Polskie Linie Lotnicze LOT

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

PLL LOT– wygodne podróże samolotem

Polskie linie lotnicze

PLL LOT jako przewoźnik powstały 1 stycznia 1929 roku. Do powstania spółki przyczyniła się decyzja o połączeniu obecnych wówczas na rynku przewoźników. Do dziś spółka jest własnością Skarbu Państwa, jednocześnie jest również największym przewoźnikiem lotniczym w Polsce. Od 2003 roku LOT należy do grupy Star Alliance. Główną bazą lotniczą przewoźnika jest warszawskie lotnisko im. F. Chopina.

Samoloty polskiego przewoźnika obecne są głównie na lotniskach europejskich. W ofercie PLL LOT znajdują się również połączenia do Tokio, Pekinu, Chicago, Nowego Jorku czy Toronto. W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady przewoźnik na swojej stronie internetowej umieścił dodatkowe wymagania celne względem pasażerów.

 

Zakup biletów i dokonywanie rezerwacji poprzez aplikację mobilną GoEuro

Dlaczego warto kupować z GoEuro?

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, a także informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów oraz przelotów na wybranej trasie. Umożliwi Ci to wybór nie tylko najlepszego środka transportu, ale również najbardziej dogodnego połączenia.

Z GoEuro porównasz bilety na przejazdy na wskazanej trasie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety linii lotniczych PLL LOT oraz innych przewoźników otrzymasz natychmiast. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych, by podróżować po całej Europie, pobierz aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.


Pobierz aplikację

App
Apple Store
Google Play


Bilety i zniżki PLL LOT

ceny

PLL LOT oferuje bilety w czterech różnych kategoriach cenowych: Economy Simple (dostępne jedynie na krótkich trasach), Economy Class, Premium Economy aż po Business Class. Pasażerowie, którzy zdecydowali się na podróż z PLL LOT, mogą korzystać z regularnych promocji przewoźnika, w tym z akcji „Środy z LOT”. W tym dniu oferowane są bilety lotnicze na wybrane trasy po niższych cenach.

Dzieci do 2 roku życia mogą korzystać ze zniżek w wysokości 90% wartości biletu, z kolei dzieci w wieku od 2 do 11 lat korzystają ze zniżki w wysokości 25%. Zniżki dla dzieci nie obowiązują w klasie Economy Simple.


Lot do Paryża

Lot do Paryża

Lot do Londynu

Lot do Londynu

Lot do Malagi

Lot do Malagi

Początek strony

 

Usługi dodatkowe

ceny

Linie lotnicze PLL Lot oferują podróżnym szereg ciekawych usług. Dla wybierających połączenia PLL Lot dostępne są atrakcyjne ceny za wynajem samochodów. Pasażerowie mogą także skorzystać z możliwości rezerwacji parkingu – wystarczy tylko na stronie internetowej przewoźnika wprowadzić datę zdania i odbioru swojego auta. Dużym udogodnieniem jest również odprawa przez internet, która pozwala na prześledzenie rezerwację lotu i bezpłatne wydrukowanie karty pokładowej.

PLL LOT udostępnia pasażerom ciekawe taryfy, dzięki którym podróżowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Taryfa LOT Business Class pozwala na ekspresową odprawę, na dwa dni przed planowanym odlotem możliwa jest zmiana daty i godziny odlotu, a miejsce premium i pierwszeństwo wejścia na pokład jest dodatkowym udogodnieniem. Tanie loty PLL LOT również cieszą się dużym zainteresowaniem. LOT Economy Simple jest najtańszą wersją biletu tego przewoźnika. Nie zawiera jednak wliczonej opłaty za bagaż rejestrowany.

 

 

Ważne informacje dla podróżujących liniami PLL LOT

Dzieci w samolotach PLL LOT

Jeśli planujesz podróż z dzieckiem liniami PLL LOT, warto wiedzieć, że linie lotnicze przygotowały specjalny wariant odprawy dla rodzin: Family Check-in. Dzięki niemu dużo sprawniej odbywa się proces odprawy bagażowo-biletowej, a najmłodsi będą mogli poczuć się jak dorośli, w pełni uczestnicząc w przygotowaniu do podróży. Stanowisko jest łatwe do znalezienia w hali odlotów dzięki specjalnym oznaczeniom.

 • Wózek: podróżując liniami PLL LOT zawsze możesz zabrać na pokład bezpłatnie wózek dziecięcy. Należy to zgłosić obsłudze przed odlotem.
 • Bagaż podręczny w samolotach PLL LOT

  Dopuszczalny bagaż podręczny zależy od wybranej klasy podróży:

 • LOT Business Class: 2 szt., każda do 9 kg
 • LOT Premium Economy (loty międzykontynentalne): 2 szt., w sumie do 12 kg ( 1 szt. max 8 kg)
 • LOT Premium Economy (loty międzynarodowe): 1 szt., do 8 kg
 • LOT Economy Class: 1 szt., do 8 kg
 • LOT Economy Simple: 1 szt., do 8 kg
 • Bagaż rejestrowany w samolotach PLL LOT

  Rodzaj rejsu LOT Business Class LOT Premium Economy LOT Economy Class LOT Economy Simple
  Rejsy międzykontynentalne (USA, Kanada, Chiny) 3 x 32 kg 2 x 23 kg 1 x 23 kg nie dotyczy
  Rejsy międzynarodowe (Europa, Afryka Północna, Bliski Wschód) 2 x 32 kg 2 x 23 kg 1 x 23 kg 0*
  Rejsy krajowe nie dotyczy nie dotyczy 1 x 23 kg 0**

  * Rejsy międzynarodowe - Kupując bilet w taryfie LOT Economy Simple:
  - do 12 godzin przed odlotem: możliwość dokupienia pierwszej sztuki bagażu w cenie 60 PLN za kierunek
  - na mniej niż 12 godzin przed odlotem: możliwość dokupienia bagażu wg stawek za nadbagaż

  ** Rejsy krajowe - Kupując bilet w taryfie LOT Economy Simple:
  - do 12 godzin przed odlotem: możliwość dokupienia pierwszej sztuki bagażu w cenie 54 PLN
  - na mniej niż 12 godzin przed odlotem: możliwość dokupienia bagażu wg stawek za nadbagaż

  Osoby niepełnosprawne w samolotach PLL LOT

  Osoby niepełnosprawne podróżujące liniami PLL LOT mogą liczyć na pomoc pracowników zarówno podczas odprawy, jak i na pokładzie samolotu (np. w dojściu do toalety). Proszone są jednak o kontakt z przewoźnikiem najpóźniej na 48 godzin przed podróżą w celu ustalenia szczegółów wymaganej pomocy.

  Osobom niepełnosprawnym zostanie też przydzielone odpowiednie miejsce na pokładzie samolotu, dzięki czemu pasażer będzie czuł się komfortowo, a obsługa pokładowa w razie potrzeby będzie mogła służyć pomocą.

  Początek strony

   

  Więcej o podróżach lotniczych

  Bądź na bieżąco!

  Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

  Niepoprawny format adresu e-mail.

  Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
  Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.