Autobusem po Polsce i Europie

Informacja o rozkładach jazdy, biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Wygodne podróże autobusem po Polsce oraz Europie

 


Jak znaleźć tanie bilety autokarowe? Który z przewoźników autokarowych ma najbogatszą ofertę? I w końcu: które połączenia autokarowe wybrać, aby łatwo dotrzeć do celu? Na tej stronie znajdziecie wiele pomocnych wskazówek i informacji na temat podróży autokarem po Polsce i Europie. Porównanie czasu odjazdu autobusów, tras przejazdu oraz cen biletów autokarowych stało się – dzięki wyszukiwarce GoEuro – możliwe i do tego sprawne. Po wyszukaniu tanich biletów autokarowych można je natychmiast zarezerwować. W trakcie procesu rezerwacji nastąpi przekierowanie na stronę przewoźników takich jak PolskiBus.com, Flixbus, Eurolines Polska czy Infobus, gdzie dokonacie rezerwacji online.

 

 


Pobierz aplikację GoEuro i kupuj bilety na przejazdy autokarowe!

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów autokarowych, lecz także kolejowych i lotniczych, a także informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie.


 Dlaczego warto zdecydować się na podróż autokarem?

  • Autobusy docierają do wielu miejsc, dzięki czemu wciąż cieszą się dużą popularnością. Nierzadko do dużych miast podróżni docierają pociągiem, by następnie skorzystać z połączenia autobusowego, które umożliwia szybki i niedrogi dojazd do mniejszych miejscowości. Przewoźnicy oferują przejazdy busami, autobusami lub autokarami, w zależności od liczby pasażerów na danej trasie.
  • Większość przewoźników autokarowych oferuje zniżki ustawowe (uczniowie, seniorzy itd.), karnety oraz bilety miesięczne. Większa konkurencja na rynku doprowadziła do spadku cen za przejazdy autokarowe. Na wybranych trasach bilety autokarowe są znacznie tańsze niż kolejowe czy lotnicze. Z tego powodu podróżni gotowi są pokonać trasę w dłuższym czasie.
  • Standard autobusów i autokarów w Polsce ciągle wzrasta, co bezpośrednio przekłada się na wzrost komfortu podróży. Przejazd nowoczesnym autokarem, nawet jeśli potrwa dłużej, nie jest już tak męczący. Autokary na dłuższych trasach wyposażone są w toaletę, telewizor czy automat z kawą i herbatą. Wielu przewoźników oferuje też darmowe WiFi. Wejście na pokład autokaru nie zajmie także tyle czasu, co wejście na pokład samolotu.
  • Kolejną zaletą podróży autobusem jest względnie duża elastyczność przy planowaniu wyjazdu. Wielu przewoźników umożliwia podróżnym zakup biletu na tego samego dnia, w którym chcieliby wyruszyć w drogę, a nawet na krótko przed odjazdem. Dzięki temu na podróż autobusem możemy zdecydować się spontanicznie, nie ponosząc przy tym ogromnych kosztów, jak w przypadku lotu.
 

Podróż autokarem po Europie – sprawdź, gdzie jeździ się najtaniej!

Zastanawiasz się, ile kosztuje podróżowanie autobusami po Europie? GoEuro postanowiło sprawdzić ceny środków transportu w krajach europejskich. Które okazały się najtańsze? Gdzie za przejazdy autokarem trzeba zapłacić najwięcej?

Dane zebrane przez GoEuro dowodzą, że Polska jest najtańszym krajem Unii Europejskiej, jeśli chodzi o przejazdy autobusowe. Biorąc pod uwagę wszystkie państwa Europy, Polska uplasowała się na 5. miejscu spośród tych, które oferują przejazdy autokarowe za naprawdę niewielką opłatą. Ze średnią ceną 3,04 euro za każde przejechane 100 km, jesteśmy najtańszym w tym zestawieniu krajem spośród państw Unii Europejskiej!


pociagi

Mniej za przejazdy autobusami w Europie zapłacimy tylko na Białorusi, Ukrainie, w Mołdawii oraz Albanii. Tym samym, wraz ze stosunkowo niskimi cenami, również za przejazdy pociągami i odpowiednią bazą turystyczną, możemy walczyć o miano jednej z najpopularniejszych destynacji Europy.


Autobusy w Polsce 3,04 euro/ 100 km
Autobusy na Cyprze 3,21 euro/ 100 km
Autobusy w Chorwacji 3,38 euro/ 100 km
Autobusy w Irlandii 3,92 euro/ 100 km
Autobusy na Łotwie 4,14 euro/ 100 km

 

 

Z usług których przewoźników autokarowych skorzystać?

