Zakopane – tanie bilety na autobus, autokar, pociąg i samolot!

Współpracujemy z

więcej

Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Podhala, a także siedziba powiatu tatrzańskiego. To jeden z ważniejszych ośrodków sportów zimowych w Polsce. Ciekawe miejsca w Zakopanem, to z pewnością Morskie Oko oraz symbol Zakopanego – Giewont. Każdy turysta musi także obowiązkowo przemierzyć Krupówki i odwiedzić Muzeum Tatrzańskie. Do tego miasta można przyjechać o każdej porze roku, jednak miłośnicy sportów zimowych powinni pojawić się tutaj zimą, gdy rozgrywane są skoki narciarskie. Latem na turystów czekają liczne szlaki turystyczne, które prowadzą w najbardziej malownicze miejsca Zakopanego.

Dojazd do Zakopanego
Atrakcje w Zakopanem
Zakopane

Informacje ogólne

Czas lokalny 07:22
złoty
Populacja 27 500
Języki polski

Zakopane – jak drogie jest to miasto?

Średnia cena posiłku

Danie restauracyjne w Zakopanem jest znacząco droższe niż uśredniona cena za posiłek w Polsce.

Zakupy

Ceny w Zakopanem są wyższe od cen w pozostałych regionach kraju.

Transport publiczny

Ceny transportu publicznego w Zakopanem są nieco wyższe niż uśredniona cena za bilety w skali kraju.

Doba hotelowa

Doba hotelowa w Zakopanem kosztuje więcej niż uśredniona cena za noclegi w Polsce.

Dojazd do Zakopanego

Do stolicy Tatr kursują pociągi bezpośrednie z różnych miast w Polsce. Zakopane posiada jeden dworzec kolejowy, który leży w centrum miasta. Wybierając się do Zakopanego pociągiem, można skorzystać z połączeń z przesiadką w Krakowie. Mieszkańcy Warszawy, korzystając z pociągu Express InterCity Premium (skład Pendolino), do Krakowa dojadą w 3 godziny, kolejne 3 godziny spędzą w pociągu z Krakowa do Zakopanego (odległość między Krakowem a Zakopanym, to 150 km). Jadąc z Trójmiasta lub Warszawy najwygodniej jednak skorzystać z połączeń nocnych. Wykupując kuszetkę w pociągu Tanich Linii Kolejowych,docieramy do Zakopanego wczesnym rankiem. Więcej informacji dotyczących podróży kolejowych do Zakopanego znaleźć można na stronie Pociągi do Zakopanego.
W pobliżu zakopiańskiego dworca kolejowego znajduje się Zakopiański Dworzec Autobusowy. Dojeżdżają tutaj autokary w ruchu krajowym i międzynarodowym. W rozkładzie jazdy najwięcej kursów oferowanych jest na trasie z/do Krakowa. Autobusem do Zakopanego można dojechać także z Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Poznania, Gdańska, Lublina, Łodzi, Rzeszowa, Katowic i Zielonej Góry. Przewoźnik Majer Bus posiada ciekawą ofertę na przejazd autokarem z Kołobrzegu do Zakopanego. Warto również wiedzieć, że między Krakowem a Zakopanem kursują także mikrobusy. Więcej informacji dotyczących podróży autokarowych do Zakopanego znaleźć można na stronie Autobusy do Zakopanego.
Zakopane nie ma swojego lotniska. Najbliższe porty lotnicze znajdują się w Popradzie na Słowacji (70 km od Zakopanego) oraz w podkrakowskich Balicach (100 km od Zakopanego). Balice mają w swojej ofercie połączenia do przeszło 60 miast na świecie. W promocyjnych cenach, już od 100 zł, można dolecieć do Krakowa z Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Gdańska.

