Wizz Air: loty, tanie bilety lotnicze i zasady przewozu bagażu

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Wizz Air – popularne tanie linie lotnicze z Węgier

Wizz Air to jedne z najpopularniejszych linii lotniczych w Europie. Firma założona została w 2003 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech. Idea funkcjonowania Wizz Air opiera się na chęci zapewnienia mieszkańcom Unii Europejskiej przystępnych cen podróży lotniczych przy jednoczesnym wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Przewoźnik działa głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, oferując także połączenia do Izraela, Grecji czy krajów Europy Zachodniej. Obecnie Wizz Air obsługuje ponad 420 tras z 25 baz lotniczych.

Wizz Air swoją działalność w Polsce rozpoczął w 2004 roku lotem na trasie Katowice – Berlin. Ideą oferowanych przez firmę przelotów jest przede wszystkim niska cena biletów. Najpopularniejsze trasy to połączenia do Europy Zachodniej. Samoloty Wizz Air latają do Brukseli (lotnisko Charleroi), Londynu (lotnisko Luton), Dortmundu, Paryża, Rzymu (lotniska Ciampino i Fiumincino), Zakyntos, ale także do Tel Avivu, Splitu (jedynie w sezonie wakacyjnym) czy do Kijowa i Moskwy (lotnisko Wnukowo). W Polsce popularne połączenia Wizz Air oferowane są z lotnisk w Warszawie, Lublinie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

 


Pobierz aplikację GoEuro i kupuj bilety Wizz Air w korzystnych cenach!

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów lotniczych, ale także autokarowych i kolejowych oraz informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład lotów, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przelotów na wybranej trasie.


 


 


Dlaczego warto rezerwować bilety na podróż z Wizz Air na stronie GoEuro?

 • Szybka rezerwacja: GoEuro umożliwia rezerwację biletów Wizz Air na stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.
 • Porównanie cen: w trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Wystarczy, że wybierzesz cel swej podróży, a my powiemy Ci, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojedziesz na miejsce!
 • Obsługa klienta: w przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletu Wizz Air można skontaktować się z działem obsługi klienta GoEuro.
 • Porównanie środków transportu: z GoEuro masz możliwość dokonania porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy.
 • Cena biletu Wizz Air: oferujemy bilety na przelot z Wizz Air bez dodatkowych opłat i prowizji.

Lotniska w Polsce obsługiwane przez Wizz Air

Celem, jaki stawiają sobie linie lotnicze Wizz Air, jest zapewnienie korzystnych cenowo usług mieszkańcom Europy Środkowej i Wschodniej przy jednoczesnym wykorzystaniem najnowocześniejszych innowacyjnych technologii w dziedzinie transportu lotniczego. Kluczową dla przewoźnika kwestią w sprawnej i przyjaznej obsłudze pasażerów jest odpowiedni dobór lotnisk oraz baz operacyjnych.

Obecnie Wizz Air obsługuje ponad 420 tras z 25 baz operacyjnych. Spośród nich 6 znajduje się w Polsce. Są to bazy operacyjne w Gdańsku (GDN), Lublinie (LUZ), Poznaniu (POZ), Katowicach (KTW), Warszawie (WAW) i Wrocławiu (WRO). Poza tym Wizz Air obsługuje w Polsce jeszcze dwa lotniska: Szczecin (SZZ) i Szymany koło Olsztyna (SZY). Z Polski z Wizz Air dolecieć można m.in. do Londynu, Barcelony, Paryża, Rzymu, Budapesztu, Kolonii, Dortmundu, Sztokholmu i Oslo.

Popularne kierunki realizowane przez Wizz Air

 


Barcelona

Loty WizzAir do Barcelony

Barcelona jest stolicą Katalonii i drugim, pod względem wielkości, miastem w Hiszpanii. Co roku przyciąga miliony turystów, którzy najchętniej odwiedzają ją w okresie letnim.


 


Londyn

Loty Wizz Air do Londynu

Londyn jest jednym z najdroższych miast i jedną z głównych światowych siedzib banków oraz instytucji finansowych. To także bardzo chętnie odwiedzane – bez względu na pogodę – przez turystów miasto.


