Pociągi Trenitalia – rozkład jazdy, trasy, bilety

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Trenitalia – najważniejszy przewoźnik kolejowy we Włoszech

Jako przewoźnik kolejowy firma Trenitalia powstała w 2000 roku w wyniku wdrożenia regulacji Unii Europejskiej, zmuszającej do rozdzielenia przewozów pasażerskich i obsługi kolejowej. Przewoźnik realizuje połączenia krajowe i dalekobieżne, łącząc Włochy z Austrią, Belgią, Niemcami i Szwajcarią. Trenitalia odpowiada za przewóz pasażerów od 1905 roku. Początkowo linie kolejowe działały jako Ferrovie dello Stato Italiane.

W roku 2000 została wydzielona obecna spółka odpowiadająca za przewozy pasażerskie i towarowe. 100% udziałów w firmie Trenitalia należy do rządu włoskiego. Siedziba główna znajduje się w Rzymie. Przewoźnik oferuje transport towarów (cargo), odpowiada za osobowe pociągi we Włoszech na liniach lokalnych oraz za połączenia dalekobieżne. Pociągi Regionale zatrzymują się na większości stacji, pociągi Intercity oraz Intercitynotte zatrzymują się na ważniejszych dworcach kolejowych w wybranych miastach, z kolei pociągi Frecciarossa1000 (ETR. 1000) mogą się zatrzymywać jedynie na dworcach głównych, często bez dodatkowych przystanków pomiędzy stacją początkową i końcową. Kolej we Włoszech realizuje połączenia międzynarodowe z Mediolanu do Szwajcarii (Genewa, Zurych, Bazylea) czy z Monachium do Rzymu, Werony i Wenecji. Z tych samych miast oraz z Livorno odjeżdżają pociągi do Wiednia.

Zarezerwuj bilety na pociągi Trenitalia bezpośrednio z GoEuro

✓ Bilety Trenitalia mogą zostać zakupione bezpośrednio na stronie i w aplikacji GoEuro
✓ Ceny nie zawierają żadnych dodatkowych opłat
✓ Pozostali przewoźnicy, których bilety również bezpośrednio kupisz za pośrednictwem GoEuro to Deutsche Bahn, Renfe, Alsa.
✓ Wszystkie bilety dostępne są w jednym miejscu
✓ Zarówno strona, jak i aplikacja dostępne w polskiej wersji językowej


Dlaczego warto rezerwować bilety na przejazdy pociągami Trenitalia z GoEuro?

 • Szybka rezerwacja: GoEuro umożliwia rezerwację biletów Trenitalia na stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.
 • Porównanie cen: w trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Wystarczy wybrać cel swej podróży, a my powiemy, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojechać w dane miejsce!
 • Obsługa klienta: w przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletów na pociągi Trenitalia można skontaktować się z działem obsługi klienta GoEuro.
 • Porównanie środków transportu: z GoEuro masz możliwość porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy.
 • Cena biletu Trenitalia: oferujemy bilety na przejazdy pociągami Trenitalia bez dodatkowych opłat i prowizji.

 


Pobierz aplikację GoEuro i kupuj bilety w wygodny sposób!

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, lecz także autokarowych i lotniczych oraz informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie.


 


  

Rodzaje pociągów Trenitalia

Decydując się na podróżowanie po Włoszech pociągami Trenitalia, warto wiedzieć, że przewoźnik posiada różne klasy pociągów. Zanim więc kupimy konkretny bilet, sprawdźmy, czym różnią się oferowane przez Trenitalię składy.

