PKP SZCZECIN: rozkład jazdy, połączenia PKP, przewoźnicy

Jak dojechać pociągiem do Szczecina? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Wybierając się w podróż do Szczecina, warto rozważyć przejazd pociągiem. Szczecin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, a jego atrakcyjność wiąże się z bliskością Morza Bałtyckiego oraz granicy z Niemcami. Miasto leży nad Odrą i nad Zalewem Szczecińskim oraz jeziorem Dąbie. Szczecin oferuje mnóstwo rozrywek – zabytki, piękna przyroda, tereny zielone. Warto odwiedzić Wały Chrobrego, czyli tarasy widokowe, a także pospacerować po Starym Mieście oraz zwiedzić Wyspę Pucką.

Bezpośrednim pociągiem do Szczecina dojedziemy z wielu miast w Polsce, w tym między innymi z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania czy Wrocławia. Wybierając się do Szczecina z południa czy wschodu Polski, warto rozważyć przejazd pociągiem nocnym relacji Przemyśl – Szczecin. Nowe składy, w tym bardzo wygodne przedziały sypialne oraz kuszetki to dobra alternatywa na dotarcie do Szczecina o poranku.


 


PKP Szczecin: przewoźnicy i stacje kolejowe


popular

Jakimi pociągami można dojechać do Szczecina? Na dworzec PKP Szczecin Główny docierają pociągi PKP Intercity i Przewozy Regionalne.

Jak nazywa się główna stacja kolejowa w Szczecinie? Główną stacją kolejową w Szczecinie jest dworzec PKP Szczecin Główny.

Czy do Szczecina jeździ Pendolino? Do Szczecina nie jeżdżą pociągi Pendolino.


Jak kupować tanie bilety kolejowe do Szczecina?


cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety kolejowe? Bilety kolejowe do Szczecina najlepiej kupować kilkanaście dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy kolejowe? Jest wiele rodzajów zniżek kolejowych. Najlepiej kupując bilety na pociąg do Szczecina zapoznać się z różnymi rodzajami biletów kolejowych.

Gdzie kupić bilety kolejowe do Szczecina? Bilety do Szczecina najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Pociągi do Szczecina: dojazd do centrum


fast

Gdzie znajduje się główny dworzec PKP Szczecin Główny? Dworzec PKP Szczecin Główny znajduje się przy ul. Kolumba 2.

Jak daleko od centrum leży dworzec kolejowy Szczecin Główny? Dworzec kolejowy Szczecin Główny leży w ścisłym centrum miasta.

Czym dojechać z dworca do centrum Szczecina? Dworzec leży w samym centrum miasta. Podróżni wysiadający na stacji Szczecin Główny, mogą skorzystać z komunikacji miejskiej lub wybrać się na Stare Miasto spacerem (15 minut).

Szczecin

Informacje ogólne

Czas lokalny 15:06
złoty
Populacja 407 800
Języki polski

Szczecin – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Szczecinie kosztuje średnio 2% więcej niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Szczecinie są średnio 2% wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Szczecinie są średnio 34% niższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Szczecinie kosztuje średnio o 5% mniej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dworzec kolejowy w Szczecinie


fast

Dworzec PKP Szczecin Główny mieści się przy ul. Kolumba, w pobliżu Starego Miasta i w niedalekiej odległości od jeziora Dąbie. Dworzec przeszedł gruntowny remont, jest miejscem przyjaznym podróżnym. Do ich dyspozycji oddano wyremontowaną halę główną, w której w przyjemnym otoczeniu można poczekać na swoje połączenie kolejowe. Stacja posiada kawiarnię, sklepy, toalety. Dworzec jest oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikacją miejską z dworca kolejowego w Szczecinie można dojechać w każdą część miasta, a autobusami oferującymi przejazdy po regionie także do okolicznych miasteczek i wiosek. Tuż obok dworca kolejowego, przy pl. Grodnickim, znajduje się dworzec autobusowy.


Rozkład jazdy na dworcu Szczecin Główny


fast

Połączenia kolejowe z/do Szczecina realizowane są zarówno przez Przewozy Regionalne, jak i pociągi PKP Intercity. Składy dojeżdżające do Szczecina, poza dworcem głównym, zatrzymują się na stacjach: Zdroje, Dąbie, Zdunowo. Pozostałe stacje to Gumieńce, Podjuchy, Port Centralny, Załom. Dotrzemy tu bezpośrednimi połączeniami z wielu miast Polsce, w tym z Poznania i Krakowa. Dogodnym połączeniem, by dojechać do Szczecina z południa Polski jest nocny pociąg PKP Intercity Orion. Nowe składy sypialne i kuszetki sprawiają, że noc spędzona w pociągu należy do przyjemnych. Dużą popularnością cieszą się też pociągi relacji Szczecin – Berlin, które umożliwiają dotarcie do stolicy Niemiec w czasie krótszym niż 2 godziny.

Rozkład jazdy przewiduje także wiele kursów nocnych. Rozkład pociągów kursujących z/do Szczecina pozwala na znalezienie najdogodniejszego połączenia, np. ze stolicą. Podróż pomiędzy Szczecinem i Warszawą trwa nieco ponad 5 godzin. Kursy pomiędzy Szczecinem i Poznaniem realizowane są zazwyczaj raz na dwie godziny.Szukasz więcej informacji o podróżach?

Szczecin – podróż pociągiem

przez Toruń Główny Szczecin Główny
czas:: 08:02 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 02:58
ostatni odjazd: 02:58
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 11:00
ostatni przyjazd: 11:00
  • Toruń Główny
  • Szczecin Główny

Oferty:

19/10/2015 02:58 - 11:00 63,29 zł
przez Kielce Szczecin Główny
czas:: 09:28 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 23:30
ostatni odjazd: 23:30
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 08:58
ostatni przyjazd: 08:58
  • Kielce
  • Szczecin Główny

Oferty:

22/08/2015 23:30 - 08:58 59,93 zł
przez Bydgoszcz Główna Szczecin Główny
czas:: 07:02 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 03:58
ostatni odjazd: 03:58
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 11:00
ostatni przyjazd: 11:00
  • Bydgoszcz Główna
  • Szczecin Główny

Oferty:

06/11/2015 03:58 - 11:00 10,43 zł
13/11/2015 03:58 - 11:00 10,43 zł