Eurolines Polska – rozkłady jazdy, bilety

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Dzieci w podróży z Eurolines Polska

Dzieci poniżej 12 roku życia i mające mniej niż 150 cm wzrostu muszą podróżować w fotelikach. Na czas podróży dziecko musi posiadać dokument tożsamości.

 • Dzieci do 14 roku życia: mogą podróżować tylko pod opieką osoby dorosłej.
 • Dzieci od 14 do 18: mogą odbyć samotną podróż autobusem (jeśli przepisy krajów podróży nie stanowią inaczej), jeśli posiadają wypełnione przez rodzica lub opiekuna ustawowego "Oświadczenie o przewozie osoby nieletniej". Oświadczenie musi być podpisane w obecności kierowcy pojazdu.
 • Przewóz zwierząt autobusami Eurolines Polska

  W autokarach Eurolines Polska nie można przewozić zwierząt, przy czym przewoźnik może wyrazić zgodę na podróż małego psa lub kota, ważącego nie więcej niż 4 kg. Zwierzę musi mieć smycz i kaganiec w przypadku psa lub podróżować w specjalnym kojcu czy torbie. Przy zakupie pełnopłatnego biletu dla podróżnego bilet dla zwierzęcia kosztuje 50% takiego biletu. Jeśli natomiast pasażer wykupił bilet ze zniżką, wówczas bilet dla zwierzęcia jest biletem pełnopłatnym. Podróżujący pies lub kot musi posiadać ważny paszport, mikroczip oraz badania weterynaryjne, jeśli są one wymagane przez kraj docelowy.

  Przewóz roweru autobusami Eurolines Polska

  W podróż z Eurolines można zabrać rower, przy czym podobnie jak sprzęt sportowy czy wózki dziecięce jest on traktowany jako bagaż ponadgabarytowy. Opłata za przewóz takiego bagażu to 80 złotych lub 20 euro a sam przewóz musi być wcześniej zgłoszony do przewoźnika.

  Eurolines Polska – popularny przewoźnik autokarowy

  autobusy

  Firma Eurolines Polska jest obecna na rynku od 25 lat. Firma zajmuje się głównie obsługą połączeń międzynarodowych do Niemiec, Francji, do Włoch, ale również na Białoruś czy na Ukrainę. Główne biuro i punkt sprzedaży biletów znajduje się w siedzibie Eurolines Polska w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 25. Bilety na przejazdy realizowane przez Eurolines dostępne są online na stronie przewoźnika, można je także nabywać na dworcu autobusowym w Tarnowie i w biurach w Katowicach, Rzeszowie czy Żorach. Najpopularniejsze połączenia obsługiwane przez autobusy Eurolines to połączenia Niemcy-Belgia-Francja oraz połączenia na Ukrainę.

  Przewoźnik może wprowadzić promocje cenowe na bilety na wybrane połączenia, realizowane we wskazanym w promocji terminie. Wszystkie bilety są biletami imiennymi. Stali klienci, osoby małoletnie i dzieci, ale również seniorzy czy grupy liczące co najmniej 10 osób mogą liczyć na zniżki przy zakupie biletu. Każdy pasażer w podróż z Eurolines może zabrać bagaż podręczny o wadze do 6 kg oraz dwie sztuki bagażu o wadze do 20 kg każda w ramach bagażu rejestrowanego. Każda sztuka bagażu musi być czytelnie opisana. Za dodatkową sztukę bagażu przewoźnik pobiera opłatę w wysokości 40 złotych lub 10 euro jeśli w luku bagażowym jest wolne miejsce. Pojedyncza sztuka bagażu nie może ważyć więcej niż 30 kg.

  Usługi dodatkowe oferowane w autobusach Eurolines

  usługi

  Autobusy Eurolines Polska są autobusami z klimatyzacją, toaletą, video, a na wybranych trasach pasażerowie mogą korzystać z bezpłatnego WiFi. Bilety na przejazdy autobusami Eurolines nie posiadają numerowanych miejsc, ale pasażer może dla siebie wykupić dodatkowe miejsce ponosząc odpłatność w wysokości 50% wartości biletu.

  Za zmiany daty wyjazdu, powrotu oraz zamianę biletu na bilet Open przewoźnik pobiera opłatę w wysokości 5 euro lub 20 złotych. W przypadku zwrotu biletu przewoźnik potrąca ustaloną procentowo kwotę, zależną od daty zwrotu biletu, natomiast przy biletach kupowanych online naliczana jest również opłata manipulacyjna w wysokości 5,5%. Przewoźnik obecny jest w całej Europie, dzięki czemu możliwe jest podróżowanie autobusami z logo Eurolines praktycznie do każdego zakątka.


   

  Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

   

  Bądź na bieżąco!

  Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

  Niepoprawny format adresu e-mail.

  Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
  Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.