Wyszukaj dogodne połączenia lotnicze i ruszaj w drogę!

Planujesz wakacje, wyjazd weekendowy lub samotną podróż po Europie? Chcesz szybko i łatwo znaleźć dogodne połączenia lotnicze do wybranego miejsca? GoEuro przychodzi z pomocą i oferuje uniwersalną wyszukiwarkę połączeń kolejowych, autobusowych i lotniczych, dając możliwość znalezienie najbardziej dogodnego środka transportu. Skorzystaj więc z okazji i wyszukaj interesujące połączenia lotnicze, a potem ciesz się z podróżowania po Europie!

Zanim jednak zdecydujesz się na wybór konkretnego lotu, poświęć chwilę, by zaplanować nie tylko to, dokąd chcesz polecieć, ale również kiedy dokładnie ma odbyć się podróż i ile pieniędzy zamierzasz wydać, by następnie porównać oferowane przez różnych przewoźników oferty lotnicze.

1. Wybierz miejsce, do którego chcesz pojechać

positionsymbol

Zanim wyruszysz w swoją podróż, zanim zarezerwujesz bilet i zaczniesz pakować plecak, musisz zdecydować dokąd chcesz pojechać! Wybór odpowiedniego miejsca bywa banalnie prosty, szczególnie jeśli to spontaniczny wyjazd i nie zależy nam na odwiedzeniu konkretnego miejsca. Podjęcie decyzji co do destynacji, może jednak nastręczyć nieco problemów. Jedziesz z przyjaciółmi, rodziną lub wybierasz się w samotną podróż? Zastanów się, czego oczekujesz od miejsca, do którego się wybierasz, czy ma być to wakacyjny odpoczynek, weekend w mieście czy może kilka dni pełnych sportowych atrakcji?


2. Zdecyduj, kiedy wyruszasz

kalendersymbool

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, kiedy dokładnie wyruszasz. Cena za oferowane połączenia lotnicze do tego samego miejsca może się różnić nie tylko, kiedy rozważamy wyjazd o różnych porach roku. Loty w weekendy zazwyczaj są droższe, podczas gdy połączenia w środku tygodnia mają nieco niższą cenę. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny lot, warto dokładnie sprawdzić różne daty i godziny odlotów.


3. Policz, ile chcesz przeznaczyć na podróż

currencysymbool

Planowanie wakacyjnego budżetu to coś, z czym powinien zmierzyć się każdy na długo przed wyjazdem. Ustalenie miejsca podróży to niezbędny warunek do tego, by rozpocząć rozmyślanie o niezbędnej kwocie. Jeśli wiesz, ile chcesz i możesz wydać podczas tej podróży, ułatwi to znalezienie dogodnego połączenia lotniczego, wybór miejsca noclegowego czy liczbę atrakcji, które chcesz odwiedzić. Ściśle określony budżet powinien być rozplanowany na liczbę urlopowych dni .


4. Znajdź dogodne połączenie lotnicze

mapsymbool

Liczba połączeń lotniczych oferowanych przez poszczególnych przewoźników zmienia się z sezonu na sezon. Niektóre z połączeń znikają, podczas gdy inne zyskują na popularności. Wybór najbardziej dogodnego połączenia zależy od wybranej destynacji, daty podróży oraz budżetu. Tanie linie lotnicze zazwyczaj latają na oddalone od miast mniejsze lotniska. Nie zawsze jest to jednak regułą, warto więc dokładnie sprawdzić, które linie lotnicze oferują nam najlepsze połączenie.

Zazwyczaj mamy do wyboru co najmniej dwie linie lotnicze, które oferują połączenia do wybranego przez nas miejsca. Nie oznacza to jednak, że przewoźnicy latają na te same lotniska. W przypadku dużych europejskich miast zazwyczaj do wyboru mamy więcej niż jedno lotnisko. Kosztu dojazdu z danego portu lotniczego do centrum również powinien być wzięty pod uwagę, kiedy decydujemy się na zakup biletu na dane połączenie lotnicze.

5. Wybierz podróż budżetową

pricesymbool

Latanie po Europie niekoniecznie musi być drogie. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, by tanio przemieszczać się między największymi miastami starego kontynentu. Specjalnie dla poszukujących lotniczych okazji przygotowaliśmy poradnik, jak skutecznie wyszukiwać tanie bilety lotnicze.

W 11 krokach przedstawiliśmy podstawowe rzeczy, o których należy pamiętać, by nie przepłacać za loty. Znalezienie dogodnego połączenia lotniczego to bowiem dopiero połowa sukcesu. Celem jest zakup biletu na wybrane połączenie po jak najniższej cenie.


6. Ruszaj w drogę!

heartsymbool

Podróż to nie tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B, to przygoda, która rozpoczyna się, w momencie podjęcia decyzji o wyjeździe. Proces planowania wycieczki, wyszukiwanie najlepszych połączeń lotniczych, rozpoczynanie pakowania – to wszystko wprawia każdego z nas w wyjazdowy nastrój. Warto więc polubić proces przygotowań do wyjazdu. Niech nie będzie ono koniecznym obowiązkiem, ale rozpoczęciem podróżniczej przygody!


 


Paryż

Ulubione połączenia lotnicze Polaków!

Dane GoEuro dowodzą, że najczęściej latamy do Londynu, Barcelony, Paryża i Rzymu. To ciekawe miejsca, do których oferowane są dogodne połączenia lotnicze z lotnisk w Polsce. Sprawdźcie, skąd najłatwiej do nich dolecieć i które linie oferują najtańsze bilety!

Londyn Loty do Londynu to najczęściej wybierane połączenia lotnicze.
Barcelona Do Barcelony latamy głównie latem.
Paryż Połączenia lotnicze do Paryża wybieramy o każdej porze roku.
Rzym Loty do Rzymu to pomysł na wycieczkę weekendową.

 

Popularne połączenia lotnicze z miast w Polsce

Wybierz miasto