Pociągi Thalys – rozkład jazdy, trasy, bilety TGV

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Thalys – przewozy kolejowe między europejskimi stolicami

Ogólne informacje o pociągach Thalys

Przewoźnik kolejowy Thalys International to firma, której udziałowcami są francuskie przedsiębiorstwo SNCF oraz belgijskie SNCB. Najważniejszym połączeniem, obsługiwanym przez przewoźnika jest trasa Paryż – Bruksela. Wszystkie połączenia są obsługiwane przez pociągi TGV. Słowo Thalys nie znaczy nic konkretnego ani w języku francuskim ani flamandzkim, a ze względu na łatwą wymowę zostało wybrane na nazwę linii kolejowych. Firma powstała w 1995 roku jako przedsiębiorstwo z udziałami francuskimi (70%) i belgijskimi (30%). Połączenia realizowane są w całości jako połączenia kolejowe po liniach dużych prędkości (LGV). Oddanie linii kolejowej LGV Nord oraz jej przedłużenie przez Eurotunel znacznie skróciło czas przejazdu z Paryża do Londynu.

Jak kupić bilet na pociąg Thalys?

Zdecyduj się na wygodne bilety elektroniczne


Bilety na pociągi Thalys można kupić na kilka sposobów: za pośrednictwem internetu, tradycyjnie w kasie biletowej lub w automacie. Kasy biletowe oraz automaty znajdują się na dworcach kolejowych, warto jednak wcześniej sprawdzić godziny otwarcia kas oraz potwierdzić, czy dworzec, z którego zamierzamy skorzystać, posiada biletomaty. Decydując się na przejazd koleją, warto też skorzystać z zakupu biletu elektronicznego. Taka forma zakupu cieszy się coraz większą popularnością.

 


Zakup biletów i dokonywanie rezerwacji na przejazdy pociągami Thalys

Dlaczego warto kupować bilety kolejowe z GoEuro?

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, ale także autobusowych oraz lotniczych i szukasz informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie. Umożliwi Ci to wybór nie tylko najlepszego środka transportu, ale również najbardziej dogodnego połączenia. W swojej bazie GoEuro dysponuje biletami na pociągi Thalys, a łatwy i szybko proces rezerwacji i zakupu biletu sprawia, że niemal za jednym kliknięciem otrzymasz swój upragniony bilet kolejowy na przejazd pociągami.

Z GoEuro porównasz bilety na przejazdy na wskazanej trasie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety na pociągi Thalys otrzymasz natychmiast. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych, by podróżować po całej Europie, pobierz aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.


Pobierz aplikację

App
Apple Store
Google Play


Dlaczego warto zdecydować się na rezerwację biletu Thalys z GoEuro?

Szybka rezerwacja:


Z GoEuro można porównać i zarezerwować bilety Thalys na naszej stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.

Porównanie cen:


W trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Od użytkownika zależy także wybór waluty, w której dokonana zostanie zapłata.

Obsługa klienta:


W przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletu na pociągi Thalys można skontaktować się z naszym działem obsługi klienta.

Porównanie podróży:


Z GoEuro masz możliwość dokonania porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy. Wystarczy, że wybierzesz cel swojej podróży, a my powiemy Ci, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojedziesz na miejsce.

Rozkład jazdy Thalys:


Dzięki aplikacji GoEuro będziesz mieć dostęp do rozkładu pociągów Thalys, ale również innych spółek kolejowych w Europie.

Cena biletu na pociągi Thalys:


GoEuro oferuje bilety na przejazdy pociągami Thalys bez dodatkowych opłat i prowizji.


Początek strony

 


TGV

Kolej dużych prędkości

Szukacie informacji dotyczących podróżowania po Europie koleją dużych prędkości, w tym pociągami TGV? Sprawdźcie nasz Światowy ranking kolei dużych prędkości.


 

Sprawdź połączenia oferowane przez pociągi Thalys

Dokąd można pojechać pociągiem Thalys?


Pociągi TGV Thalys są obecne głównie na trasie z Paryża do Brukseli, ale również do Amsterdamu, Rotterdamu, Antwerpii czy Kolonii. Przewoźnik odpowiada także za dowóz pasażerów na paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a, na lotnisko Schiphol w Amsterdamie dowozi pasażerów z Antwerpii i Brukseli. Szybkie połączenia kolejowe umożliwiają również – przez Eurotunel – dojazd do Londynu. Pociągi te malowane są na charakterystyczny bordowy kolor. Każdy skład pociągu TGV Thalys to 3 wagony klasy 1, wagon restauracyjny i 5 wagonów klasy 2.

 


Paryż

Podróż pociągiem Thalys do Paryża

Paryż to jeden z głównych celów europejskich podróży nie tylko Polaków. Miasto, do którego warto wciąż wracać, by odkrywać jego różne oblicza.


 


Londyn

Podróż pociągiem Thalys do Londynu

Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o podróży do Londynu. Miasto z pewnością nie pozwoli się nudzić nikomu, kto tylko zdecyduje się spędzić tu choćby weekend!


