Wakacje na Ibizie

Współpracujemy z

więcej

Wakacje na Balearach – niezapomniany urlop na Ibizie

Hiszpańska Ibiza to trzecia pod względem wielkości wyspa wchodząca w skład Balearów (największą wyspą jest Majorka). Jako region turystyczny Ibiza została odkryta dopiero w latach 70. XX wieku. Na wyspie mieszka około 125 tysięcy mieszkańców, przy czym nieoficjalnie mówi się, że połowa z nich to cudzoziemcy, głównie Niemcy i Brytyjczycy. Dwa najważniejsze miasta wyspy to stolica Ibizy (miasto o tej samej nazwie) oraz San Antonio.

Wczasy na Ibizie są najpopularniejsze latem, gdy panują tu wysokie temperatury. Jednak na sama wyspę można przybyć także poza sezonem turystycznym. Planując rozrywkowe wakacje na Ibizie, należy pamiętać, że sezon imprez klubowych zaczyna się pod koniec maja, a kończy we wrześniu.

Ibiza

Informacje ogólne

Czas lokalny 04:43
euro
Populacja 48 600
Języki hiszpański, kataloński

Ibiza – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne na Ibizie kosztuje średnio 3% więcej niż uśredniona cena za posiłek w Hiszpanii.

Zakupy

Ceny na Ibizie są średnio 2% niższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego na Ibizie są średnio 40% wyższe od uśrednionej ceny za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa na Ibizie kosztuje średnio 72% więcej niż uśredniona cena za noclegi w Hiszpanii.

Loty na Ibizę


dojazd

Choć wakacje na Ibizie są coraz bardziej popularne, to obecnie żaden przewoźnik nie oferuje z Polski lotów bezpośrednich. Dlatego nie korzystając z lotów czarterowych i planując wczasy na Ibizie, należy uwzględnić przynajmniej jedną przesiadkę.

Korzystając z linii lotniczych Vueling można polecieć na Ibizę z przesiadką w Barcelonie. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa zapewniają bezpośredni przelot na Ibizę po przesiadce w Monachium lub Frankfurcie. Z kolei Air Berlin zapewnia przelot z lotniska Tegel w Berlinie na lotnisko na Majorce, gdzie za ostatni odcinek podróży odpowiadają linie lotnicze Iberia.


Zwiedzanie Ibizy


transport

Wakacje na Ibizie nie muszą się ograniczać jedynie do stolicy wyspy. Atrakcje można poznać dzięki sieci połączeń autobusowych, obsługiwanych przez prywatnych przedsiębiorców. Na większości linii autobusowych obowiązują różne taryfy cenowe. W nocy w sezonie turystycznym przejazdy pomiędzy najbardziej znanymi dyskotekami na wyspie zapewnia sieć autobusowa Discobus Ibiza.

Można też zdecydować się na wypożyczenie samochodu, skutera czy roweru. Pomiędzy wyspami oferowane są także czartery jachtów.


Największe atrakcje Ibizy


atrakcje

Zwiedzanie Ibizy należy rozpocząć od jej stolicy. To tutaj znajduje się D'Alt Villa – zamek z zachowanymi murami obronnymi, skąd widać pobliską Formenterę, tutaj również znajduje się intrygująca dzielnica rybacka SaPenya oraz nekropolia z czasów punickich. W mieście można zwiedzić Muzeum Archeologiczne i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na wyspie znajdują się także dwa parki narodowe, zlokalizowane odpowiednio w okolicach miejscowości Sant Josep de sa Talaia oraz Sant Jordi de ses Salines. Drugie z miejsc znane jest z produkcji soli, czym zajmowano się już 600 lat p.n.e.

Ciekawa jest również miejscowość Es Cana, w której do dziś żyją hippisi, oferujący swoje produkty na miejscowym targu Hippi Market. Wielbiciele teorii spiskowych pokochają natomiast skalistą wyspę Es Vedrà, która według przepowiedni Nostradamusa jako jedyna uniknie zagłady, gdy nastąpi koniec świata. Na miłośników nocnej zabawy czeka popularny na Ibizie klub Space (plaża d’en Bossa), w którym imprezy kończą się o 8 rano. Niezwykle ciekawym jest również klub Es Paradis Terrenal (San Antonio), który – wyglądając jak ogród – przyciąga swoją niezwykłością.