Wielka Brytania – autobusy i autokary

Informacja o rozkładach jazdy, biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Podróżowanie autobusem w Wielkiej Brytanii

Autobusy z Wielkiej Brytanii nierozerwalnie związane są z kolorem czerwonym i piętrową konstrukcją. Nic więc dziwnego, że korzystanie z autobusów w miastach (a szczególnie w Londynie) jest tu tak popularne. Stały się one wręcz ikoną transportu miejskiego w kraju. Autobusy są też najpopularniejszym środkiem transportu pomiędzy lotniskami a miastami angielskimi. Podczas weekendów transport miejski jest zazwyczaj zredukowany.

Autobusy jeżdżące pomiędzy większymi miastami w Wielkiej Brytanii często mają swoje kursy pomiędzy godzinami szczytu, by ominąć największe korki. Ze względu na wzmożony ruch samochodowy, przejazd autokarem może być znacznie dłuższy niż pokonanie tej samej trasy pociągiem. Wiele takich przejazdów odbywa się także w nocy. Standard autokarów w Wielkiej Brytanii jest wysoki, a większość pojazdów na trasach długodystansowych jest wyposażonych w klimatyzację i oferuje bezpłatny Internet dla podróżnych.


Popularne trasy

Najpopularniejsze są przejazdy wewnątrz miast, jak i z dużych miast do okolicznych miejscowości. Bilety autobusowe są zazwyczaj tańsze niż bilety na inne środki transportu. Przewoźnicy autobusowi działają także na terenach wiejskich, w miejscach, do których nie docierają pociągi. Pociągi to także popularny środek transportu dojeżdżający do największych turystycznych atrakcji, takich jak Stonehenge czy rzeźba Angel of the North. Największe stacje autokarowe, takie jak London Victoria Coach Station oferują przejazdy do wielu krajów europejskich.

Wielu przewoźników oferuje przejazdy autokarowe z Polski do Wielkiej Brytanii, między innymi firmy: Agat, Biacomex, Eurolines Polska, Polonia Transport, Sindbad, Interbus, Ecolines i Interbus-Sindbad.


Przewoźnicy autokarowi

Najważniejsi przewoźnicy oferujący przejazdy długodystansowe z i do Wielkiej Brytanii to: National Express, Megabus, easyBus i Scottish Citylink. Poza tym, na rynku działają dziesiątki mniejszych przewoźników, oferujący głównie transport lokalny i przejazdy na krótkich trasach (np. Arriva, Lothian Buses, Metro Bus i Stagecoach).

Usługi i udogodnienia największych przewoźników autobusowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.