Frecciarossa to najszybszy i najbardziej luksusowy pociąg we Włoszech. Pociągi te mogą osiągnąć prędkość maksymalną 300 km/h. Każdego dnia Frecciarossa, ETR 500, 101 zapewniają szybkie połączenia, łącząc piętnaście włoskich miast, w tym Mediolan, Rzym, Bolonię, Florencję, Neapol i Turyn. Wszystkie pociągi Trenilatia klasy Frecciarossa oferują Wi-Fi, WC, klimatyzację, obszerne miejsca na przechowanie bagażu, wagon restauracyjny i bar service, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Frecciargento to pociągi Trenitalia, które mogą osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h. Połączenia obsługiwane przez te składy to pociągi kursujące między Rzymem i północno-wschodnią oraz południowo-wschodnią częścią Włoch, w sumie 57 połączeń dziennie. Na podróżnych na pokładzie Frecciargento czeka wagon restauracyjny, dostęp do Wi-Fi, klimatyzacja, obszerna przestrzeń do przechowywania bagażu, toalety, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Frecciabianca to pociągi, których kursy łączą Mediolan, Turyn, Genuę, Udine, Triest, Wenecję oraz miasta wybrzeża Adriatyku. Działa w sumie 86 połączeń dziennie, w tym linia Milan – Ancona. Każdy z pociągów klasy Frecciabianca posiada wygodne fotele, obszerną przestrzeń do przechowywania bagażu, toalety, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Intercity o pociągi, które łączą około 200 dużych i średnich miast z północy na południe Włoch. Pociągi te wyposażone są w klimatyzację, toalety i a także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Intercity Notte to składy Intercity, którymi podróż odbywa się nocą. Dodatkowo Trenitalia oferuje również pociągi regionalne. Lokalna sieć transportowa jest obsługiwana przez Trenitalia w porozumieniu z firmami regionalnymi.

Popularne kierunki realizowane przez Trenitalia

 


Rzym

Pociągi Trenitalia do Rzymu

Rzym to jeden z głównych celów europejskich podróży nie tylko Polaków. Miasto-państwo, do którego warto wciąż wracać, by odkrywać jego różne oblicza.


 


Wenecja

Pociągi Trenitalia do Wenecji

Chyba każdy marzy o romantycznej podróży do Wenecji, która z pewnością nie pozwoli się nudzić nikomu, kto tylko zdecyduje się spędzić tu choćby weekend!


 


Florencja

Pociągi Trenitalia do Florencji

Stolica pięknej Toskanii, która zachwyca architekturą. Uważa się, że tu narodził się Renesans. Kolejne z miast na mapie Włoch, które koniecznie trzeba odwiedzić!


 


Mediolan

Pociągi Trenitalia do Mediolanu

Mediolan to światowa stolica mody, o czym z łatwością przekonamy się, spacerując ulicami miasta. Swoje kolekcje prezentują tu najwybitniejsi projektanci.


 


Kalabria

Pociągiem Trenitalia po Kalabrii

Kalabrię charakteryzuje łagodny klimat, błękitne morze, skaliste wybrzeża i piaszczyste plaże. Tym samym Kalabria jest regionem, który sprawdzi o każdej porze roku!


 


Emilia-Romania i Toskania

Pociągiem Trenitalia po Toskanii

Toskania i Emilia-Romania to regiony, które uznane są za dwie królowe włoskiej kuchni. Warto tu przyjechać i rozsmakować się w potrawach. Ruszajcie więc i poznajcie te wyjątkowe smaki!


 

FAQ – bilety Trenitalia, dodatkowe informacje o podróży

Bilety na pociągi Trenitalia

Gdzie kupić bilety na pociągi Trenitalia?

 • Bilet na podróż pociągami Trenitalia można zakupić na stronie GoEuro lub przy pomocy naszej aplikacji na smartfona!
 • Zakupiony bilet dostarczony zostanie w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.
 • Jakie rodzaje biletów kolejowych oferuje Trenitalia?

 • Oferowane przez Trenitalia bilety zostały podzielone na trzy oferty: bilety Base, Economy oraz Super Economy (nie mogą być zwracane, nie można w nich również dokonywać zmian).
 • Osoby podróżujące pociągami Trenitalia w klasie Business, First lub Premium otrzymują zestaw złożony z przekąski i napoju oraz rano bezpłatnie gazetę. W wybranych pociągach ekspresowych dostępne są także usługi cateringowe.
 • Korzystając z oferty weekendowej, wydamy mniej na podroż tam i z powrotem. Decydując się na wyjazd w sobotę i powrót w niedzielę za przejazd pociągami Frecciarossa, Frecciargento i Frecciabianca zapłacimy w sumie mniej. Należy pamiętać, iż liczba biletów jest ograniczona i zależy od dnia podróży, pociągu oraz klasy.
 • Klienci mogą także skorzystać ze specjalnej oferty cenowej, skierowanej do grupy złożonej z co najmniej 10 osób. Podróżni otrzymają 30% zniżki na przejazd pociągami Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Espressi i InterCity, natomiast 10% na przejazd pociągami regionalnymi.
 • Zniżki i oferty specjalne oferowane przez Trenitalia

  Z Trenitalia i GoEuro można podróżować pociągami do sąsiedniej Francji i Szwajcarii. Wybierając się w taką podróż, warto skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych Prezzi Mini oraz Prezzi Smart!