Przewoźnicy autokarowi w Polsce i Europie


Obecnie na polskim rynku przewozów autokarowych funkcjonuje wiele niezależnych firm. Do lat 90. sytuacja przedstawiała się zupełnie inaczej. Utworzone w 1945 roku przedsiębiorstwo PKS (Państwowa Komunikacja Samochodowa) było monopolistą o zasięgu ogólnokrajowym. W wyniku transformacji ustrojowej firmę podzielono na mniejsze przedsiębiorstwa, które oferują dziś przejazdy o charakterze lokalnym. Na rynku polskim istnieje wiele spółek PKS specjalizujących się w połączeniach regionalnych czy nawet międzynarodowych.

Nie ulega wątpliwości, iż dużą popularnością cieszą się współcześnie tanie przejazdy autokarowe (na polskim rynku oferowane między innymi przez PolskiBus.com i Flixbus), dzięki którym już za kilka lub kilkanaście złotych można dojechać na drugi koniec kraju. Jednak w ślad za konkurencją postanowili podążyć polscy przewoźnicy, którzy coraz częściej oferują tanie bilety autokarowe i atrakcyjne promocje, o ile zdecydujemy się zakupić bilet dostatecznie wcześniej.


PolskiBus.com to przewoźnik autokarowy, który świadczy usługi komunikacji ekspresowej na trasach krajowych i międzynarodowych. Firma powstała w czerwcu 2011 roku. Przewoźnik obsługuje kilkanaście tras, docierając tym samym do ponad kilkudziesięciu miast na terenie Polski oraz kilkunastu destynacji w Europie. Do najpopularniejszych połączeń oferowanych przez PolskiBus.com należą m.in. Warszawa – Gdańsk, Warszawa – Berlin, Kraków – Zakopane oraz Lublin – Warszawa. Więcej informacji na temat przewoźnika oraz jego oferty tutaj.


Firma FlixBus powstała w Niemczech w 2013 roku. Przewoźnik odniósł w Niemczech ogromny sukces i szybko wkroczył na europejski rynek przewozów autokarowych. W Polsce Flixbus współpracuje z PolskiBus.com, oferując (od grudnia 2015 roku) przejazdy na trasie Berlin – Szczecin. Podróżnym daje to możliwość dogodnego przesiadania się na trasie przejazdu na wspólnym bilecie. W maju 2016 roku siatka połączeń na terenie Polski poszerzona została o następujące miasta: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice, Łódź, Opole, Toruń, Rzeszów i Zakopane. Więcej informacji na temat przewoźnika oraz jego oferty tutaj.


Eurolines Polska zajmuje się głównie obsługą połączeń międzynarodowych z Polski do Niemiec, Francji i Włoch, ale również na Białoruś czy na Ukrainę. Główne biuro znajduje się w siedzibie Eurolines Polska w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 25. Bilety na przejazdy realizowane przez Eurolines dostępne są online. Najpopularniejsze połączenia obsługiwane przez autobusy Eurolines to połączenia Niemcy-Belgia-Francja oraz połączenia na Ukrainę. Więcej informacji na temat przewoźnika oraz jego oferty tutaj.


Biuro podróży Agat, oferujące przewozy autokarowe, rozpoczęło swoją działalność w 1992 roku. Wtedy to w trasę wyjechały pierwsze autokary, które przewiozły pasażerów z Polski do Włoch. Obecnie Agat realizuje wyjazdy do Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Włoch, Austrii, Belgii, Grecji oraz na Ukrainę. Firma przewozowa z Kraśnika oferuje bilety na swoje przejazdy także w biurach w Lublinie, Lubartowie, Tarnobrzegu czy Ostrowcu Świętokrzyskim. Więcej informacji na temat przewoźnika oraz jego oferty tutaj.


Firma rozpoczęła działalność w 1983 roku jako Prywatne Biuro Podróży Sindbad, a od 1992 roku specjalizuje się w przewozach międzynarodowych. Obecnie Sindbad Sp. z o.o. (zmiana nazwy nastąpiła w 2009 roku) jest jedną z największych autokarowych firm przewozowych na terenie Europy, oferując połączenia m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Czech, Austrii i Włoch. Pod marką Sindbad Eurobus przewoźnik realizuje połączenia do 28 europejskich krajów z ponad 200 miast Polski do 320 miast Europy.

 

Początek strony

 

 

Porównanie ofert przewoźników autokarowych z GoEuro

Plan podróży

Zawsze optymalne połączenia: z GoEuro znajdziesz najdogodniejsze połączenia autokarowe pomiędzy miastami w całej Europie. Porównasz ceny i czas przejazdu autobusami różnych przewoźników autokarowych.

 

Połączenia autokarowe

Prosto do celu: wyszukasz taką formę podróży, która dostosowana będzie do Twoich oczekiwań i możliwości. Połączysz podróże autokarowe z przejazdami pociągiem i podróżami lotniczymi.

