GoEuro pomaga w znalezieniu dogodnych połączeń autokarowych zarówno na terenie Polski, jak i pomiędzy miastami w całej Europie. Bilety autokarowe można łatwo i szybko wyszukać, a także nabyć za pomocą naszego serwisu, który jednocześnie ułatwia wybór najszybszego lub najtańszego połączenia oferowanego na wybranej trasie.

Po dokonaniu zapłaty, bilet autokarowy zostanie wysłany na podany przy rezerwacji adres e-mail. Wybierając się w podróż autokarem, należy pamiętać, iż kierowca lub przedstawiciel przewoźnika, w trakcie sprawdzania zakupionego w systemie internetowym biletu, może również poprosić o okazanie dowodu tożsamości. W tym przypadku nazwisko pasażera musi się zgadzać z nazwiskiem podanym przy dokonywaniu rezerwacji biletu.

 

Jak kupić tanie bilety autokarowe?

1. Dokonuj zakupu przez internet

Szczególnie korzystne oferty dostępne są często jedynie w sprzedaży internetowej. By kupić bilet, należy zalogować się w systemie, a płatności dokonać poprzez przelew bankowy lub przy pomocy karty kredytowej.

2. Sprawdzaj ceny regularnie

Przydatne jest zapisanie się do newsletterów i obserwowanie mediów społecznościowych poszczególnych przewoźników autokarowych. Dobrym przykładem jest PolskiBus, który o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnej puli biletów promocyjnych informuje na swoim profilu na Facebooku.

3. Nie czekaj na ostatnią chwilę

Im szybciej zdecydujemy się na kupno biletu, tym większa jest szansa, iż uda nam się zapłacić za niego niższą cenę. Najtańsze bilety autokarowe potrafią rozejść się w przeciągu kilku minut. W pewnym względzie kupno promocyjnego biletu jest rodzajem loterii.

4. Wybieraj dni, gdy nie jeżdżą inni

Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć tanie bilet autokarowe od poniedziałku do czwartku, czyli w te dni, gdy na podróż decyduje się mniej osób. Ceny biletów w weekendy oraz dni świąteczne bywają znacznie wyższe.

5. Korzystaj z porównywarek cen

Szukając tanich biletów autobusowych, warto korzystać z uniwersalnych wyszukiwarek połączeń komunikacyjnych. GoEuro umożliwia porównywanie ofert różnych przewoźników, wskazując najbardziej optymalne oraz najtańsze połączenie autokarowe na wybranej trasie.

6. Bądź pewien daty wyjazdu

Zmiana zakupionego biletu i anulowanie rezerwacji wiążą się zwykle z koniecznością pokrycia dodatkowych kosztów manipulacyjnych. Na proces wymiany zakupionego poprzez internet biletu składają się rezygnacja z biletu uprzednio nabytego i zakup nowego, co, rzecz jasna, nie gwarantuje nam możliwości otrzymania biletu w tej samej cenie.

7. Uważaj na koszty związane z infolinią

Kontakt telefoniczny to z pewnością wygodny sposób na uzyskanie wszystkich istotnych informacji związanych z planowaną podróżą. Warto jednak przy tym pamiętać, iż zwykle infolinie przewoźników autokarowych są bardzo drogie. Warto więc z nich korzystać jedynie w nagłych przypadkach. Odpowiedzi na najważniejsze pytania szukajmy najpierw w sekcji Najczęściej zadawane pytania (FAQ).

Przewoźnicy autobusowi w Polsce


PolskiBus.com : Przewoźnik sprzedaje bilety imienne, a pasażer zobowiązany jest do okazania dokumentu tożsamości przed wejściem do autobusu. Warto mieć na uwadze, iż ceny biletów autokarowych PolskiBus nie są stałe i rosną wraz ze wzrostem liczby wykupionych miejsc na konkretny przejazd. Przewoźnik uwzględnia zniżki ustawowe, które dotyczą wyłącznie tras pośpiesznych i przyśpieszonych. Obowiązują one na liniach P1, P2, P6, P10, P12, P13, P25, P27, P30, P31 oraz P32. Szczegółowe informacje dotyczące podróży z tym przewoźnikiem znajdują się na stronie


Eurolines : Osoby podróżujące często z firmą Eurobus-Eurolines Polska i posiadające Kartę Stałego Klienta, mogą liczyć na bilety tańsze nawet do 50%. Dodatkowo przewoźnik oferuje zniżki dla młodzieży, seniorów czy grup, a także specjalne ceny dla podróżujących z dziećmi.


FlixBus : Bilety na połączenia oferowane przez FlixBus zakupić można poprzez GoEuro. Przewoźnik często oferuje przejazdy w cenach specjalnych i promocyjnych. Dzieci podróżujące autobusami FlixBus skorzystać mogą z taryfy ulgowej. Dotyczy ona osób, które nie ukończyły 15 roku życia. Na atrakcyjne zniżki liczyć mogą także grupy liczące od 3 do 40 osób.