 


Amsterdam

Podróż pociągiem Thalys do Amsterdamu

Stolica Holandii, która zachwyca i kusi. Uważana za jedno z ciekawszych miast Europy. Kolejne z miast Starego Kontynentu, które koniecznie trzeba odwiedzić!


Początek strony

 

Ważne informacje dla podróżujących pociągami Thalys

Bilety na przejazdy pociągami przewoźnika można kupić za pośrednictwem Internetu. Najtańsze bilety dostępne są jako bilety No-Flex na wybrane połączenia w klasie 2. Są to bilety w jedną stronę, których nie można zwracać. Bilety Semi-Flex (z możliwością wymiany lub zwrotu z potrąceniem 50% ceny) uprawniają do korzystania z bezpłatnego Wi-Fi w wagonach klasy 2 oraz zapewniają posiłki i bezpłatną prasę międzynarodową w klasie 1.

Specjalne taryfy biletowe skierowane są do dzieci, osób młodych do 26 roku życia, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W ramach podróżujących grup rozróżniane są rodziny z dziećmi, grupa licząca co najmniej 3 osoby (dorośli i podróżujące z nimi dzieci) oraz grupy liczące co najmniej 10 członków. W piątki i w niedziele pociągi TGV na trasie Paryż – Bruksela oferują usługę opieki nad podróżującymi dziećmi w wieku od 4 do 14 lat.

Przewoźnik prowadzi program TheCard dla często podróżujących pasażerów. W ramach programu pasażerowie gromadzą mile, które mogą przeznaczyć na dodatkowe usługi. Karta jest dostępna w trzech wersjach – jako karta srebrna, złota i platynowa. Pasażerowie mogą zabrać ze sobą do 3 sztuk bagażu, przy czym walizka nie może ważyć więcej niż 32 kg i musi spełniać wymagania dotyczące wielkości. Rodzice z dziećmi mogą dodatkowo zabrać bezpłatnie wózki dziecięce. Przewozić można także odpowiednio zapakowane rowery, sprzęt muzyczny czy sprzęt sportowy. Pies przewodnik osoby niewidomej podróżuje za darmo, tak jak i małe zwierzęta, które podróż odbywać muszą w odpowiednich klatkach.

Udogodnienia w pociągach Thalys

 • Comfort – klasa 1: do dyspozycji podróżnych w klasie 1. są wygodne fotele z dodatkowym miejscem na nogi, posiłki serwowane na miejsce, zestaw gazet, gniazdka elektryczne oraz możliwość bezpłatnego korzystania z internetu za pośrednictwem usługi ThalysNet.
 • Comfort – klasa 2: gniazdka elektryczne i możliwość bezpłatnego korzystania z internetu za pośrednictwem usługi ThalysNet.
 • Dzieci w pociągach Thalys

 • Niemowlęta podróżują pociągami Thalys za darmo. W wagonach numer 7, 17 i 27 znajdują się przewijaki, wanienki oraz podgrzewacze do butelek.
 • Dzieci poniżej 4 roku życia podróżują pociągami Thalys za darmo, nie mają jednak gwarancji miejsca siedzącego.
 • Dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą podróżować pociągami Thalys samodzielnie.
 • Osoby niepełnosprawne w pociągach Thalys

 • Pomoc osobom niepełnosprawnym: istnieje możliwość zamówienia asystenta dla osoby niepełnosprawnej, który pomoże zarówno w poruszaniu się po dworcu, jak i w wejściu do pociągu. Taka usługa jest bezpłatna, ale należy o nią poprosić nie później niż 24 godziny przed podróżą.
 • Miejsce dla osób niepełnosprawnych: pociągi TGV Thalys posiadają miejsca przeznaczone dla osób na wózkach inwalidzkich i są to miejsca w wagonach 1, 11 oraz 21. Zagwarantowane jest tam więcej miejsca na wózek inwalidzki, przystosowane toalety oraz gwarancja spożycia posiłku na miejscu, które zajmuje pasażer.
 • Przewóz zwierząt

  Przewóz zwierząt w pociągach Thalys jest dopuszczalny, ale pod pewnymi warunkami.

 • Małe zwierzęta: psy, koty oraz inne, nieduże zwierzęta można przewozić w pociągach TGV Thalys (zarówno w wagonach drugiej, jak i pierwszej klasy) za darmo pod warunkiem, że znajdują się one w specjalnym pojemniku o maksymalnych wymiarach 55 x 30 x 30 cm.
 • Większe zwierzęta: możliwe jest przewożenie większego psa pod warunkiem korzystania ze smyczy i z kagańca. Pasażer zobowiązany jest do zakupu biletu dla zwierzęcia. Zwierzęta nie mogą podróżować pociągami Thalys Neige i Thalys Soleil.
 • Psy przewodnicy osób niewidomych mogą podróżować za darmo we wszystkich rodzajach pociągów Thalys.
 • Warto wiedzieć, iż na podróż zwierzęcia musza również wyrazić zgodę pozostali podróżni, którzy zajmują miejsca obok osoby podróżującej z pupilem.

  Początek strony

  Więcej o podróżach kolejowych