 • PREZZI MINI: podróż do Szwajcarii pociągami Trenitalia można już odbyć za 9 euro! Korzystając z oferty MINI Trenitalia oferuje przejazdy do Lugano, Bellinzona i Lucerny. Pula biletów od 9 euro dostępna jest przy rezerwacji przejazdu drugą klasą do 21 dni przed wyjazdem. Ceny za przejazdy do Genewy, Berna i Bazylei rozpoczynają się już od 19 euro.
 • PREZZI SMART: oferta na przejazdy do Nicei oraz Marsylii. Przy zakupie biletu do 14 dni przed wyjazdem, cena za przejazd pociągiem Trenitalia rozpoczyna się już od 15 euro. Połączenia do Lugano, Lucerny czy Zurychu to koszt od 19 euro, a do Paryża od 35 euro!
 • MINI GROUP: oferta skierowana dla małych grup. Jeśli więc podróżujecie z Włoch do Nicei lub Marsylii w grupie do 5 osób, GoEuro i Trenitalia oferują sprzedaż biletów ze zniżką od 20 do 50%.
 • Zakup biletu na pociągi Trenitalia z GoEuro

 • Jeśli często podróżujesz po Włoszech koleją i posiadasz kartę zniżkową, nie zapomnij podać informacji o przysługującej zniżce podczas dokonywania rezerwacji z GoEuro!
 • Tańsze bilety na przejazdy pociągami Trenitalia dostępne są nie tylko dla posiadaczy kart rabatowych, ale także dla tych, którzy zdecydują się na zakup z wyprzedzeniem.
 • Z GoEuro porównasz wszystkie bilety Trenitalia na przejazdy koleją we Włoszech i Europie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety Trenitalia otrzymasz mailem. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych w całej Europie, pobież aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.
 • Początek strony

  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

  Na jakie udogodnienia liczyć mogą osoby niepełnosprawne?

 • Nie wszystkie dworce i pociągi we Włoszech przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chcąc ułatwić podróże kolejowe osobom niepełnosprawnym, Trenitalia umożliwia zamówienie asystenta RFI (Rete Ferroviaria Italianaale), który zajmując się osobami niepełnosprawnymi, starszymi czy kobietami w ciąży, pomaga w poruszaniu się po dworcu oraz w zajęciu miejsca w pociągu. Taka usługa jest bezpłatna i stanowi ułatwienie w podróży dla osób, które potrzebują wsparcia.
 • Zgłoszenie chęci odbycia podróży przez osobę niepełnosprawną: prośby o udzielenie pomocy na dworcu, przy wsiadaniu czy wysiadaniu z pociągu można zgłaszać osobiście na włoskich dworcach w punktach obsługi klienta Sale Blu lub pod numerem telefonu (+39) 199 30 30 60, albo kontaktując się z infolinią Trenitalia i dzwoniąc na numer (+39) 199 892021, wew 7.
 • Początek strony

  Dodatkowe informacje o podróży

 • Dzieci poniżej 4 roku życia podróżują pociągami Trenitalia za darmo zarówno w drugiej, jak w pierwszej klasie. W tym wypadku dzieci nie mają jednak gwarancji miejsca siedzącego.
 • Dzieci, które nie ukończyły 15 roku życia mogą liczyć na 50% zniżki (30% w wagonach sypialnych) na bilet z gwarancją miejsca siedzącego.
 • Oferta „Bimbi gratis” umożliwia rodzinom liczącym od 2 do 5 osób (wśród których znajduje się przynajmniej jedna osoba dorosła oraz jedno dziecko poniżej 15 roku życia) tańsze przejazdy pociągami. Dzieci, które nie skończyły 15 lat podróżują za darmo, natomiast pozostali członkowie grupy płacą za bilety taryfy Base. Liczba miejsc jest ograniczona i zależy od dnia podróży, pociągu oraz klasy.
 • Podróż pociągiem Trenitalia ze zwierzętami

