PKS Warszawa: autobusy, tanie bilety, rozkład jazdy PKS Warszawa

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Jak dojechać autobusem do Warszawy? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Planując podróż do Warszawy, warto rozważyć możliwość przyjazdu autokarem. Kursy do stolicy oferuje wielu przewoźników w tym między innymi PolskiBus.com, Lux Express czy przewoźnicy wywodzący się z dawnego przedsiębiorstwa PKS. Rozkład jazdy autobusów z/do Warszawy jest niezwykle rozbudowany, a podróż odbywać się może praktycznie o każdej porze dnia. Ze względu na przystępne ceny biletów podróże autobusowe i autokarowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego biletu, warto sprawdzić i porównać oferty przynajmniej kilku przewoźników.

Stolica Polski jest miejscem szczególnym. Warto przyjechać tutaj o każdej porze roku i nie tylko po to, by podziwiać zabytki, ale także by wziąć udział w jednej z wielu organizowanych tu imprez plenerowych. Miasto stanowi jeden z największych i najważniejszych węzłów kolejowych i drogowych w Polsce, tak też dojazd do stolicy nie stanowi żadnego problemu.

 


PKS Warszawa: przewoźnicy i dworce autobusowe

popular

Jakimi autobusami można dojechać do Warszawy? Na dworzec PKS w Warszawie docierają autokary PolskiBus.com, Eurolines, Sindbad, PKS Polonus w Warszawie czy inne spółki PKS.

Jak nazywa się dworzec autobusowy w Warszawie? Głównym dworcem autobusowym w Warszawie jest Dworzec Zachodni, który sąsiaduje z dworcem kolejowym Warszawa Zachodnia.

Skąd bezpośrednio można autobusem dojechać do Warszawy? Do Warszawy autobusem bezpośrednio dojedziemy z większości miast w Polsce, między innymi z Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, Torunia czy Poznania.


Jak kupować tanie bilety autobusowe do Warszawy?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety autobusowe? Bilety autobusowe do Warszawy wystarczy kupować kilka dni przed podróżą.

Jakie zniżki obowiązują na przejazdy autobusowe? Jest wiele rodzajów zniżek, z których mogą korzystać podróżni. Najlepiej kupując bilety na autobusy do Warszawy zapoznać się z różnymi rodzajami biletów.

Gdzie kupić bilety autobusowe do Warszawy? Bilety autobusowe do Warszawy najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro. Moża też skorzystać z aplikacji GoEuro, która dostępna jest również w polskiej wersji językowej.


Autobusy do Warszawy: dojazd do centrum

fast

Gdzie znajduje się główny dworzec autobusowy w Warszawie? Dworzec PKS Warszawa Zachodnia znajduje się przy Al. Jerozolimskich 144.

Jak daleko od centrum leży dworzec PKS Warszawa Zachodnia? Dworzec PKS Warszawa Zachodnia leży ok. 5 km od ścisłego centrum miasta.

Czym dojechać z dworca PKS Warszawa Zachodnia do ścisłego centrum Warszawy? Dojazd do centrum Warszawy zapewnia komunikacja miejska. Można skorzystać z przejazdu z dworca kolejowego Warszawa Zachodnia kolejką WKD lub pociągiem S3.

Dworzec PKS Warszawa Zachodnia


fast

Adres: Al. Jerozolimskie 144, 01-221 Warszawa

Warszawskie dworce autobusowe są bardzo dobrze położone i wygodnie skomunikowane z większością dzielnic miasta. Największym i najbardziej popularnym jest dworzec PKS Warszawa Zachodnia. Położony w zachodniej części miasta, w dzielnicy Ochota (Al. Jerozolimskie 144), w odległości około 15 minut od centrum. Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia leży tuż obok stacji kolejowej o tej samej nazwie. Dworzec posiada kasy biletowe, punkty usługowe, toalety czy poczekalnie.