Komunikacja miejska w Zakopanem


informacje

Transport miejski w Zakopanem to przede wszystkim prywatne busy, które kursują zarówno w granicach miasta jak i do sąsiednich miejscowości, a także do początków szlaków turystycznych, wyciągów i tras narciarskich. Po Zakopanym można natomiast swobodnie korzystać z rowerów. Działa tutaj wypożyczalnia Bike Point, której punkty rozlokowane są w całym mieście. Turyści decydujący się na ten środek transportu, wraz z rowerem otrzymują także propozycje ciekawych tras oraz specjalną aplikację na telefon. Za trzygodzinną wycieczkę zapłacić trzeba 20 zł, specjalne cenniki obowiązują grupy zorganizowane.

Nietypowy środek transportu czeka na tych, którzy nie lubią pieszych wędrówek, a chcą dotrzeć nad Morskie Oko. trasę licząca 9 kilometrów można przejechać bryczką, a podróż zajmuje około 45 minut.


Największe atrakcje Zakopanego

atrakcje

Główne atrakcje Zakopanego to przede wszystkim górskie szczyty (Giewont, Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy) a także doliny Pięciu Stawów, Chochołowska, Kościeliska i Strążyńska. Szlaki turystyczne wiodą malowniczymi terenami i są szczególnie często odwiedzane w sezonie letnim. Zakopane to także miejsce, w którym odbywają się skoki narciarskie. Co roku na Wielkiej Krokwi rozgrywany jest Puchar Świata w tej dziedzinie.

Ciekawe miejsca w Zakopanem to także muzea. Między innymi Muzeum Przyrodnicze TPN oraz Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Każdy turysta musi także obowiązkowo spróbować dań regionalnych, z których słynie Zakopane. Kwaśnica, oscypek z grilla czy placek po zbójnicku, dostępne są w każdej szanującej się karczmie. W mieście organizowanych jest także wiele imprez kulturalnych. Tutaj odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici czy Sabałowe Bajania. Szczegółowe informacje dotyczące regionu znaleźć można w przygotowanym przez GoEuro przewodniku po Podhalu.


Szukasz więcej informacji o podróżach w okolicy Zakopanego i nie tylko?

Popularne połączenia: Zakopane

przez
czas:: 02:57 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 22:45
ostatni odjazd: 22:45
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 01:42
ostatni przyjazd: 01:42

Oferty:

17/12/2015 22:45 - 01:42 48,79 zł
przez Katowice International Airport Warsaw Chopin Riga Tatry/Poprad
czas:: 40:00 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 21:00
ostatni odjazd: 21:00
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 13:00
ostatni przyjazd: 13:00
 • Katowice International Airport
 • Warsaw Chopin
 • Riga
 • Tatry/Poprad

Oferty:

17/12/2015 21:00 - 13:00 2 482,99 zł
przez Wrocław–Copernicus Airport Copenhagen Riga Tatry/Poprad
czas:: 44:35 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 20:40
ostatni odjazd: 20:40
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 17:15
ostatni przyjazd: 17:15
 • Wrocław–Copernicus Airport
 • Copenhagen
 • Riga
 • Tatry/Poprad

Oferty:

24/01/2016 20:40 - 17:15 1 593,90 zł
przez Gdynia Główna Zakopane
czas:: 12:41 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 18:53
ostatni odjazd: 18:53
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 07:34
ostatni przyjazd: 07:34
 • Gdynia Główna
 • Zakopane

Oferty:

11/12/2015 18:53 - 07:34 13,02 zł
przez Gdańsk Lech Wałęsa Airport John Paul II International Airport Kraków–Balice
czas:: 02:20 godz.
Początek podróży
pierwszy odjazd: 07:35
ostatni odjazd: 07:35
Koniec podróży
najwcześniejszy przyjazd: 09:55
ostatni przyjazd: 09:55
 • Gdańsk Lech Wałęsa Airport
 • John Paul II International Airport Kraków–Balice

Oferty:

04/06/2016 07:35 - 09:55 138,92 zł