Tanie loty do Berlina: połączenia, bilety, linie lotnicze

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Szukasz dogodnych lotów do Berlina?

dworzec

Szukasz tanich lotów do Berlina? Sprawdź z GoEuro! Codziennie loty do Berlina oferowane są z wielu lotnisk w Polsce. Wybierając się z Polski do Berlina warto rozważyć skorzystanie z usług przewoźników lotniczych. Szczególnie jeśli podróż zaczyna się w południowej lub wschodniej części naszego kraju. Decydując się na loty do Berlina i korzystając z ofert tanich przewoźników, oszczędności w portfelu można połączyć z oszczędnością czasu, gdyż lot do Berlina nie trwa dłużej niż godzinę i kilkanaście minut. Tanie loty do Berlina oferuje Warszawa, Kraków, a od niedawna także Rzeszów. Z pozostałych lotnisk możliwa jest podróż z przesiadką.

Przewoźnikiem, który obsługuje połączenia bezpośrednie z Polski do Berlina jest airberlin oraz Ryanair. Wybierając się samolotem do Berlina, warto pamiętać, aby zjawić się na lotnisku odpowiednio wcześnie. Doliczając do czasu podróży odprawę i wszelkie pozostałe kontrole, musimy mieć zarezerwowane około 4 godzin. Berlin posiada dwa lotniska obsługujące loty międzynarodowe i są to Berlin Tegel oraz Berlin Schönefeld.

Berlin, niegdyś podzielny, jest dziś miejscem otwartym na nowe trendy. Liczne kluby, a nawet całe dzielnice, przyciągają miłośników sztuki alternatywnej z całego świata. Obok klasycznych muzeów, są między innymi ekspozycje poświęcone muzycznym zespołom czy grom wideo.

Jak kupić tanie bilety lotnicze do Berlina?

 • autobus Zawsze najtaniej jest kupować bilety na loty do Berlina z dużym wyprzedzeniem!

 • autobus Tani przewoźnicy lotniczy oferujący loty do Berlina to między innymi Ryanair oraz airberlin.

 • autobus Większość podróżnych kupuje bilety lotnicze do Berlina przynajmniej kilkanaście dni przed podróżą.

Loty do Berlina – nie tego szukasz?

Sprawdź pociągi do Berlina | Porównaj możliwości przejazdu autobusem do Berlina

Skąd polecieć do Berlina? Znajdź najlepsze połączenia lotnicze!

dworzec

Szukając lotów do Berlina, warto rozważyć wylot z kilku lotnisk w Polsce. Tanie loty do Berlina są bardzo popularne szczególnie z południa i wschodu kraju, skąd też bezpośrednio do Berlina oferowane są loty z lotnisk w Krakowie i Rzeszowie. Z podkrakowskiego lotniska Balice polecimy na pokładzie samolotów airberlin. Przewoźnik oferuje dwa kursy dziennie i są to loty poranne i wieczorne. Decydując się na lot do Berlina właśnie z Krakowa wylądujemy na lotnisku Tegel. Z Rzeszowa do Berlina od niedawna latają natomiast linie lotnicze Ryanair, które oferują przeloty dwa razy w tygodniu. Kursy te realizowane są w poniedziałki oraz piątki i cieszą się dużą popularnością. W Berlinie Ryanair ląduje jednak na lotnisku Schönefeld.

Mimo niewielkiej odległości między miastami loty do Berlina z Warszawy są wartą uwagi alternatywą wobec połączeń autobusowych i transportu kolejowego. Bezpośrednie połączenia z lotniska im. F. Chopina oferuje przewoźnik airberlin. Czas podróży to 90 minut. Tanie loty do Berlina z Warszawy oferowane są 3 razy dziennie, a podróż kończy się na lotnisku Berlin Tegel. Lot z Warszawy do Berlina trwa 1 godzinę i 15 minut.

Jak łatwo dojechać z lotniska Tegel i lotniska Schönefeld do centrum Berlina?

dworzec

Decydując się na loty do Berlina możemy wylądować na jednym z dwóch lotnisk, stąd też różne będą formy dojazdu do centrum miasta. Od kilku lat w Berlinie powstaje również lotnisko Berlin Brandenburg, które docelowo zastąpić ma dwa dotychczasowe porty lotnicze. Data oddania jednak nowego lotniska była już wielokrotnie przekładana i do dziś nie wiadomo, kiedy ostatecznie zostanie ono oficjalnie otwarte.

Jeśli do Berlina polecimy liniami airberlin, które oferują swoje loty z Krakowa oraz Warszawy, lotniskiem docelowym będzie Berlin Schönefeld. Stąd najdogodniejszy dojazd do centrum miasta zapewniają pociągi regionalne oraz miejska kolej S-Bahn.

Dojazd z lotniska Schönefeld do centrum Berlina

 • Pociągi regionalne: linie RE 7, RB 14, RB 22

 • Zatrzymują się na dworcach Ostbahnhof, Alexanderplatz, Hauptbahnhof!

 • Podróż trwa tylko 30 minut!

 • Kolejka S-Bahn: linie S9 oraz S45

 • Linią S9 dojedziemy na Pankow, a linią S45 na Südkreuz

 • Jednorazowy bilet na strefę C, w której znajduje się lotnisko Schönefeld, kosztuje 3,30 euro

Dojazd z lotniska Tegel do centrum Berlina

 • Miejskie autobusy: linie TXL, X9, 128 i 109

 • Bilet jednorazowy kosztuje 2,70 euro

 • Podróż do centrum trwa około 30 minut!

 


Odwiedź Berlin

Więcej informacji o Berlin?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących tego, jak łatwo i szybko dostać się do Berlina, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Berlinie. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 


Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wszystkie ważne informacje o lotnisku Berlin Schönefeld

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Gastronomia
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Przejazd Airport Express (linie kolejowe regionalne RE7 i RB14) z głównego dworca kolejowego [Hauptbahnhof] na lotnisko Schönefeld trwa 28 minut, odjazdy co 30 minut. Dwie linie podmiejskie kursują ze stacji na lotnisku do wschodnich i południowych części miasta (S9 do Ostkreuz, S45 do Südkreuz).

Wszystkie ważne informacje o lotnisku Berlin-Tegel

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Gastronomia
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Na lotnisko Tegel i do centrum Berlina można dojechać autobusem TXL, który ma połączenia z różnymi stacjami metra na terenie miasta, również z głównym dworcem kolejowym (Hauptbahnhof) oraz z Alexanderplatz.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.