Włochy – autobusy i autokary

Informacja o rozkładach jazdy, biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Autobusy we Włoszech

Włochy mogą pochwalić się wyjątkową architekturą i zabudową miast, dlatego miejskie autobusy cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów, którzy przez szyby autobusu mogą podziwiać jego piękno. Transport autobusowy skupiony jest wokół głównych centrów biznesowych. Transport autokarowy we Włoszech zazwyczaj znajduje się w prywatnych rękach. System autobusowy w miastach zintegrowany jest z tramwajami i metrem. Główne trasy autokarowe w kraju przebiegają przez Mediolan lub Rzym. Ruch autokarowy we Włoszech wyraźnie wzrasta podczas weekendu.


Trasy autokarowe

We Włoszech jest bardzo dużo turystycznych miast, pomiędzy którymi odbywa się wzmożony ruch autokarowy. W kraju działa wiele firm oferujących autokary dalekobieżne, które zatrzymują się w kilku większych miastach, zazwyczaj w pobliżu dworców kolejowych, co znacznie ułatwia podróż. W miastach takich jak Rzym, Mediolan, Turyn, Neapol czy Florencja, można skorzystać z autobusów turystycznych, które nie tylko przejeżdżają w okolicy najważniejszych punktów miasta, ale na pokładzie znajduje się także przewodnik, który przybliży uczestnikom jego historię. Turyści mają także do dyspozycji liczne połączenia sezonowe i regionalne. Włosi oferują różne rodzaje autobusów, od miejskich, przez podmiejskie do dalekobieżnych.


Przewoźnicy we Włoszech

Główny sojusz przewoźników we Włoszech obejmuje 9 firm Baltour, Consorzio Autolinee, Di Fonzo, Satam Gruppo La Panoramica, Intersaj, Marino Autolinee, Roma Marche Linee, Autoservizi Salemi i Sulga. Autostrady łączą główne włoskie miasta i to dzięki nim ruch autokarowy jest znacznie łatwiejszy i popularniejszy. Na włoskich wyspach jeżdżą autobusy międzymiastowe. W autokarach dalekobieżnych zazwyczaj można się spodziewać usług dodatkowych: klimatyzacja, WiFi, telewizor, toaleta, zniżki dla dzieci, studentów i seniorów. Przewóz zwierząt jest zależny od operatora, zazwyczaj podróż z psem przewodnikiem jest nieodpłatna.

Usługi i udogodnienia największych przewoźników autobusowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.