Biuro Podróży Agat : Sprzedaż i rezerwacja biletów na przejazdy realizowane przez autokary Agat jest możliwa w biurach firmy, online oraz telefonicznie. Na oferowanych przez Biuro Podróży Agat trasach obowiązują następujące zniżki: 10% – dla seniorów powyżej 60 roku życia, dzieci i młodzieży w wieku 13-26 lat oraz dla posiadaczy karty ISIC, 15% zniżki przysługuje posiadaczom karty Agat Premium Card (karta wydawana po skorzystaniu z 3 przejazdów autokarem Agat) lub innego przewoźnika w ramach oferty Wypróbuj Agat.


EST : Bilety na przejazdy autobusami EST można zakupić przez GoEuro oraz na stronie przewoźnika. EST proponuje swoim pasażerom wiele ciekawych promocji, np. szósty bilet za 50% ceny, jedenasty bilet gratis czy urodzoninowy bilet za darmo. Ponadto dostępne są standardowe zniżkim takie jak dla seniorów i inwalidów (10%), dla uczniów i studentów (również 10%). Dla dzieci do 12 lat EST proponuje zniżkę 50% ceny biletu.

Popularne połączenia krajowe

Popularne połączenia międzynarodowe

 

Zniżki ustawowe w komunikacji autobusowej

Osoby niepełnosprawne

Niepełnosprawne lub dotknięte inwalidztwem dzieci i młodzież otrzymują 78% zniżki na bilety jednorazowe przy przejazdach z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do: przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego, domu pomocy społecznej, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno- pedagogicznej oraz poradni specjalistycznej i z powrotem.

Ulga dotyczy przejazdów zarówno komunikacji zwykłej, jak i przyśpieszonej i pośpiesznej. Zniżka obejmuje dzieci i młodzież dotknięta inwalidztwem do 24 roku życia oraz studentów do ukończenia 26 roku życia. Także opiekunowi dziecka niepełnosprawnego przysługuje zniżka – w wysokości 37% – na bilety PKS komunikacji zwykłej, przyśpieszonej i pośpiesznej.

Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mają prawo do zniżki na bilet jednorazowy komunikacji zwykłej w wysokości 49% oraz 37% zniżki na bilet jednorazowy komunikacji przyśpieszonej i pośpiesznej. Osobom niewidomym niezdolnym do samodzielnej egzystencji przysługuje zniżka na bilet jednorazowy komunikacji zwykłej w wysokości 93% oraz 51% zniżki na bilet jednorazowy komunikacji przyśpieszonej i pośpiesznej. Opiekunowi towarzyszącemu osobie niepełnosprawnej w podróży przysługuje 95% ulgi na przejazd autobusem PKS relacji zwykłej, pośpiesznej oraz przyśpieszonej. Podstawą do zniżki jest jeden z dokumentów podopiecznego.

Dzieci

Dzieci do 4 roku życia – o ile nie korzystają z oddzielnego miejsca do siedzenia - jeżdżą w autobusach relacji zwykłej i przyśpieszonej za darmo. W wypadku gdy dziecko (do 4 roku życia) korzysta z osobnego miejsca do siedzenia, przysługuje mu 78% zniżki. Podstawą do ulgi jest dokument stwierdzający wiek dziecka (książeczka zdrowia dziecka, akt urodzenia, paszport). Dzieci powyżej 4 roku życia do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego mogą liczyć na 37% zniżki w komunikacji zwykłej i przyśpieszonej. Dokumentami upoważniającymi do ulgi w tym wypadku są poświadczenie stwierdzające wiek dziecka oraz zaświadczenie o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego (wydane przez dyrektora publicznej szkoły podstawowej).

Seniorzy

Emeryci i renciści nie mają ustawowych zniżek w komunikacji autokarowej. Niektóre regionalne spółki PKS oferują jednak ulgi handlowe dla seniorów. Dobrym przykładem w tym wypadku jest PKS Polonus. Podróżujące autokarami tego przewoźnika osoby, które ukończyły 60 rok życia, mogą liczyć na 20% zniżki. Bilety nabyć można na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek pasażera. Warto więc sprawdzić, czy i jakie zniżki dla rencistów i emerytów proponuje dany przewoźnik, nim skorzystamy z jego usług.

Posłowie, senatorzy oraz służby mundurowe

Posłom, senatorom oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej w czasie wykonywania czynności służbowych związanych z ochrona na terytorium RP szlaków komunikacyjnych o szczególnym znaczeniu międzynarodowym przed przestępczością przysługuje 100% zniżki na wszystkie rodzaje komunikacji autokarowej (zwykłej, przyśpieszonej oraz pośpiesznej). Będący na służbie funkcjonariusze Straży Granicznej, celnicy, policjanci, żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierze Służby Zasadniczej (odbywający niezawodową służbę wojskową, z wyjątkiem służby okresowej i nadterminowej, oraz dla osób spełniające obowiązek tej służby formach równorzędnych) otrzymują 78% zniżki na komunikację autobusową relacji zwykłych i przyśpieszonych.
 

Najważniejsze dworce autobusowe w Polsce

Dworzec autobusowy w Warszawie
Pełna nazwa:Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia
Adres:Al. Jerozolimskie 144, 00-001 Warszawa
Dworzec autobusowy w Krakowie
Pełna nazwa:Dworzec MDA w Krakowie
Adres:ul. Bosacka 18, 31-505 Kraków
Dworzec autobusowy w Gdańsku
Pełna nazwa:Dworzec Autobusowy Gdańsk
Adres:ul. 3 Maja 12, 80-802, Gdańsk