 • Przewóz zwierząt w pociągach Trenitalia jest dopuszczalny, ale pod pewnymi warunkami.
 • Małe zwierzęta: psy, koty oraz inne, nieduże zwierzęta można przewozić we wszystkich pociągach (zarówno w wagonach drugiej, jak i pierwszej klasy) za darmo pod warunkiem, że znajdują się one w specjalnym pojemniku o maksymalnych wymiarach 70 x 30 x 50 cm. Zasady te obowiązują także w klasie Executive, Business, Premium i Standard.
 • Większe zwierzęta: w wybranych pociągach możliwe jest przewożenie jednego psa (bez względu na wielkość) pod warunkiem korzystania ze smyczy i z kagańca. Pasażer zobowiązany jest do zakupu biletu dla zwierzęcia w wysokości 50% ceny biletu obowiązującej w wagonach drugiej klasy w danym rodzaju pociągu. Zasady te obejmują pociągi Express, IC, ICN w wagonach pierwszej i drugiej klasy; Frecciabianca, Frecciarossa oraz Frecciargento w wagonach pierwszej i drugiej klasy a także w klasie Business i Standard.
 • Psy przewodnicy osób niewidomych mogą podróżować za darmo we wszystkich rodzajach pociągów Trenitalia.
 • Warto wiedzieć, iż przy zakupie biletu oraz w trakcie podróży pociągiem należy mieć ze sobą dokument potwierdzający rejestrację psa oraz książeczkę zdrowia psa.
 • Rowery w pociągach Trenitalia

 • Pociągi regionalne: przewożenie roweru możliwe jest w pociągach regionalnych oraz miejskich, które w rozkładzie jazdy pociągów oznaczone zostały symbolem roweru. Podróżny może zdecydować się na zakup: biletu w cenie 3,50 euro (ważny przez 24 godziny od momentu skasowania) lub biletu w cenie obowiązującej na przejazd danym pociągiem w klasie drugiej. Darmowy przewóz roweru możliwy jest pod warunkiem, iż jest ona zapakowany w odpowiednim pokrowcu.
 • Pociągi krajowe: istnieje możliwość darmowego przewozu roweru pod warunkiem, iż jest ona zapakowany w odpowiednim pokrowcu. Ponadto musi znajdować się on w przeznaczonym do tego miejscu w wagonie.
 • Pociągi międzynarodowe: przewóz roweru możliwy jest na wybranych połączeniach. Wymaga to opłaty w wysokości 12 euro. Lista pociągów międzynarodowych, na pokład których zabrać można rower, znajduje się na stronie przewoźnika.
 •  

  Połączenia kolejowe Trenitalia

  Połączenie Śr. czas przejazdu Cena od
  Trenitalia

  Rzym – Mediolan

  3 godz.

  119 zł

  Trenitalia

  Mediolan – Rzym

  3 godz.

  119 zł

  Trenitalia

  Rawenna – Ferrara

  1 godz. 15 min

  30 zł

  Trenitalia

  Ferrara – Bolonia

  30 min

  20 zł

  Trenitalia

  Bolonia – Faenza

  40 min

  20 zł

  Trenitalia

  Faenza – Marradi

  40 min

  17 zł

  Trenitalia

  Marradi – Florencja

  1 godz. 15 min

  30 zł

  Trenitalia

  Florencja – Arezzo

  1 godz.

  36 zł

  Trenitalia

  Arezzo – Siena

  2 godz. 40 min

  115 zł

  Trenitalia

  Siena – Livorno

  2 godz.

  100 zł

  Trenitalia – kolej dużych prędkości we Włoszech

  Również i Włochy pochawlić się mogą koleją dużych prędkości. Trasy pociągów Frecciarossa zaznaczono na mapie kolorem czerwony. Pociągi Frecciargento linią żółtą. Maksymalna prędkość, jaką pociągi Trenitalia mogą osiągnąć to 300 km/h. By w pełni wykorzystać potencjał szybkich pociągów, przebudowie poddano wiele kilometrów tras kolejowych. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o kolejach dużej prędkości nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie, koniecznie zapoznaj się ze Światowym rankingiem kolei dużych prędkości.


  Skopiuj i wklej iframe, aby wykorzystać mapę. Nie zapomnij powołać się na GoEuro!
   
   

  Podróżnicze inspiracje GoEuro