Autobus Przewoznicy Francji

Informacje na temat przewoźników autokarowych

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
"

Historia przewozów autokarowych we Francji

Ze względu na dominację transportu kolejowego w kraju, rozwój transportu autokarowego we Francji rozpoczął się dość późno. Dopiero w 2011 pojawiło się wiele autokarowych połączeń międzymiastowych między głównymi ośrodkami w państwie (przede wszystkim za sprawą firmy Eurolines).

Największe przedsiębiorstwa autokarowe we Francji

Poza przedsiębiorstwami oferującymi transport miejski, na terenie Francji działają dwie firmy oferujące przejazdy długodystansowe:

Eurolines

Jest zrzeszeniem europejskich przewoźników autokarowych. Sieć Eurolines obejmuje ponad 500 miast na terenie większości państw europejskich oraz Maroka. Z Eurolines można jeździć między innymi do Paryża, Lyonu, Marsylii i wielu innych Francuskich miast.

iDBus

Firma powstała w 2012 roku i jest spółką zależną od głównej spółki kolejowej SNCF. Przewoźnik działa głównie w północnej części kraju, zapewniając przejazdy z Paryża, Lille i Lyonu do kilku europejskich miast.

Główne trasy kolejowe

W 2013 roku z usług autokarowych we Francji skorzystało ponad 110.000 pasażerów, ale nadal trwa rozwój tego środka transportu. Najpopularniejsze połączenia rozpoczynające się lub kończące we Francji to: Paryż-Amsterdam, Bruksela-Lille i Lyon-Barcelona.

"

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.