 


Mediolan

Loty Wizz Air do Mediolanu

Mediolan znany jest nie tylko dzięki słynnym pokazom mody, ale również dlatego, iż znajduje się tutaj siedziba włoskiej giełdy oraz najsłynniejsza na świecie scena operowa La Scala.


 


Lizbona

Loty Wizz Air do Lizbony

Jest to jedno z najbardziej turystycznych miast Portugalii. Słońce świeci w Lizbonie niemal cały rok, więc każdy miesiąc jest dobry na wizytę.


 

FAQ – bilety lotnicze Wizz Air, dodatkowe informacje o podróży

Bilety lotnicze Wizz Air

Gdzie kupić bilety na samolot Wizz Air?

 • Bilet na podróż samolotem Wizz Air można zakupić na stronie GoEuro lub przy pomocy naszej aplikacji na smartfona!
 • Zakupiony bilet dostarczony zostanie w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.
 • Jak znaleźć tanie bilety Wizz Air?

 • Z oferty tańszych biletów korzystać mogą osoby, będące członkami Wizz Discount Club. Do klubu można przystąpić w dowolnym czasie, korzystając z członkostwa typu Standard lub typu Grupa. Uiszczenie rocznej opłaty członkowskiej uprawnia do korzystania ze specjalnych promocji na wybrane bilety. Wizz Air oferuje również członkom stałą zniżkę przy opłacie za bagaż rejestrowany oraz dodatkowe zniżki na bilety.
 • Niższe ceny biletów lotniczych tanie linie oferują także posiadaczom kart kredytowych, wydanych jako karta co-brandowa przez jeden z banków.
 • Praktyczne wskazówki, jak znaleźć tanie bilety lotnicze – bez względu na linię lotniczą, z którą chcemy podróżować – znaleźć można tutaj.
 • Taryfy i pakiety rabatowe

  Wizz Air posiada w swojej ofercie pakiety skrojone na miarę potrzeb różnych grup podróżnych.

 • Taryfa Basic obejmuje przewóz małego bagażu podręcznego (o wymiarach 42 x 32 x 25 cm) i odprawę online.
 • Taryfa Wizz Go obejmuje cztery usługi: wybór miejsca (bez miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi), przewóz dużego bagażu podręcznego (o wymiarach 56 x 45 x 25 cm), bagaż rejestrowany (o wymiarach 149 x 119 x 171 cm, o wadze 23 kilogramów) i odprawę online.
 • Taryfa Wizz Plus zawiera wiele usług dodatkowych: wybór miejsc premium (z dodatkową przestrzenią na nogi), opcję Wizz Flex (pozwala bezpłatnie zmienić datę lotu), pierwszeństwo wejścia na pokład, możliwość zabrania – oprócz dużego bagażu podręcznego (o wymiarach 56 x 45 x 25 cm) i bagażu rejestrowanego (o wymiarach 149 x 119 x 171 cm, o wadze 32 kilogramów) – jeszcze jednego małego przedmiotu osobistego (o wymiarach 40 x 30 x 18 cm) na pokład samolotu, a także możliwość przejścia odprawy online lub na lotnisku.
 • W jaki sposób przydzielane są miejsca w samolotach Wizz Air?

 • Jeżeli zależy nam na rezerwacji konkretnego miejsca na pokładzie samolotu, możemy dokonać wyboru za opłatą w trakcie procesu rezerwacji biletu. W przeciwnym wypadku miejsce zostanie przypisane nam losowo.
 • Możliwe jest dokonanie rezerwacji miejsca premium, które pozwala cieszyć się dodatkową przestrzenią na nogi.
 • Początek strony

  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

  Na jakie udogodnienia liczyć mogą osoby niepełnosprawne?