 

Połączenia autokarowe w Europie

Porównanie cen w całej Europie: w jednym wyszukiwaniu porównasz ceny za przejazdy różnymi środkami transportu. Wystarczy, że wybierzesz trasę podróży, a my powiemy Ci, jak najłatwiej dotrzeć do celu.

 

Jak kupować tanie bilety autokarowe?

1. Dokonuj zakupu przez internet

Szczególnie korzystne oferty dostępne są często wyłącznie w sprzedaży internetowej. Aby kupić bilet, należy zalogować się w systemie, a płatności dokonać poprzez przelew bankowy lub przy pomocy karty kredytowej.

 

2. Sprawdzaj ceny regularnie

Przydatne jest zapisanie się do newsletterów i obserwowanie mediów społecznościowych poszczególnych przewoźników autokarowych. Idealnym przykładem jest PolskiBus.com. Przewoźnik o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnej puli biletów promocyjnych informuje na swoim profilu na Facebooku.

 

3. Nie czekaj na ostatnią chwilę

Im szybciej zdecydujemy się na kupno biletu, tym większa jest szansa, iż uda nam się zapłacić za niego niższą cenę. Najtańsze bilety autokarowe potrafią rozejść się w przeciągu kilku minut. W pewnym względzie kupno promocyjnego biletu jest rodzajem loterii.

 

4. Więcej o biletach autokarowych?

Szukasz więcej informacji? Sprawdź nasz poradnik o tym, jak kupować tanie bilety autokarowe. Dowiedz się, jak nie przepłacać i jak wygodnie podróżować autobusem nie tylko po Polsce, ale również po całej Europie.

 

 

Początek strony

 

Popularne połączenia autokarowe

Wraz z rozwojem rynku przewozów autobusowych, pojawieniem się nowych przewoźników i podwyższeniem standardów oferowanych usług, Polacy coraz częściej decydują się na podróże autobusem. Na wielu trasach do dyspozycji podróżnych oddawane są nowoczesne autokary, które – wyposażone w toalety, obsługę pokładową, wygodne fotele czy dostęp do darmowego WiFi – zapewniają podróż na najwyższym poziomie. Fakt, iż na pokład autokaru zabrać można większy bagaż niż w przypadku podróży lotniczej, dla wielu ma duże znaczenie. Niektórzy przewoźnicy nie mają nic przeciwko zabraniu niestandardowego bagażu, jak choćby rower, wymagają jednak, by sprzęt taki był odpowiednio zapakowany.Zimowa stolica Polski to miejsce, do którego turyści przybywają przez cały rok. Autobusy z Krakowa do Zakopanego odjeżdżają z krakowskiego dworca MDA co kilkanaście minut. Za bilet autobusowy na tej trasie nie zapłacimy więcej niż kilkanaście złotych.


Połączenie autokarowe z Krakowa do Katowic to popularna forma pokonania odległości dzielącej te miasta. Przewoźnicy, wybierając trasę prowadzącą przez autostradę A4, zapewniają szybki dojazd do celu.


Ze względu na łączącą miasta autostradę A4, trasę z Krakowa do Wrocławia można pokonać już w 3 godziny i 10 minut. Duża konkurencja sprawia, że bilet na tej trasie można kupić po okazyjnych cenach.


Wyjazdy do Londynu autokarem cieszą się nadal ogromną popularnością. Autobusy z Lublina do Londynu umożliwiają podróżnym zabranie dodatkowego bagażu bez konieczności uiszczania wysokich opłat za każdy dodatkowy kilogram.


Podróż autobusem ze Szczecina do Berlina potrwa około 2 godzin 30 minut i będzie kosztować kilkanaście złotych. Bilety warto kupić z wyprzedzeniem, gdyż połączenie to cieszy się dużą popularnością.

 

Połączenia autokarowe w Polsce


Przejazdy autobusami cieszą się dużą popularnością i często wybierane są jako sposób podróżowania zarówno przez obywateli polskich, jak i odwiedzających nasz kraj turystów zza granicy. Rozbudowana sieć połączeń międzymiastowych oraz międzynarodowych sprawia, że bez problemu dojedziemy do większości miast w Polsce i w Europie. Autobusami po Polsce jeździmy często i chętnie. Do wybieranych przez podróżnych miast należą przede wszystkim Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań, Szczecin i Białystok. Warto pamiętać, iż coraz więcej firm przewozowych stawia na internet, dzięki czemu rozkład jazdy autobusów i dostępne połączenia sprawdzimy wygodnie, nie wychodząc z domu!

