Tuluza – tanie bilety na autobus, autokar, pociąg i samolot!

Współpracujemy z

więcej

Pobyt w Tuluzie

Tuluza, zwana również Różowym Miastem ze względu na charakterystyczny kolor cegły, z której wybudowano budynki w mieście, to jeden z największych ośrodków akademickich we Francji. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części kraju nad rzeką Garonną. W mieście warto poznać zabytki z czasów wczesnego średniowiecza (m.in. bazylikę Św. Saturnina i katedrę Św. Szczepana z barokowym ołtarzem oraz tronem biskupim z tego okresu) oraz wybrać się na wycieczkę do Miasteczka Kosmicznego (Cité de l’Espace). Z czasów Cesarstwa Rzymskiego pozostały tutaj ruiny amfiteatru. Tuluza jest uznawana także za miejsce, gdzie powstało cassoulet — pyszne danie z fasolą, confitem z kaczki oraz innymi rodzajami mięs, zapiekane i podawane na ciepło.

Tuluza

Informacje ogólne

Czas lokalny 15:06
euro
Populacja 433 000
Języki francuski

Tuluza – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Tuluzie kosztuje ok. 2% mniej niż uśredniona cena we Francji.

Zakupy

Ceny w Tuluzie są z reguły o 10% niższe niż w reszcie kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Tuluzie są średnio 1% wyższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Tuluzie kosztuje średnio 34% mniej niż uśredniona cena za noclegi we Francji.

Podróż do Tuluzy

Dworzec kolejowy Matabiau znajduje się w centrum miasta, sąsiaduje ze stacją metra linii A (stacja: Marengo-SNCF) oraz przystankami autobusowymi. W okolicy dworca znajduje się również przystanek dla autobusów, dowożących pasażerów na lotnisko. Do Tuluzy dojeżdżają pociągi regionalne TER (obsługiwane przez przewoźnika SNCF)oraz pociągi o zasięgu ogólnokrajowym (TGV i Corail). Popularne połączenia to m.in. połączenia: Paryż-Tuluza i Lille-Tuluza przez Bordeaux czy połączenia nocne z Hendaye do Nicei lub Genewy przez Tuluzę. .
Tuluza posiada własne lotnisko - Toulouse-Blagnac. Na lotnisko można dojechać z centrum miasta korzystając ze specjalnych połączeń autobusowych, łączących dworzec kolejowy z lotniskiem lub też wybierając połączenie tramwajowe (linia T2 kursuje pomiędzy lotniskiem a Palais du Justice). Do Tuluzy można dolecieć zarówno z Paryża, jak i z Wiednia, Madrytu, Rzymu czy Krakowa (tylko loty charterowe). Połączenia do Tuluzy oferują m.in.: Air France, Germanwings, easyJet, Alitalia, British Airways czy Swiss.

Transport publiczny w Tuluzie

Transport miejski w Tuluzie obsługiwany jest przez 2 linie metra, 2 linie tramwajowe oraz 84 linie autobusowe. W mieście dostępne są bilety jednorazowe, na 2 lub 10 przejazdów, bilety wieczorne od 19:00 do zamknięcia linii komunikacji miejskiej oraz bilety na 1, 2 lub 3 dni (Day Pass). Na komunikację autobusową, dowożącą pasażerów na lotnisko, obowiązują specjalne bilety na 1, 2 lub 6 przejazdów. Bilet na 1 przejazd komunikacją miejską umożliwia przejazd 4 różnymi liniami (lub 3, gdy korzystamy z Park and Ride) w ciągu 1 godziny (lub 1 godziny 30 minut w przypadku połączenia z lotniska) od skasowania biletu.

Tuluza posiada system rowerów miejskich VélÔ (ponad 250 stacji). Korzystanie z rowerów jest możliwe po zakupieniu biletu na 1 dzień lub na 7 dni, pierwsze 30 minut wynajęcia nie jest obciążone dodatkowymi kosztami.

W mieście działają 4 korporacje taksówkowe. Taksówki oznaczone jako Taxis Touristiques oferują turystom indywidualne zwiedzanie miasta.

Popularne połączenia: Tuluza

przez Poznań, Dworzec Autobusowy Toulouse, Gare Routière
czas:: 39:45 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 17:00
ostatni odjazd: 17:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 08:45
ostatni przyjazd: 08:45
  • Poznań, Dworzec Autobusowy
  • Toulouse, Gare Routière

Oferty:

04/05/2016 17:00 - 08:45 498,41 zł
przez Opole, Strzelecka Toulouse, Gare Routière
czas:: 41:30 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 15:15
ostatni odjazd: 15:15
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 08:45
ostatni przyjazd: 08:45
  • Opole, Strzelecka
  • Toulouse, Gare Routière

Oferty:

08/04/2016 15:15 - 08:45 516,22 zł
przez Katowice International Airport Frankfurt Toulouse
czas:: 05:10 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 18:35
ostatni odjazd: 18:35
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 23:45
ostatni przyjazd: 23:45
  • Katowice International Airport
  • Frankfurt
  • Toulouse

Oferty:

07/04/2016 18:35 - 23:45 2 157,82 zł