uczsucxbzsftutex

Tanie loty z Ryanair: tanie bilety lotnicze i oferowane połączenia

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Ryanair– wygodne podróże samolotem

Tanie linie lotnicze

Linie lotnicze Ryanair to największy europejski przewoźnik oferujący tanie loty, który w Polsce obecny jest od 2005 roku. Spółka założona została w 1985 roku przez Irlandczyka Tony’ego Ryana i jego dzieci, a pierwsze połączenie obejmowało trasę z irlandzkiego Waterford do Londynu. Inauguracyjny lot odbywał się samolotem Embraer Bandeirante, na pokładzie którego znajdowało się zaledwie 15 miejsc.

Loty Ryanair cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na tanie bilety. W 2015 roku z usług tej linii lotniczej skorzystało ponad 80 milionów pasażerów. Tanie loty Ryanair to jednak nie wszystko, w wielu branżowych rankingach przewoźnik wygrywa także punktualnością. Duża liczba połączeń sprawia, że linie lotnicze Ryanair chętnie wybierane są przez podróżnych na całym świecie.

Nowe połączenia Ryanair z Polski w 2017

Połączenie Start
Ryanair

Ryanair Gdańsk – Neapol

30 marca 2017

Ryanair

Ryanair Katowice – Mediolan

30 marca 2017

Ryanair

Ryanair Kraków – Lamezia Terme

30 marca 2017

Ryanair

Ryanair Kraków – Porto

27 marca 2017

Ryanair

Ryanair Kraków – Walencja

3 maja 2017

Ryanair

Warszawa – Neapol

30 marca 2017

Ryanair

Wrocław – Lizbona

28 marca 2017

Ryanair

Ryanair Wrocław – Palma de Mallorca

28 marca 2017

 

Zakup biletów i dokonywanie rezerwacji poprzez aplikację mobilną GoEuro

Dlaczego warto kupować z GoEuro?

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, a także informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów oraz przelotów na wybranej trasie. Umożliwi Ci to wybór nie tylko najlepszego środka transportu, ale również najbardziej dogodnego połączenia.

Z GoEuro porównasz bilety na przejazdy na wskazanej trasie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety linii lotniczych Ryanair oraz innych przewoźników otrzymasz natychmiast. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych, by podróżować po całej Europie, pobierz aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.


Pobierz aplikację

App
Apple Store
Google Play


Bilety na popularne połączenia Ryanair

ceny

Połączenia Ryanair obejmują ponad 800 tras. W Polsce przewoźnik obecny jest w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, zapewniając loty do wielu miast Europy. Linie lotnicze Ryanair oferują bezpośrednie połączenia w niskich cenach zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. W lipcu 2017 Ryanair zdecydował się na rozpoczęcie sprzedaży biletów łączonych, których portem przesiadkowym jest lotnisko Bergamo pod Mediolanem. Drugą możliwością przesiadki jest lotnisko Fiumicino w Rzymie. Tak rozszerzona oferta nie tylko daje podróżnym możliwość wyboru jeszcze większej liczby miejsc, do których można dolecieć za nieduże pieniądze, ale przede wszystkim sprawia, iż podróżny ma pewność, iż bez względu na ewentualne opóźnienia, linie lotnicze będą zobowiązane zapewnić posiadaczom biletów łączonych lot docelowy.

Z Warszawy liniami Ryanair dolecimy do Koloni, Oslo, Paryża czy Londynu, ale również do Gdańska i Wrocławia. Z Krakowa liniami Ryanair dostaniemy się między innymi do Gdańska, Rzymu, Malagi oraz Edynburga. Z lotniska w Gdańsku do hiszpańskiego Alicante loty Ryanair odbywają się dwa razy w tygodniu. Tyle samo połączeń przewoźnik oferuje w drodze powrotnej. Ryanair obecny jest również na lotniskach w Poznaniu, Lublinie, Rzeszowie czy Olsztynie. Linie Ryanair, poza połączeniami międzynarodowymi, oferują także atrakcyjne loty między polskimi miastami. Już za kilkanaście złotych można skorzystać z połączenia pomiędzy Warszawą, Wrocławiem i Gdańskiem.


Ryanair do Paryża

Ryanair do Paryża

Ryanair do Londynu

Ryanair do Londynu

Ryanair do Malagi

Ryanair do Malagi

Początek strony

 

Usługi dodatkowe

ceny

Linie lotnicze Ryanair oferują podróżnym szereg ciekawych usług. Dla wybierających połączenia Ryanair dostępne są atrakcyjne ceny za wynajem samochodów. Pasażerowie mogą także skorzystać z możliwości rezerwacji parkingu – wystarczy tylko na stronie internetowej przewoźnika wprowadzić datę zdania i odbioru swojego auta. Dużym udogodnieniem jest również odprawa przez internet, która pozwala na prześledzenie rezerwację lotu i bezpłatne wydrukowanie karty pokładowej.