Inne warszawskie dworce autobusowe to Dworzec Wschodni – położony jest w dzielnicy Praga Północ, w niedalekiej odległości od centrum miasta (około 15 minut) oraz od przystanku Metro Wileńska. W Warszawie funkcjonuje również Dworzec Warszawa Gdańska, który zlokalizowany jest na styku dzielnicy Śródmieście i Żoliborz. Dodatkowo w Warszawie funkcjonują jeszcze dworce zlokalizowane przy stacjach metra i jest to dworzec autobusowy Metro Młociny oraz dworzec autobusowy Metro Wilanowska. Ten pierwszy zlokalizowany jest na północnym krańcu miasta, na obrzeżach dzielnicy Bielany. Dworzec przy stacji Wilanowska leży w południowej części miasta.

Rozkład jazdy – dworzec PKS Warszawa Zachodnia


fast

Warszawa Zachodnia jest dworcem, na który przyjeżdża wielu przewoźników, jednak najważniejszym z nich jest PKS Polonus w Warszawie, oferujący połączenia do największych polskich miast. Warszawa oferuje tysiące autobusowych połączeń krajowych z i do stolicy. Rozkład jazdy autobusów z/do Warszawy jest wygodnie zaplanowany i opracowany w taki sposób, by każdy pasażer znalazł dla siebie odpowiednią godzinę. Przyjazdy na warszawskie dworce autobusowe oferuje szereg przewoźników, m.in. PKS Polonus w Warszawie, PKS (z oddziałami z różnych miast), PolskiBus.com, Mobilis oraz wielu mniejszych przewoźników.

Autokary przewoźnika PolskiBus.com kursują na trasach krajowych oraz międzynarodowych. PolskiBus.com w swoim rozkładzie jazdy autobusów do Warszawy ma wiele bezpośrednich połączeń do stolicy, np. na trasach Gdańsk – Warszawa, Bydgoszcz – Warszawa, Praga – Warszawa, a także Wiedeń – Warszawa. W Warszawie autokary tej firmy zatrzymują się na dworcu autobusowym Metro Młociny oraz Metro Wilanowska. Wybierając się w podróż autobusem PolskiBus.com do Warszawy, warto bilet kupić z wyprzedzeniem. Przewoźnik oferuje zniżki i promocje, tak więc zaplanowana wcześniej podróż będzie zdecydowanie tańsza.

PKS Polonus w Warszawie


fast

PKS Polonus oferuje wiele połączeń do Warszawy. Dzięki regularnym, lokalnym kursom autobusów do stolicy dotrzemy m.in. z Łomży, Mrągowa i Szczawnicy. Przewoźnik uruchomił też połączenie na Ukrainę i tak z PKS Polonus można dojechać autobusem z Warszawy do Lwowa.

Przewoźnik oferuje zarówno połączenia całoroczne, jak i kursy wakacyjne. O każdej porze roku kupimy bilet PKS Polonus na przejazdy takimi trasami jak choćby Suwałki – Warszawa, Olsztyn – Warszawa, Zakopane – Warszawa, Rzeszów – Warszawa, Wrocław – Warszawa, Lublin – Warszawa czy Koszalin – Warszawa. W wakacje natomiast przewoźnik uruchamia również połączenia Gdańsk – Warszawa, Krynica Morska – Warszawa czy Giżycko – Warszawa. Warto jednak na bieżąco sprawdzać rozkład jazdy PKS Polonus, by przekonać się czy firma nie wprowadziła nowych tras.

Na trasach obsługiwanych przez Polonus PKS Warszawa obowiązują zniżki ustawowe oraz ulgi handlowe. Przewoźnik oferuje np. zniżki na przejazdy dla seniorów (20%), dla dzieci, które ukończyły 13 lat (50%) i dla uczniów oraz studentów do 26 roku życia (20%).

 


Odwiedź Warszawę

Więcej informacji o Warszawie?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących dojazdu do Warszawy, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik podróż do Warszawy. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.