźnik odpowiedzialny jest za obsługę niemal całkowitego pasażerskiego ruchu kolejowego we Francji i Monako. SNCF obsługuje także kolej dużych prędkości TGV oraz – częściowo – paryską kolej miejską RER. Jeżeli zastanawiasz się, jak szybko i wygodnie kupić bilety na pociągi we Francji? Najłatwiej skorzystać z internetowej wyszukiwarki GoEuro, która w porównując oferty różnych przewoźników pozwala na wybór najbardziej dogodnego połączenia. GoEuro oferuje wszystkie rodzaje biletów na przejazdy pociągami SNCF, co umożliwia łatwe przemieszczanie się i podróżowanie koleją po Francji.

 


Pobierz aplikację GoEuro i kupuj bilety na przejazdy SNCF!

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, lecz także autokarowych i lotniczych oraz informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie.


 


 


Dlaczego warto rezerwować bilety na przejazdy pociągami SNCF z GoEuro?

 • Szybka rezerwacja: GoEuro umożliwia rezerwację biletów SNCF na stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.
 • Porównanie cen: w trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Wystarczy wybrać cel swej podróży, a my powiemy, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojechać w dane miejsce!
 • Obsługa klienta: w przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletów na pociągi SNCF można skontaktować się z działem obsługi klienta GoEuro.
 • Porównanie środków transportu: z GoEuro masz możliwość dokonania porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy.
 • Cena biletu SNCF: oferujemy bilety na przejazdy pociągami SNCF bez dodatkowych opłat i prowizji.

  

Rozkład jazdy pociągów SNCF oraz najważniejsze połączenia

Rozkład jazdy pociągów SNCF jest dostępny online. GoEuro dysponuje informacjami o odjazdach i przyjazdach wszystkich pociągów tego przewoźnika. W trakcie wyszukiwania porównać można różne bilety SNCF. Od użytkownika zależy także wybór waluty, w której dokonana zostanie opłata. Popularne połączenia realizowane przez pociągi SNCF to połączenia na terenie Francji. Przewoźnik odpowiada również za 14 linii obsługiwanych w ramach aglomeracji Paryża przez pociągi Transilien. Na terenie Francji są obecne także Ouibusy.

Podróżując po Francji pociągami, warto choć raz skusić się na przejazd francuskimi pociągami dużych prędkości. Szybkie pociągi TGV oferują połączenia na terenie 14 krajów europejskich, w tym łączą Paryż z Londynem przez Eurotunel, ale również Francję, Belgię, Holandię i Niemcy oraz Szwajcarię. Bilety na te połączenia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem, kiedy dostępne są promocje i oferty specjalne. Umożliwia to wygodną i szybką podróż za stosunkowo nieduże pieniądze.

Rodzaje pociągów SNCF

TGV (Train à Grande Vitesse) to kolej dużych prędkości obsługiwana przez SNCF. Jeżdżą z prędkością 300 km/h i 320 km/h, co czyni je jednymi z najszybszych pociągów na świecie. Warto jednak wiedzieć, iż obecnie tylko część linii TGV porusza się rzeczywiście z dużą prędkością: Paryż – Lyon, Paryż – Marsylia – Paryż Montpellier, Paryż – Lille oraz Paryż – Tours, ale modernizacja torów i stacji umożliwi rozbudowę sieci w nadchodzących latach.
Intercités to konwencjonalne pociągi SNCF obejmujące połączenia zarówno dzienne, jak i nocne (Intercité de Nuit). Pociągi Intercités obecne są na wszystkich trasach, na których nie jeździ kolej dużych prędkości. Ceny biletów za przejazd pociągiem Intercités jest znacznie niższa niż w przypadku TGV.
TER (Transport express régional) to regionalne pociągi SNCF. Pozwalają podróżnym na przemieszczanie się w obrębie tego samego regionu. Dzięki TER bez problemu dotrzemy do mniejszych miejscowości i spokojnych zakątków Francji.
 

Popularne kierunki realizowane przez SNCF

 


Paryż

Pociągi SNCF do Paryża

Na całym świecie znany ze swego piękna, restauracji, ekskluzywnych sklepów oraz pokazów mody. Nic więc dziwnego, iż niemal każdy choć raz w życiu chciałby wybrać się w podróż do Paryża!


 


Marsylia

Pociągi SNCF do Marsylii

Marsylia jest jednym z popularniejszych miast wśród turystów odwiedzających Francję. W 2013 roku dzierżyła tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.


 


Nicea

Pociągi SNCF do Nicei

Co roku Niceę odwiedza ponad 4 miliony turystów! O jej wyjątkowości stanowi położenie na Lazurowym Wybrzeżu 30 km od granicy z Włochami!


 


Amsterdam

Pociągi SNCF do Amsterdamu

Amsterdam, choć jest niewielkim miastem w porównaniu do innych europejskich stolic, to ważne miejsce na turystycznej mapie Europy.