 

 

Wybierz się w podróż autobusem po Europie


Polacy najczęściej wybierają podróże autokarowe do Niemiec, głównie ze względu na wygodne połączenie autokarowe ze Szczecina, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy. Popularnym kierunkiem wyjazdów autobusowych jest także Wielka Brytania, Francja, Holandia oraz Włochy. Wzrost standardu autokarów sprawia, iż podróżowanie autobusem nawet na długich dystansach staje się coraz wygodniejsze. Pojazdy wyposażone są nie tylko w toaletę, telewizor, automat z ciepłymi napojami, zapasem napojów chłodzących, ale także – o czym często zapominamy - wygodne fotele. Coraz więcej przewoźników autokarowych oferuje także darmowe WiFi. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom oraz względnie dużej elastyczności w planowaniu podróży autokarem i niskim cenom biletów na niektórych trasach autokary mogą stać się alternatywą dla połączeń lotniczych.

 

Odkryj ciekawe miejsca, podróżując autobusem

 

Autobusy do Niemiec


Wielu Polaków podróżuje autobusem do Niemiec w celach zarobkowych. Naturalnym jest, iż zainteresowanie przejazdami na trasach międzynarodowych rośnie. Wielu przewoźników, jak Eurolines czy Sindbad, wyspecjało się w przewozach osób z Polski do Niemiec. Dzięki dostępności tanich biletów autokarowych oraz rozbudowanej siatki połączeń przewoźników PolskiBus.com i Flixbus, przejazdy do Niemiec są także coraz bardziej popularne wśród turystów.


 

Autobusy do Holandii


Działający w Polsce przewoźnicy autokarowi oferują połączenia do największych holenderskich miast. Na liście stacji, do których docierają na przykład autokary Sindbad, znajdziemy m.in. Amsterdam, Eindhoven, Groningen, Hagę, Rotterdam i Utrecht. Autokary do Holandii to wygodna alternatywa dla połączeń lotniczych. Przejazd z Polski do Holandii trwa średnio 20 godzin. Bilety na autokary do Holandii z łatwością zarezerwujemy online.


 

Autobusy do Wielkiej Brytanii


Z połączeń autokarowych do Anglii, Szkocji i Walii chętnie korzystają zamieszkujący w tym kraju Polacy oraz ich rodziny. Zaleta podróży autokarem do Wielkiej Brytanii to przede wszystkim możliwość bezpośredniego dojazdu transportem naziemnym bez konieczności przesiadek. Autokary do Wielkiej Brytanii wyjeżdżają z ponad 200 miast w całej Polsce. Obsługują je zarówno większe platformy przewozowe (Eurolines, Eurobus, Sindbad), jak i mniejsi przewoźnicy.


 

 

Początek strony

 

 

Udogodnienia oferowane w nowoczesnych autokarach

Dlaczego warto podróżować autokarem? Jest kilka podstawowych powodów, które czynią autobus naprawdę wygodnym i praktycznym środkiem transportu, nawet na dłuższych trasach międzynarodowych. Autokary docierają do wielu miejsc, w tym małych miejscowości. Gwarantują także względnie dużą elastyczność w trakcie planowania podróży. Bilety na przejazd autokarem zakupić można na krótko przed odjazdem, często za przystępną cenę.

O czym jeszcze warto pamiętać przy podejmowaniu decyzji i rozważaniu podróży autokarem? Oto kilka podpowiedzi!

 


Wygodne fotele: coraz więcej autokarów jeżdżących po trasach w Polsce oferuje wygodne, rozkładane fotele, których oparcie można regulować. Takie fotele sprawiają, że nawet długa podróż nie jest uciążliwa.


Wi-Fi: w nowoczesnych autokarach dalekobieżnych dostępny jest bezprzewodowy internet. Możliwość skorzystania z sieci podczas przejazdu autobusem to szczególnie dobra wiadomość dla tych, którzy lubią efektywnie wykorzystywać czas w podróży. Można więc nadrobić zaległości w pracy lub poświęcić się planowaniu kolejnych wycieczek i wypraw.


Toalety: toalety na pokładzie autokarów to już standard, do którego szybko przyzwyczajają się wszyscy podróżni. Warto więc pamiętać, że nie od zawsze autokary oferowały pasażerom takie udogodnienie.


Napoje i przekąski: automaty z ciepłymi napojami, zapas napojów chłodzących oraz drobnych przekąsek dostępne są zazwyczaj w autokarach obsługujących połączenia dalekobieżne.


Gniazdka elektryczne: w dobie wszechobecnych komputerów, smartfonów i tabletów gniazdko elektryczne może stanowić równie ważny element wyposażenia jak toaleta. Możliwość doładowania baterii w telefonie to w wielu autokarach obsługujących połączenia dalekobieżne już podstawa.


Klimatyzacja: szczególnie długie podróże wakacyjne nie mogą obejść się bez klimatyzacji, która jest już właściwie podstawowym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego autokaru w Polsce i Europie.

 

Początek strony

Usługi i udogodnienia największych przewoźników autobusowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.