PKS Poznań: tanie bilety, rozkład jazdy, połączenia

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Jak dojechać autobusem do Poznania? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Do Poznania dotrzeć możemy na wiele sposobów. Jednym z nich jest podróż autokarem. Decydując się na dojazd autobusem do Poznania, do wyboru mamy przewoźników, którzy oferują zarówno przewozy krajowe, jak i regionalne. Wśród nich są takie firmy jak PKS Poznań, PKS Myślibórz, PKS Gorzów Wielkopolski, PolskiBus.com czy Arriva Bus.

Poznań – jedno z najstarszych miast Polski – jest zarazem miejscem nowoczesnym, eleganckim i zadbanym. Odwiedzającym je podróżnym i turystom oferuje wiele atrakcji i imprez. Będąc w Poznaniu, warto odwiedzić majestatyczny Ostrów Tumski z katedrą i grobami królów oraz położone tuż obok nowe muzeum Brama Poznania, poświęcone najwcześniejszym śladom historii Polski, spędzić chwilę na Śródce, dawniej odrębnym miasteczku, a dziś dzielnicy znanej z nostalgicznego uroku i ciekawych knajpek.

 


PKS Poznań: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać do Poznania? Na dworzec autobusowy w Poznaniu docierają autokary PKS Poznań, PKS Myślibórz, PKS Gorzów Wielkopolski, PolskiBus.com czy Arriva Bus.

Jak nazywa się dworzec w Poznaniu? Głównym dworcem jest dworzec autobusowy w Poznaniu, który wraz z dworcem kolejowym tworzy Zintegrowane Centrum Komunikacyjne.

Skąd bezpośrednio można autobusem dojechać do Poznania? Do Poznania autobusem bezpośrednio dojedziemy między innymi z Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia czy Berlina.


Jak kupować tanie bilety autobusowe do Poznania?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe do Poznania wystarczy kupować kilka dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej kupując bilety na autobusy do Poznania zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe do Poznania? Bilety autobusowe do Poznania najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Autobusy do Poznania: dojazd do centrum

fast

Gdzie znajduje się główny dworzec autobusowy w Poznaniu? Dworzec autobusowy w Poznaniu znajduje się przy ulicy Stanisława Matyi 2.

Jak daleko od centrum leży dworzec autobusowy w Poznaniu? Dworzec autobusowy w Poznaniu leży 2 km od Starego Miasta.

Czym dojechać z dworca do ścisłego centrum Poznaniu? Dojazd do centrum Poznaniu zapewnia komunikacja miejska. Spacerem pokonamy dzielącą odległość w około 20 minut.

Dworzec autobusowy w Poznaniu


fast

Komunikacyjnym centrum Poznania jest Poznań Główny – zintegrowany dworzec autobusowy i kolejowy, z którego odjeżdżają linie międzynarodowe i międzymiastowe. Dworzec autobusowy mieści się przy ulicy Stanisława Matyi 2, na parterze budynku, w którym mieści się również centrum handlowe.

Kiedyś największym przewoźnikiem w regionie był oddział PKS Poznań. Obecnie jest to spółka PKS Poznań S.A., której właścicielem jest miasto Poznań, i która świadczy usługi w zakresie przejazdów w całym województwie, dociera również do takich miast jak Gorzów Wielkopolski, Wrocław czy Jelenia Góra. PKS Poznań, jak i inne firmy wywodzące się z państwowego PKS-u, posiada 70-letnie doświadczenie i jest przewoźnikiem, z którego usług korzysta wielu podróżnych. Tak jak pozostałe firmy przewozowe, tak i PKS Poznań stara się polepszać jakość oferowanych usług. Tak często jak to jest możliwe urozmaicany jest też oferowany rozkład jazdy autobusów PKS Poznań.

Z położonego nieopodal dworca przystanku Most Dworcowy odjeżdżają tramwaje, którymi dotrzeć można do każdej z dzielnic miasta. Do zabytkowego centrum najłatwiej dojechać stąd linią 8 w kierunku Miłostowa. Pospieszny autobus linii L dojeżdża do lotniska Poznań Ławica z przystanku na placu obok dworca, poniżej Mostu Dworcowego, w odstępach czasowych co ok. 30 minut.