 

FAQ – bilety SNCF, dodatkowe informacje o podróży

Bilety na pociągi SNCF

Gdzie kupić bilety na pociągi SNCF?

 • Bilet na podróż pociągami SNCF można zakupić na stronie GoEuro lub przy pomocy naszej aplikacji na smartfona!
 • Zakupiony bilet dostarczony zostanie w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.
 • Jakie rodzaje biletów kolejowych oferuje SNCF?

 • Pociągi SNCF dzielą się na dwie klasy: klasa Éco zapewnia standardową obsługę i tanie bilety, podczas gdy 1 klasa oferuje lepszy komfort i dodatkowe usługi. W ramach tych klas istnieją różne rodzaje biletów SNCF:
 • Bilety Prems: oferowane przez SNCF bilety Prems to możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem po obniżonych cenach. Takie bilety najczęściej dostępne są na kilka miesięcy przed podróżą. v
 • Taryfa Loisir: to podstawowy bilet oferowany przez SNCF. Cena zmienia się z dnia na dzień, a czym więcej sprzedanych biletów, tym cena jest wyższa.
 • Taryfa Pro: to droższe bilety, które jednak oferują pasażerom pewną dozę elastyczności. Wymiana biletu możliwa jest za darmo nawet na godzinę przed odjazdem pociągu. Posiadacze biletów Pro mogą również liczyć na zniżki za wynajęcie samochodu czy darmowy parking.
 • Zniżki i oferty specjalne oferowane przez SNCF

  Wybierając się w podróż pociągiem po Francji, warto sprawdzić, jakie zniżki oferuje SNCF. Dzięki temu, podróż będzie nie tylko przyjemna, ale również znacząco tańsza.

 • Carte jeune SNCF: obejmuje grupę wiekową od 12 do 27 roku życia, wysokość zniżki od 25% do 60%, taryfa SNCF 50 euro, karta ważna przez rok.
 • Carte senior SNCF: obejmuje grupę wiekową powyżej 60 roku życia, wysokość zniżki od 25% do 50% 25%, taryfa SNCF 60 euro, karta ważna przez rok.
 • Carte Enfant+ SNCF: obejmuje grupę wiekową do 12 roku życia, wysokość zniżki od 25% do 50%, taryfa SNCF 75 euro, karta ważna przez rok.
 • Carte weekend SNCF: obejmuje grupę wiekową od 26 do 59 roku życia, wysokość zniżki od 25% do 50% na przejazdy weekendowe, taryfa SNCF 75 euro, karta ważna przez rok.
 • Carte famille nombreuse: obejmuje grupę wiekową od 18 roku życia, wysokość zniżki do 75% dla członków rodziny, taryfa SNCF 75 euro, karta ważna przez trzy lata.
 • Zakup biletu na pociągi SNCF z GoEuro

 • Jeśli często podróżujesz po Francji koleją i posiadasz kartę zniżkową, nie zapomnij podać informacji o przysługującej zniżce podczas dokonywania rezerwacji z GoEuro!
 • Tańsze bilety na przejazdy pociągami SNCF dostępne są nie tylko dla posiadaczy kart rabatowych, ale także dla tych, którzy zdecydują się na zakup z wyprzedzeniem.
 • Z GoEuro porównasz wszystkie bilety SNCF na przejazdy koleją we Francji i Europie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety SNCF otrzymasz mailem. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych w całej Europie, pobież aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.
 • Początek strony

  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

  Na jakie udogodnienia liczyć mogą osoby niepełnosprawne?

 • Osoby niepełnosprawne podróżujące pociągami SNCF mogą zamówić usługę dodatkowej asysty. Usługa ta jest dostępna na terenie aglomeracji paryskiej (Accès Plus Transilien), w pociągach regionalnych (Accès TER) oraz w pociągach TGV i Intercités (Accès Plus). Wybierając się w podróż, pasażerowie mogą zamówić usługę odebrania bagażu z domu lub też skorzystać z możliwości pozostawienia bagażu w jednym z punktów handlowo-usługowych.
 • Psy przewodnicy dla osób niewidomych podróżują oczywiście za darmo.
 • Więcej informacji dotyczących kolejowych podróży osób niepełnosprawnych znaleźć można w naszym poradniku Podróże kolejowe osób niepełnosprawnych.
 • Początek strony

