Pociągi Zakopane: tanie bilety, rozkład jazdy pociągów

Współpracujemy z

więcej

Miniprzewodnik: pociągi do Zakopanego

Dworzec główny: Zakopane
Adres dworca: Chramcówki 35
Pociągi Pendolino: nie

Pociągiem do Zakopanego

Zakopane jest uznawane za polską stolicę Tatr. W tym mieście na Podhalu mieszka około 25 tysięcy mieszkańców, a samo miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów, zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Do miasta można przyjechać korzystając z pociągu lub autobusów, także dalekobieżnych. Do Zakopanego można wygodnie dojechać z Krakowa, Katowic, Warszawy, Gdańska czy Szczecina. Dwa razy dziennie można wyjechać z Zakopanego i dojechać do Berlina. Taka podróż trwa prawie 12 godzin.

Pociągi do Zakopanego – nie tego szukasz?


Sprawdź autobusy do Zakopanego | Poznaj Podhale | Zaplanuj podróż do Zakopanego

Zakopane

Informacje ogólne

Czas lokalny 17:15
złoty
Populacja 27 500
Języki polski

Zakopane – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Zakopanem jest znacząco droższe niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Zakopanem są wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Zakopanem są nieco wyższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Zakopanem kosztuje więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dworzec kolejowy w Zakopanem

Kolejowy rozkład jazdy obejmuje połączenia regionalne i dalekobieżne. Sam dworzec kolejowy w Zakopanem jest jedyną stacją w mieście, na której zatrzymują się pociągi. Miejscowy dworzec obsługuje około 10 połączeń kolejowych dziennie, przy czym większość z nich to połączenia realizowane jako pociąg do Zakopanego z Krakowa. Na dworcu przy ul. Chramcówki 35 pasażerowie mogą zapoznać się z rozkładem jazdy, kupić bilet czy skorzystać z poczekalni. Dworzec autobusowy położony jest przy ul. Nowotarskiej. W mieście działa prywatna komunikacja busowa, miasto planuje także uruchomienie dwóch linii autobusowych, działających w ramach komunikacji miejskiej. Najbliższe lotnisko znajduje się w Krakowie.

Rozkład jazdy na dworcu kolejowym w Zakopanem

Pociąg do Zakopanego może być pociągiem PKP Intercity (EIC lub TLK) lub Przewozów Regionalnych. Najwięcej połączeń realizowanych jest do Krakowa, a pierwszy pociąg wyruszający z Zakopanego każdego dnia dojeżdża jedynie do stacji Kraków Płaszów (wszystkie pozostałe połączenia realizowane są do stacji Kraków Główny). Na popularne połączenie kolejowe do Krakowa pasażerowie muszą przeznaczyć ponad 3 godziny i 30 minut. Jedyny pociągi EIC jedzie do Warszawy. W rozkładzie jazdy pociągów znalazły się 4 połączenia nocne. Przewozy Regionalne obsługują połączenia do Krakowa, realizując je pociągami: Gubałówka, Kasprowy i Rysy. W sezonie zimowym rozkład jazdy pociągów jest uzupełniany o dodatkowe pociągi, kursujące do Krakowa (pociąg Malinowski) i do Warszawy.

Zakopane – podróż pociągiem

przez Gdynia Główna Zakopane
czas:: 12:41 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 18:53
ostatni odjazd: 18:53
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 07:34
ostatni przyjazd: 07:34
  • Gdynia Główna
  • Zakopane

Oferty:

11/12/2015 18:53 - 07:34 13,00 zł