Autobusy do Pragi: tanie bilety, rozkłady jazdy

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

Jak dojechać autobusem do Pragi?

dworzec

Czeską stolicę turyści odwiedzają głównie ze względu na pięknie zachowane Hradczany, które przez stulecia były siedzibą czeskich władców. Jednak zabytkowe Stare Miasto nie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić Pragę. Wybierając się do stolicy Czech można się zdecydować na dojazd autobusem do Pragi. PolskiBus.com do Pragi z Warszawy wyrusza kilka razy dziennie, oferuje też przejazdy z innych polskich miast. Do Pragi jeździ też FlixBus, który w swojej ofercie ma podróż z przesiadką w Berlinie. Inni przewoźnicy, oferujący przejazdy do Pragi, to m.in. Infobus, Autokar Polska, Ecolines czy czeski przewoźnik RegioJet.


  • autobus Zawsze najtaniej jest kupować bilety na połączenie autobusowe do Pragi z wyprzedzeniem!

  • autobus Swoje autobusowe kursy do Pragi oferuje między innymi PolskiBus.com.

  • autobus Większość podróżnych kupuje bilety na autobusy do Pragi przynajmniej kilka dni przed podróżą.

Autobusy do Pragi – nie tego szukasz?

Wybierasz się do Pragi, ale nie chcesz jechać autobusem? Sprawdź, jak dojechać do miasta innymi środkami transportu.

Sprawdź pociągi do Pragi | Porównaj różne możliwości przejazdu do Pragi

Przyjazd na dworzec autobusowy w Pradze

dworzec

Przejazd autobusem do Pragi zazwyczaj kończy się na głównym dworcu autobusowym w Pradze, zwanym również dworcem Florenc ze względu na lokalizację w dzielnicy o tej samej nazwie. Odpowiada on za obsługę połączeń krajowych i międzynarodowych. Dworzec położony jest przy stacjach metra linii B i C, można stąd bardzo szybko dojechać do centrum lub w okolice Starego Miasta. Kompleks dworcowy składa się z dwóch budynków. W każdym z nich dostępna jest przechowalnia bagażu, w nowym budynku działa WiFi, są dostępne toalety i prysznice (w okolicy terminala 3 znajduje się otwarta przez całą dobę łazienka). Stary budynek dworca wraz z poczekalnią jest otwarty od godziny 4:00 do godziny 00:30, nowy budynek pracuje od godziny 5:00 do godziny 00:00. W ramach dworca wydzielono również specjalną strefę dla palących.

Praska komunikacja miejska oparta jest na autobusach, tramwajach oraz trzech liniach metra. Miasto posiada własne lotnisko im. Vaclava Havla, na które można dojechać korzystając z bezpośrednich połączeń autobusowych oznaczonych jako Airport Express. Autobusy rozpoczynają trasę na przystanku zlokalizowanym przed głównym dworcem kolejowym. Można tam również dojechać autobusami miejskimi linii 119 z przystanku przy stacji metra Nádraží Veleslavín (linia A) oraz linii 100 z przystanku przy stacji metra Zličín (linia B). Do głównego dworca kolejowego z okolicy dworca autobusowego można dojechać metrem linii C (oba dworce dzieli dokładnie jedna stacja metra) lub tramwajem. /p>

Rozkład jazdy na dworcu autobusowym w Pradze

rozkład

Autobusy do Pragi stanowią przystępną formę podróży z Polski do stolicy Czech. Do Pragi można dojechać z wybranych miast w Polsce. PolskiBus.com do Pragi dowozi pasażerów z Warszawy, Gdańska, Poznania, Krakowa, Katowic czy Wrocławia. Pozostali przewoźnicy również oferują szeroką gamę połączeń, umożliwiając dojazd autobusem do Pragi praktycznie z każdego większego miasta w Polsce.

Największą liczbę połączeń krajowych i zagranicznych z praskiego dworca autobusowego Florenc realizuje przewoźnik RegioJet, który w ramach połączeń zagranicznych obsługuje trasę do Berlina przez Drezno, do Wiednia przez Brno czy też w wybrane dni tygodnia do Warszawy. Niemiecki przewoźnik FlixBus do Pragi dowozi pasażerów z Berlina czy Monachium, obsługuje również połączenia z Wiednia do Berlina z przystankiem w Pradze. Arda-Tur oferuje połączenia do Sofii, natomiast Prague Orlan zabiera pasażerów do Bukaresztu.

 


Odwiedź Pragę

Więcej informacji o Pradze?

Szukasz dodatkowych informacji o Pradze? Koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Pradze! Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.