Autobusy KrakowPraga: rozkłady jazdy, tanie bilety

W jedną stronę
W obie strony
czw., 24.05
1
0

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF
Dziś
czw., 24.05
pt., 25.05
sob., 26.05
niedz., 27.05
pon., 28.05
wt., 29.05
regiojet41
meinfernbus_flixbus47
regiojet50
regiojet50
ams_infobus85
meinfernbus_flixbus47
meinfernbus_flixbus47
Sprawdź cenę.
leoexpress85
leoexpress116
leoexpress69
leoexpress78
leoexpress73
leoexpress71
norwegian_air_shuttle848
ukraine_intl_airlines794
norwegian_air_shuttle665
easyjet693
eurowings951
eurowings431
norwegian_air_shuttle426

Podróż autobusem Krakow – Praga

Śr. czas przejazdu::415
Przyjazd autobusem::Praga
Odjazd autobusu::Krakow
Cena biletu::58
Odległość::392 Kms
Przewoźnicy autobusowi::Flixbus, RegioJet, Infobus

Jak dojechać autobusem z Krakowa do Pragi? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Ponad 500 kilometrów dzieli Kraków od stolicy Czech. Mimo dużej odległości, trasa ta jest bardzo popularna a podróżni mogą ją pokonać, korzystając z transportu kolejowego, autobusowego i lotniczego. Wygodną podróż w komfortowych warunkach oferują przewoźnicy autokarowi, którzy w swej ofercie posiadają kilkanaście bezpośrednich połączeń. Średni czas przejazdu autobusu na trasie Kraków – Praga wynosi około 7 godzin. Aby szybko i niedrogo dotrzeć do Pragi, warto znaleźć autobus z Krakowa do Pragi zawczasu, korzystając z pomocy wyszukiwarki GoEuro.

 


Autobusem z Krakowa do Pragi: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać z Krakowa do Pragi? Z Krakowa do Pragi docierają autobusy takich przewoźników, jak choćby PolskiBus.com, Agat, DMD Group, Jordan, AMSBus.cz, Fop Yatsiv czy FlixBus.

Adres dworca autobusowego w Krakowie: Małopolski Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, 31-505 Kraków

Adres dworca autobusowego w Pradze: dworzec autobusowy Praha Florenc, Pod Výtopnou 13/10, 186 00 Praga, Czechy


Jak kupować tanie bilety autobusowe z Krakowa do Pragi?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe z Krakowa do Pragi wystarczy kupić kilka dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej, kupując bilety na autobusy z Krakowa do Pragi, zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe z Krakowa do Pragi? Bilety autobusowe z Krakowa do Pragi najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Autobusy z Krakowa do Pragi: szczegóły podróży

fast

Czy bilety na autobusy z Krakowa do Pragi można kupić w dzień odjazdu? Bilety na podróż autobusem z Krakowa do Pragi można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy przez internet, w kasie dworca, a u niektórych przewoźników również bezpośrednio u kierowcy.

O której godzinie odjeżdża pierwszy autobus z Krakowa do Pragi? Pierwszy autobus z Krakowa do Pragi odjeżdża o godzinie 03:55.

O której godzinie odjeżdża ostatni autobus z Krakowa do Pragi? Ostatni autobus z Krakowa do Pragi odjeżdża o godzinie 23:59.

Wyjazd autobusem z Krakowa do Pragi


Autobusy relacji Kraków – Praga większości przewoźników odjeżdżają z Małopolskiego Dworca Autobusowego MDA w Krakowie, który znajduje się przy ul. Bosackiej. Dworzec leży w centrum miasta i wraz z dworcem kolejowym tworzy centrum komunikacyjne. Dojechać tutaj można Krakowskim Szybkim Tramwajem (3, 5, 50, nocny 69) oraz autobusami miejskimi (105, 124, 129, 130, 132, 152, 154, 179, 304, 405, 424, 429, 502). Na dworcu znajduje się 30 stanowisk autobusowych zlokalizowanych na dwóch poziomach. Podróżni mogą skorzystać z poczekalni oraz poczekalni nocnej. Najbliższy parking znajduje się nad dworcem Kraków Główny. Kolejny usytuowany jest pod estakadą, przy ul. Wita Stwosza. Autobusy Kraków – Praga, obsługiwane przez Tigerekspress odjeżdżają z lotniska w podkrakowskich Balicach lub z parkingu przy ul. Worcella.

Przyjazd autobusem z Krakowa do Pragi


Autobusy z Krakowa do Pragi zatrzymują się na głównym dworcu autobusowym Florenc w Pradze. Niedaleko budynku dworcowego znajdują się linie metra B i C. Linią B można dojechać do centrum miasta już w 5 minut. Linia C prowadzi do dworca kolejowego w Pradze. Na dworcu znajduje się przechowalnia bagażu, kafejki internetowe, prysznice i toalety, sklepy, bary a także kantor wymiany walut i bankomat. Z dworca autobusowego na lotnisko w Pradze dojechać można metrem do stacji Zličín i dalej autobusem nr 200. Niektóre autokary zatrzymują się także przy dworcu kolejowym Praha hlavní nádraží, który znajduje się w centrum miasta, przy placu Wacława. Niedaleko dworca leżą linie tramwajowe oraz postój taksówek. Budynek dworcowy wybudowany został w XIX wieku i jest pierwszym zabytkiem wartym obejrzenia.

Wycieczka z Krakowa do Pragi: Największe atrakcje


Praga to miasto pełne zabytków. Odwiedzający je turyści chętnie spacerują po słynnym Moście Karola, oglądając żelazną bramę, na której wiszą kłódki z imionami zakochanych. Stolica Czech słynie także z licznych restauracji, w których podawane są regionalne dania – knedliki, gulasz w chlebie oraz wyśmienite czeskie piwo. Bez względu na porę roku, Wycieczka z Krakowa do Pragi z pewnością będzie należała do udanych.


 


Odwiedź Pragę

Więcej informacji o Pradze?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących wizyty w stolicy Czech, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Pradze. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 

Szukasz więcej informacji o podróżach?

Wciąż w biegu?

Pobierz DARMOWĄ aplikację GoEuro teraz!