Ryanair udostępnia pasażerom ciekawe taryfy, dzięki którym podróżowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Taryfa Business Plus pozwala na ekspresową odprawę, na dwa dni przed planowanym odlotem możliwa jest zmiana daty i godziny odlotu, a miejsce premium i pierwszeństwo wejścia na pokład jest dodatkowym udogodnieniem. Tanie loty Ryanair cieszą się dużym zainteresowaniem takę wśród rodzin. Taryfa Family Extra oferuje aż 50% zniżki na dziecko oraz ubezpieczenie podróżne, a pierwszeństwo wejścia na pokład dla dzieci jest o połowę tańsze. Przewoźnik oferuje także niższą opłatę za niemowlę, bezpłatny bagaż niemowlęcy (do 5 kg) a także pozwala na zabranie na pokład foteliki samochodowe. Dzięki tym udogodnieniom rodzinna podróż staje się prawdziwą przyjemnością. Ryanair proponuje także rezerwacje grupowe w niskich cenach – wystarczy tylko określić trasę lotu i liczbę osób oraz poczekać na odpowiedź.

 

 

Ważne informacje dla podróżujących liniami Ryanair

Dzieci w samolotach Ryanair

Jeśli planujesz podróż z dzieckiem liniami Ryanair, warto wiedzieć, że przysługuje Ci darmowy transport 2 dziecięcych akcesoriów. Jednym z nich jest wózek dziecięcy oraz fotelik samochodowy, podstawka podwyższająca lub łóżeczko turystyczne. Rzeczy te muszą zostać oznaczone na lotnisku jako bagaż.

 • Niemowlęta do 7 dni (włącznie): najmniejsze dzieci, które nie ukończyły pierwszego tygodnia życia nie mogą podróżować liniami Ryanair.
 • Niemowlęta od 8 dnia do 23 miesiąca życia: podróżują w oparciu o bilet rodzica/opiekuna. Dziecko należy dopisać do biletu w trakcie dokonywania rezerwacji online. Jeśli dziecko podróżuje na kolanach rodzica/opiekuna, nie przysługuje mu dodatkowa sztuka bagażu. Można jednak wnieść na pokład samolotu torbę z akcesoriami dziecięcymi, która nie może ważyć więcej niż 5 kg. Opłata za podróż dziecka, które nie ukończyło 2 lat wynosi 96 zł (20 euro) za lot w jedną stronę.
 • Dzieci od 2 do 16 lat : ze względu na wymóg posiadania własnego miejsca siedzącego, obowiązują je takie same bilety jak dla dorosłych pasażerów. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 16 roku życia, muszą podróżować pod opieką osoby powyżej 16 roku życia.
 • Bagaż podręczny w samolotach Ryanair

  Kupując bilety na przelot tanimi liniami lotniczymi, należy pamiętać o rygorystycznych zasadach dotyczących przewozu bagażu. Przekroczenie ustalonych limitów często wiąże się z przymusem uiszczenia wysokich opłat na lotnisku.

 • Bezpłatnie – mała torebka: można mieć przy sobie małą torebkę o wymiarach nie większych niż 35 x 20 x 20 cm.
 • Bezpłatnie – bagaż podręczny: jedna sztuka bagażu nie przekraczająca wymiarów 55 x 40 x 20 cm oraz 10 kg.
 • Bagaż rejestrowany w samolotach Ryanair

  Każda osoba, która posiada bilety na przelot liniami Ryanair może zarejestrować 2 sztuki bagażu rejestrowanego. Opłaty za nie uzależnione są od wagi bagażu i rodzaju lotu.

 • Bagaż do 15 kg: w zależności od trasy lotu opłata za przewóz bagażu do 15 kg może wynieść od 72 zł (15 euro) za bagaż na lot krajowy lub 120 zł (25 euro) za lot międzynarodowy do 3 godzin i 192 zł (40 euro) za transport bagażu na trasie międzynarodowej dłuższej niż 3 godziny lotu.
 • Bagaż do 20 kg: w zależności od trasy lotu opłata za przewóz bagażu do 20 kg może wynieść od 120 zł (25 euro) za bagaż na lot krajowy lub 168 zł (35 euro) za lot międzynarodowy do 3 godzin i 240 zł (50 euro) za transport bagażu na trasie międzynarodowej dłuższej niż 3 godziny lotu.
 • Nadbagaż: za każdy dodatkowy kilogram przekraczający podany przez linie Ryanair limit naliczana jest opłata w wysokości 47 zł (10 euro).
 • Osoby niepełnosprawne w samolotach Ryanair

  Osoby niepełnosprawne podróżujące liniami Ryanair mogą liczyć na pomoc pracowników zarówno podczas odprawy, jak i na pokładzie samolotu (np. w dojściu do toalety). Proszone są jednak o kontakt z przewoźnikiem najpóźniej na 48 godzin przed podróżą w celu ustalenia szczegółów wymaganej pomocy.

  Osobom niepełnosprawnym zostanie też przydzielone odpowiednie miejsce na pokładzie samolotu, dzięki czemu pasażer będzie czuł się komfortowo, a obsługa pokładowa w razie potrzeby będzie mogła służyć pomocą.

  Początek strony

   

  Więcej o podróżach lotniczych

  Bądź na bieżąco!

  Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

  Niepoprawny format adresu e-mail.

  Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
  Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.