 • Osoby niepełnosprawne podróżujące liniami Wizz Air mogą liczyć na pomoc pracowników zarówno podczas odprawy, jak i na pokładzie samolotu (np. w dojściu do toalety). Proszone są jednak o kontakt z przewoźnikiem w dniu dokonywania rezerwacji, by ustalić szczegóły wymaganej pomocy.
 • Niepełnosprawnym przysługuje prawo do darmowego przewozu wózka inwalidzkiego na pokładzie samolotu. Jeśli nie jest to wózek składany, należy podać jego wymiary przy dokonywaniu rezerwacji biletu. Dodatkowo, zgodnie z informacjami podawanymi przez Wizz Air, przewoźnik zabiera na pokład tylko wózki inwalidzkie z suchą (nieciekłą) baterią – styki muszą zostać zabezpieczone przed zwarciem – i wózki inwalidzkie obsługiwane ręcznie.
 • Początek strony

  Dodatkowe informacje o podróży

  Zasady przewozu bagażu podręcznego przed 29.10.201:

 • Podróżując tanimi liniami lotniczymi, należy pamiętać, że w samolotach tych obowiązują rygorystyczne zasady dotyczące przewożonego bagażu. Każdy z pasażerów może mieć przy sobie jedną sztukę bagażu podręcznego. Pasażerowie, którzy posiadają pierwszeństwo wejścia na pokład, upoważnieni są również do wejścia na pokład z 1 dodatkową torebką (torebka damska, torba na laptopa lub aparat fotograficzny), która nie stanowi ani małego ani dużego bagażu podręcznego. Wymiary tego dodatkowego bagażu nie mogą przekraczać 40 x 30 x 18 cm.
 • Dodatkowe przedmioty, które można wnieść na pokład: płaszcz lub koc; telefon komórkowy; coś do czytania; parę kul dla niepełnosprawnych pasażerów; dla dzieci do lat dwóch: jedzenie na czas lotu oraz składany wózek.
 • Bezpłatnie – mały bagaż podręczny: jedna sztuka bagażu nie przekraczająca wymiarów 42 x 32 x 25 cm. Taki bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem oraz przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych.
 • Za opłatą – duży bagaż podręczny: większy od małego bagażu, ale jego wymiary nie mogą przekraczać 56 x 45 x 25 cm. Bagaż ten musi zmieścić się w górnym schowku, a pasażer jest zobowiązany do samodzielnego umieszczenia bagażu w schowku. Bagaż ten nie może ważyć więcej niż 15 kg. Cena za duży bagaż podręczny w samolotach Wizz Air, to (w zależności od trasy) od 44 do 78 zł. W przypadku zakupu usługi na lotnisku, opłata wynosi 150 zł.
 • Zasady przewozu bagażu podręcznego po 29.10.2017:

 • Od 29 października 2017 roku zaczną obowiązywać nowe zasady przewozu bagażu podręczego w samolotach linii WizzAir. Przestanie obowiązywać podział na mały i duży bagaż podręczny – zostanie zastąpiony bardziej standardowym limitem bagażu: 55 x 40 x 23 cm. Maksymalna dopuszczalna waga to 10 kg.
 • Pozostałe zasady pozostaną bez zmian.
 • Zasady przewozu bagażu podręcznego:

 • Pasażer, który planuje podróż z dużym bagażem, musi mieć na uwadze, że jego rozmiar nie może przekraczać wymiarów 1,499 x 1,194 x 1,715 m i 32 kg. Jednak warto pamiętać o tym, że opłata za bagaż, który waży do 23 kg, jest niższa. Cena za bagaże jest wyższa również, kiedy decydujemy się na zakup przewozu bagażu już po dokonaniu zakupu biletu. Warto więc zdecydować się na ten zakup wraz z dokonywaniem rezerwacji biletu lotniczego.
 • Sezon: w zależności od trasy lotu opłata za przewóz bagażu do 23 kg może wynieść od 109 do 196 zł. Za bagaż cięższy niż 23 kg zapłacimy natomiast od 192 do 239 zł.
 • Poza sezonem: opłata za przewóz bagażu do 23 kg może wynieść od 65 do 152 zł. Za bagaż cięższy niż 23 kg zapłacimy natomiast od 109 do 196 zł, w zależności od trasy lotu.
 • Płatność na lotnisku: decydując się na zakup przewozu bagażu na lotnisku, za bagaż do 23 kg zapłacimy 217 zł, a za ciężki bagaż do 32 kg opłata wynosi 304 zł.
 • Czy można zabrać zwierzęta na pokład samolotu Wizz Air?

