Kielce – tanie bilety na autobus, autokar, pociąg i samolot!

Współpracujemy z

więcej

Pobyt w Kielcach

Kielce to urocze miasto położone w sercu Gór Świętokrzyskich. Jest to miejsce pełne ciekawych zabytków, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Lato sprzyja wędrówkom po górskich szlakach, a kielecka jesień obfituje w wydarzenia kulturalne.

Najłatwiej dostać się do stolicy Województwa Świętokrzyskiego pociągiem lub autobusem. Połączenia do Kielc oferują tacy przewoźnicy jak PKP Intercity i PolskiBus.com. Dworzec kolejowy oraz punkt, w którym zatrzymują się autobusy, są dogodnie ulokowane i łatwo dostać się z nich w dowolne miejsce miasta.

Kilka ważnych faktów przed podróżą do Kielc

  • Należy wiedzieć: O atrakcyjności Kielc decydują przede wszystkim liczne wydarzenia kulturalne. Na początku lata w amfiteatrze na Kadzielni odbywa się koncert Sabat Czarownic, w którym biorą udział największe gwiazdy polskiej piosenki. Na lipcowy Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej ściągają reprezentacje z całego świata.
  • Co trzeba zobaczyć: Miasto jest dobrą bazą wypadową dla wycieczek po Górach Świętokrzyskich. Kuszą rowerowe szlaki oraz dobre zaplecze hotelowo-gastronomiczne.
  • Co trzeba zrobić: Jesienią można wziąć udział w cyklicznej imprezie muzycznej Zaduszki Jazzowe. Zimą w Kielcach można pojeździć na nartach lub snowboradzie.
  • Podpowiedź: Atrakcje Kielc to także liczne muzea, w tym Muzeum Zabawek i Zabawy, które może poszczycić się kolekcją obejmującą przedmioty ze wszystkich kontynentów.

Kielce

Informacje ogólne

Czas lokalny 19:06
złoty
Populacja 208 500
Języki polski

Kielce – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Kielcach jest znacząco tańsze niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Kielcach są niższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Kielcach są nieco niższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Kielcach nie kosztuje więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Podróż do Kielc

Dworzec kolejowy w Kielcach położony jest bardzo blisko ścisłego centrum miasta. Jest doskonale skomunikowany ze wszystkim kieleckimi osiedlami, a przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przy przydworcowym placu.
Czas podróży pociągiem do Kielc z Warszawy wynosi ok. 4 godzin, z Krakowa zaś ok. 2 godzin. Pociągi z Warszawy odjeżdżają z Dworca Centralnego, natomiast z Krakowa z łączonego dworca kolejowo-autobusowego Kraków Główny.
Kielecki dworzec autobusowy, w charakterystycznym kształcie latającego spodka, mieści się tuż obok dworca kolejowego. Bez trudu można dostać się stąd do wybranego punktu w Kielcach.
Podróż autobusem na trasie Warszawa – Kielce oraz Kraków – Kielce jest nieco krótsza niż podróż pociągiem i wynosi odpowiednio 3 i 1,5 godziny. Autobusy do Kielc z Warszawy ruszają z pętli przy stacji Metra Wilanowska i z Dworca Zachodniego.
Kielce nie posiadają własnego lotniska przeznaczonego do obsługi samolotów rejsowych. Najbliższe lotnisko mieści się w podkrakowskich Balicach, ok. 130 kilometrów na południe od Kielc.

Transport publiczny w Kielcach

Autobusy miejskie łączą dworzec kolejowy i dworzec autobusowy ze wszystkimi dzielnicami miasta. Bilet zakupić można w automacie zainstalowanym w autobusie. W okolicach obu dworców zlokalizowane są postoje taksówek. W bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego mieści się kilka wypożyczalni samochodów.

Popularne połączenia: Kielce

przez
czas:: 02:18 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 18:00
ostatni odjazd: 18:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 20:18
ostatni przyjazd: 20:18

Oferty:

14/01/2016 18:00 - 20:18 29,69 zł
przez
czas:: 02:31 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 08:00
ostatni odjazd: 08:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 10:31
ostatni przyjazd: 10:31

Oferty:

03/02/2016 08:00 - 10:31 19,77 zł
przez Wrocław–Copernicus Airport Warsaw Chopin
czas:: 00:55 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 21:05
ostatni odjazd: 21:05
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 22:00
ostatni przyjazd: 22:00
  • Wrocław–Copernicus Airport
  • Warsaw Chopin

Oferty:

25/05/2016 21:05 - 22:00 78,45 zł