Rozkład jazdy autobusów do/z Poznania


fast

Rozkład jazdy autobusów dalekobieżnych oraz lokalnych połączeń do/z Poznania sprawdzić możemy za pośrednictwem internetu oraz na samym dworcu. Od 23 listopada 2013 roku wszystkie autokary przewoźników autobusowych odprawiane są już z nowego dworca autobusowego. Z głównego dworca autobusowego korzystają więc nie tylko autokary PKS Poznań, ale także przewoźnika PolskiBus.com, Telesfor czy Arriva.

PolskiBus.com oferuje natomiast z Poznania połączenia ekspresowe zarówno do większych miast na terenie Polski, jak i za granicą. W rozkładzie jazdy tego przewoźnika znajdziemy bezpośrednie połączenie na trasie Poznań – Warszawa (P3), Poznań – Bydgoszcz (P13), Poznań – Wrocław (P13), a także Poznań – Berlin (P3 oraz P24). Wyjeżdżając z Poznania autobusem PolskiBus.com, przystankiem początkowym jest dworzec autobusowy przy ul. Stanislawa Matyi 2. To dworzec, który jest zintegrowany z centrum handlowym Poznań City Center. Autobusy PolskiBus.com z Poznania odjeżdżają ze stanowiska nr 14.

Arriva Bus Transport Polska skupia się na obsłudze transportu lokalnego i regionalnego na terenie naszego kraju. Przez Poznań przejeżdża autokar relacji Koszalin – Poznań – Katowice – Kraków – Zakopane. Wyrusza on z Koszalina o godzinie 18:00 i dociera do Poznania około 22:05.

PKS Poznań – rozkład jazdy autobusów


fast

Firma PKS Poznań S.A. powstała 1 listopada 2009 roku po wielu przemianach, jakie zachodziły w przedsiębiorstwie od lat. Obecnie jest to firma z ponad 70-letnią tradycją w świadczeniu usług przewozowych i cieszy się dużym zaufaniem pasażerów. Od 2010 roku firma jest własnością miasta. Od 2013 PKS Poznań, tak jak i pozostali przewoźnicy, korzysta z nowego dworca autobusowego w Poznaniu.

PKS Poznań oferuje połączenia autobusowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. W rozkładzie jazdy PKS Poznań znajdziemy takie przejazdy jak choćby autobusy PKS Poznań – Śrem, autobusy PKS Poznań – Gostyń. Z tym przewoźnikiem dojedziemy również do takich miejscowości, jak choćby Pniewy, Międzychód, Tarnowo Podgórne, Swarzędz, Opalenica, Oborniki czy Zaniemyśl. Rozkład jazdy PKS Poznań oferuje również przejazdy autobusami PKS Poznań – Gorzów Wielkopolski, autobusami PKS Poznań – Jelenia Góra czy autobusami PKS Poznań – Wrocław.

Od jakiegoś już czasu PKS Poznań ma w swojej ofercie również przejazdy z dworca Poznań Główny na lotnisko Ławica (przystanek Złotowska). Autobusy PKS Poznań na lotnisko odjeżdżają ze stanowiska numer 4, a przejazd trwa około 20 minut i kosztuje niecałe 6 zł. Rozkład jazdy PKS Poznań dla przejazdów do Portu Lotniczego Ławica zapewnia połączenia zarówno w dni robocze, jak i weekendy. Najlepiej jednak sprawdzić godziny odjazdów z wyprzedzeniem.

Przewoźnik oferuje zarówno ulgi ustawowe, jak i ulgi handlowe na bilety jednorazowe. Warto więc zapoznać się z ofertą PKS Poznań i skorzystać z tanich przejazdów autobusami z/do Poznania. PKS Poznań zapewnia np. tańsze przejazdy weekendowe dla studentów. Oferuje też ulgi specjalne na określone trasy. Uczniowie i studenci podróżujący z Poznania do Gorzowa mogą liczyć nawet na 40% zniżki, a na linii Poznań – Kórnik – Śrem – Dolsk i Poznań – Kórnik – Śrem – Książ na 35% zniżki. Osoby powyżej 60. roku życia podróżują autobusami PKS Poznań o 10% taniej.

 


Odwiedź Poznań

Więcej informacji o Poznaniu?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących dojazdu do stolicy Wielkopolski, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Poznaniu. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach Poznania.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.