  Dodatkowe informacje o podróży

 • Podróżny, decydujący się na przejazd pociągiem SNCF, może zabrać ze sobą na pokład pociągu tyle sztuk bagażu, ile chce. Każda sztuka bagażu powinna być oznaczona/podpisana i umieszczona w pobliżu właściciela na przystosowanych do tego miejscach.
 • Wyjątki! Pewne obostrzenia dotyczą jednak przewozu bagażu w pociągach typu OUIGO oraz iDTGV.
 • Pociągi OUIGO: podróżny jest uprawniony do przewozu tylko dwóch sztuk bagażu. Wymiary bagażu głównego nie mogą przekraczać 55 x 35 x 25 cm i muszą zmieścić się pod siedzeniem; bagaż podręczny nie może być większy niż 36 x 27 x 15 cm i musi być przewożony na kolanach podczas jazdy pociągiem. Przewóz każdej dodatkowej sztuki bagażu kosztuje 5 euro. Opłatę taką należy uiścić podczas dokonywania rezerwacji biletu. Przewóz roweru to również dodatkowy koszt. Opłata taka wynosi także 5 euro.
 • Pociągi iDTGV: podróżny jest uprawniony do przewozu dwóch sztuk bagażu. Ich wymiary maksymalne nie są określone. Każda dodatkowa sztuka bagażu to koszt 35 euro.
 • Przewóz instrumentów muzycznych oraz sprzętu sportowego: na pokładzie pociągów TER oraz TGV można przewozić instrumenty muzyczne (dowolnej wielkości), torby golfowe lub sprzęt sportowy za darmo. Jak każdy inny bagaż w pociągach SNCF, pakunki te muszą być oznaczone/podpisane i umieszczone w specjalnym pokrowcu
 • Bagaż podstawowy przewożony jest w luku bagażowym. Jego waga nie powinna przekraczać 20 kg, a wymiary 160 cm (suma wysokości, szerokości oraz głębokości). Bagaż podstawowy powinien zostać oznakowany specjalną etykietą bagażową, którą wydaje kierowca lub personel firmy PolskiBus.com w trakcie wchodzenia na pokład autokaru.
 • Podróżni z większą liczbą bagażu będą musieli liczyć się z koniecznością odmowy zabrania bagażu.
 • Podróż pociągiem SNCF ze zwierzętami

 • Gdy podróżujesz ze swoim zwierzakiem, upewnij się, iż podczas rezerwacji swojego biletu, dokonasz również rezerwacji biletu dla pupila. Podróżny może mieć przy sobie dwa psy i zasada ta dotyczy wszystkich pociągów SNCF poza połączeniami Eurostar(1).
 • Jeśli Twój pies (lub inne zwierzę) waży mniej niż 6 kg, musi podróżować w koszu lub specjalnej torbie, której wymiary nie przekraczają 45 x 30 x 25 cm. Opłata za przewóz wynosi 7 euro(2) od zwierzęcia w pociągach TGV, Intercités oraz TER.
 • Jeśli twój pies (lub inne zwierzę) waży więcej niż 6 kg, w czasie podróży musi mieć założony kaganiec. Cena za przejazd będzie wynosić 50% wartości biletu 2. klasy SNCF, nawet jeśli podróż odbywa się w 1. klasie w pociągach TGV, Intercity oraz TER,dla pozostałych pociągów mogą obowiązywać inne zasady przewozu.
 • (1) z wyjątkiem psów przewodników, (2) taryfa ważna od 2 stycznia 2014 roku
 • Rowery w pociągach SNCF

 • Rowery w pociągach SNCF można przewozić za darmo. W niektórych rodzajach pociągów, podróżny może zostać poproszony o złożenie roweru lub przewożenie go w przystosowanej do tego torbie.
 •  

  Najpopularniejsze połączenia SNCF

  Połączenie Śr. czas przejazdu Cena od
  SNCF

  Marsylia – Paryż

  3 godz. 22 min

  216 zł

  SNCF

  Nicea – Paryż

  5 godz. 39 min

  154 zł

  SNCF

  Lyon – Paryż

  2 godz. 11 min

  212 zł

  SNCF

  Barcelona – Paryż

  6 godz. 33 min

  257 zł

  SNCF

  Paryż – Bruksela

  1 godz. 22 min

  172 zł

  SNCF

  Paryż – Nicea

  5 godz. 39 min

  229 zł

  SNCF

  Paryż – Lyon

  2 godz. 11 min

  209 zł

  SNCF

  Paryż – Bordeaux

  3 godz. 17 min

  265 zł

  SNCF

  Paryż – Marsylia

  3 godz. 22 min

  251 zł

  SNCF

  Paryż – Lille

  4 godz. 21 min

  198 zł

  SNCF

  Lille – Paryż

  4 godz. 21 min

  122 zł

  Pociągi dużej prędkości we Francji oraz w Europie

  Kolej dużych prędkości cieszy się coraz większą popularnością, a zakup biletów w dogodnych cenach jest możliwy przy dokonywaniu rezerwacji z wyprzedzeniem. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o kolejach dużej prędkości nie tylko we Francji, ale w całej Europie, koniecznie zapoznaj się ze Światowym rankingiem kolei dużych prędkości. Ranking GoEuro pokazuje, iż kraje azjatyckie wciąż są liderami w kategorii kolei dużych prędkości. W pierwszej piątce zestawienia znalazły się jednak Francja i Hiszpania.


  Skopiuj i wklej iframe, aby wykorzystać mapę. Nie zapomnij powołać się na GoEuro!

   

  Podróżnicze inspiracje GoEuro