Autobusem do Niemiec

Informacja o rozkładach jazdy, biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Jak łatwo i szybko dojechać autobusem do Niemiec?


fast

Planujesz wyjazd do Niemiec i szukasz dogodnego połączenia autobusowego? Sprawdź podpowiedzi GoEuro dotyczące tego, jak najłatwiej dojechać autokarem do Niemiec. Na co należy zwracać uwagę przed zakupem biletu i z którym przewoźnikiem najlepiej pojechać?

Połączenia autokarowe do Niemiec oferowane są praktycznie ze wszystkich miast w Polsce. To łatwa i stosunkowo tania forma dojazdu. Każdego dnia korzysta z niej wielu podróżnych, dlatego warto swoją podróż zaplanować z pewnym wyprzedzeniem.


Jak kupować bilety na autobusy do Niemiec?

  • autobus Zawsze najtaniej jest kupować bilety na połączenie autokarowe do Niemiec z wyprzedzeniem.

  • autobus Większość oferowanych połączeń autobusowych z Polski do Niemiec to połączenia bezpośrednie.

  • autobus Większość podróżnych kupuje bilety na autobusy z Polski do Niemiec przynajmniej kilkanaście dni przed podróżą.

  • autobus Bilety na przejazd autobusami z Polski do Niemiec łatwo i szybko kupisz za pośrednictwem internetu.


Autobusy do Niemiec – nie tego szukasz?

Sprawdź pociągi w Niemczech | Poznaj nasze propozycje podróży po Europie | Zwiedzaj europejskie miasta

Wyjazd autobusem do Niemiec

Połączenia autobusowe do Niemiec nieustannie cieszą się wśród Polaków bardzo dużą popularnością. To wygodny sposób na podróż, szczególnie gdy w ofercie nie ma zbyt wielu tanich połączeń lotniczych, a połączenia kolejowe często wymagają przesiadek. Z największych miast w Polsce, jak choćby z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Trójmiasta czy Rzeszowa codziennie do Niemiec odjeżdża wiele autokarów, którymi za stosunkowo niską cenę dojechać można praktycznie do każdego miejsca w Niemczech.

Najwięksi przewoźnicy, jak choćby PolskiBus.com, FlixBus czy Eurolines oferują przejazdy autobusami wysokiej klasy. Autokary wyposażone są w toaletę, klimatyzację, mini bar. Często na pokładzie autobusów dostępny jest bezprzewodowy internet. Przewoźnicy dbają o komfort podróży, zapewniają postoje, umożliwiają też zabranie dużego bagażu.

Na polskim rynku przewozów autokarowych obecny jest już także niemiecki przewoźnik FlixBus, który również oferuje przejazdy z Polski do Niemiec. Firma działa w wielu krajach Europy, w tym również w Holandii, Austrii oraz Włoszech. Oferta FlixBus to ponad 100 000 połączeń dziennie do 900 różnych miejsc w 20 państwach. Warto więc zapoznać się z tym przewoźnikiem, gdyż stanowi nową i ciekawą alternatywę na rynku przewozów międzynarodowych.

Popularni przewoźnicy oferujący autobusy do Niemiec

Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm oferujących przejazdy autobusami i busami do Niemiec. Niektórzy z przewoźników posiadają kilka pojazdów, podczas gdy inni zarządzają całymi flotami. Wśród nich jest przynajmniej kilka firm, które każdego dnia oferują transport z Polski do Niemiec niemal z każdego miasta w naszym kraju.

Eurolines to firma, która od lat wozi Polaków do wielu krajów Europy, oferuje również kursy do miast w Niemczech. Autobusem Eurolines dojedziemy zarówno do największych metropolii, jak i małych miast. To solidny i posiadający duże doświadczenie przewoźnik. Szczegółowe informacje dotyczące podróży z tym przewoźnikiem znajdują się na stronie Eurolines Mądeltrans.

FlixBus to nowy przewoźnik na polskim rynku. Niemiecka firma, która oferuje przejazdy po całej Europie. Charakterystyczne zielone autokary kursują po Niemczech, ułatwiając dojazd do wielu małych miejscowości. Szczegółowe informacje dotyczące podróży z tym przewoźnikiem znajdują się na stronie Flixbus.

Czerwone autobusy przewoźnika PolskiBus.com zna chyba każdy. Firma oferuje zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe kursy np. do Berlina. Warto sprawdzić ofertę aktualnych kursów, ale należy mieć jednak na uwadze, że przewoźnik koncentruje się na połączeniach krajowych oraz oferuje kursy międzynarodowe tylko do kilku miast. Szczegółowe informacje dotyczące podróży z tym przewoźnikiem znajdują się na stronie PolskiBus.com.

Usługi i udogodnienia największych przewoźników autobusowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Podróżowanie autobusem do Niemiec

Wybierając się w podróż autobusem do Niemiec, warto pamiętać, że musimy posiadać ważny dokument tożsamości. Bez niego obsługa autokaru nie pozwoli nam na rozpoczęcie podróży. Pomimo otwartych granic, zdarzają się kontrole, dlatego warto też być przygotowanym i na to, że podróż potrwa nieco dłużej, niż zapowiada przewoźnik. Większość autokarów jadących z Polski do Niemiec wybiera trasy wiodące autostradami oraz drogami szybkiego ruchu, tak też w większości przypadków podróż przebiega bezproblemowo.Najważniejszym w przypadku planowanej podróży autobusem do Niemiec jest dobre zaplanowanie wyjazdu. Wcześniejsza rezerwacja biletu, często pozwala na zaoszczędzenie sporej kwoty. Wybierając autokar możemy też zazwyczaj zabrać większy bagaż niż decydując się na podróż pociągiem czy samolotem. Przewoźnicy oferujący przejazdy autokarami do Niemiec zezwalają również na przewóz rowerów czy innych niewymiarowych sztuk bagażu. Należy jednak przez wyjazdem skontaktować się z przewoźnikiem, by ustalić szczegóły dotyczące przewozu tego typu rzeczy.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.