 • Na pokład samolotów Wizz Air nie można wprowadzać zwierząt. Wyjątkiem od tej reguły są psy przewodnicy. Należy jednak pamiętać o zabraniu wymaganych dokumentów.
 • Dzieci na pokładzie samolotu Wizz Air

  Podróże z dziećmi w samolotach Wizz Air mogą być naprawdę przyjemne! Należy się jednak do nich przygotować. Jeśli rezerwacja dla dziecka jest dokonywana oddzielnie niż rezerwacja dla opiekuna, obie muszą być wystawione na to samo imię i nazwisko osoby dorosłej. Dzieciom przysługuje bezpłatny przewóz wózków spacerowych i dziecięcych oraz fotelików samochodowych pod warunkiem zakupu specjalnego biletu dla dziecka.

 • Niemowlęta do 2 roku życia: podróżują w oparciu o opłatę za niemowlę, która wynosi 117 zł. Nie zostanie przypisane im jednak miejsce siedzące. Jeśli rodzice chcą, by najmłodsze dziecko posiadało swój fotel, muszą wykupić dodatkowy bilet. Podróż z niemowlakiem uprawnia do dodatkowej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach max. 40 x 30 x 18 cm.
 • Dzieci od 2 do 14 lat (włącznie): rejestrowane jako dzieci, jednak ze względu na wymóg posiadania własnego miejsca siedzącego, obowiązują je takie same bilety jak dla dorosłych pasażerów. Dzieci te nie mogą podróżować same, a osoba sprawująca nad nimi dozór, musi mieć ukończone 16 lat.
 • Od 14 roku życia: możliwość odbycia podróży bez osób dorosłych. Dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą jednak sprawować opieki nad innymi nieletnimi.
 • Jakie płatne usługi dodatkowe oferuje Wizz Air?

 • Pasażerowie, nabywając tanie bilety lotnicze, mogą również skorzystać z dodatkowych, płatnych usług. Wizz Air oferuje możliwość zapewnienia pierwszeństwa przy wchodzeniu na pokład czy możliwość skorzystania z ekskluzywnej poczekalni dla pasażerów (usługa jest dostępna jedynie na lotnisku w Budapeszcie i Katowicach).
 • Za dodatkową opłatą dostępny jest również przewóz sprzętu sportowego. Pasażerowie mogą także dokonywać płatnych zmian w rezerwacjach, np. wybierając miejsca w pierwszych rzędach lub z większą przestrzenią na nogi. Na pokładzie oferowana jest sprzedaż napojów oraz przekąsek. W ofercie pokładowego magazynu są również kosmetyki, zabawki, biżuteria oraz gadżety związane z podróżowaniem samolotem.
 •  


  Najpopularniejsze połączenia lotnicze Wizz Air

  Połączenie Śr. czas przelotu Cena od
  WizzAir

  Wizz Air Warszawa – Rzym

  2 godz. 30 min

  112 zł

  WizzAir

  Wizz Air Warszawa – Budapeszt

  1 godz. 20 min

  90 zł

  WizzAir

  Wizz Air Warszawa – Bruksela

  2 godz. 10 min

  60 zł

  WizzAir

  Wizz Air Wrocław – Londyn

  2 godz. 30 min

  90 zł

  WizzAir

  Wizz Air Katowice – Barcelona

  3 godz. 50 min

  230 zł

  WizzAir

  Wizz Air Katowice – Rzym

  2 godz. 10 min

  90 zł

  WizzAir

  Wizz Air Katowice – Paryż

  2 godz. 20 min

  90 zł

  WizzAir

  Wizz Air Katowice – Kolonia

  1 godz. 50 min

  110 zł

  WizzAir

  Wizz Air Katowice – Dortmund

  1 godz. 50 min

  60 zł

  WizzAir

  Wizz Air Gdańsk – Barcelona

  3 godz. 5 min

  105 zł

   

  Podróżnicze inspiracje GoEuro

  Bądź na bieżąco!

  Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

  Niepoprawny format adresu e-mail.

  Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
  Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.