xvdxeyxcuawctbcbvabwysda

Loty Warszawa: tanie bilety lotnicze, połączenia, lotniska w Warszawie

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

Szukasz dogodnych lotów z Warszawy? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Warszawa jest jednocześnie stolicą kraju i najprężniej rozwijającą się metropolią. Nic więc dziwnego, że właśnie tu leży największe lotnisko w Polsce. Loty z Warszawy realizowane są z dwóch portów lotniczych. Pierwszym i właśnie największym lotniskiem w kraju jest lotnisko im. Chopina w Warszawie (niegdyś nazywane Okęciem). Posiada ono trzy terminale i może obsługiwać rocznie ponad 120 tysięcy rejsów. Ruch jest tutaj natężony i niezwykle intensywny.

Drugim portem lotniczym, obsługującym loty z/do stolicy jest lotnisko Modlin, które ulokowane jest obok pobliskiego Nowego Dworu Mazowieckiego i oddalone jest od centrum Warszawy o około 40 km.

 


Loty Warszawa: linie lotnicze i lotniska

popular

Jakie linie lotnicze latają z Warszawy? Z Warszawy latają między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, KLM, Air France, Wizz Air, Ryanair.

Jak nazywa się główne lotnisko w Warszawie? Głównym lotniskiem jest Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina.

Ile jest lotnisk w Warszawie? W Warszawie są dwa lotniska. Poza lotniskiem im. Chopina (Okęcie), Warszawa posiada również lotnisko w Modlinie, które oddalone jest od centrum stolicy o ok. 40 kilometrów.


Jak kupować tanie bilety lotnicze z Warszawy?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety lotnicze? Bilety lotnicze z Warszawy najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem.

Jak kupić tanie bilety lotnicze? Jest wiele zasad, które ułatwiają znalezienie tanich biletów lotniczych. Najlepiej kupując bilety poznać 11 wskazówek: jak znaleźć tanie bilety lotnicze?

Gdzie kupić bilety lotnicze na loty z Warszawy? Bilety lotnicze na loty z Warszawy najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Loty do Warszawy: dojazd do centrum

fast

Gdzie leży główne lotnisko Warszawy? Lotnisko im. Chopina leży przy ul. Żwirki i Wigury 1.

Czym dojechać z lotniska im. Chopina do centrum Warszawy? Dojazd z lotniska im. Chopina do centrum Warszawy zapewnia autobus nr 175 oraz pociągi S1 i S3.

Jak daleko od centrum Warszawy leży lotnisko w Modlinie? Lotnisko w Modlinie leży około 40 kilometrów od centrum, od północno-zachodniej strony Warszawy.

Czym dojechać z lotniska w Modlinie do ścisłego centrum Warszawy? Z lotniska w Modlinie do ścisłego centrum Warszawy najłatwiej skorzystać z autobusu Modlin Airport, który dowozi pasażerów na stację kolejową, skąd do centrum odjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich.

Lotnisko im. Chopina w Warszawie


fast

Największe lotnisko w Polsce leży w znajdującej się na obrzeżach stolicy dzielnicy Włochy. Jest to prawdziwie światowy port. Nic więc dziwnego, że znajdziemy kursy lecące właściwie do wszystkich krajów (aczkolwiek dominują popularne destynacje europejskie – Paryż, Berlin i Sztokholm). Na liście odlotów zobaczymy zarówno powszechnie znane i popularne firmy (Lufthansa, SAS czy Aeroflot), jak i tanie linie lotnicze. Najczęściej wyruszają stąd samoloty obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Znajdziemy również jednak maszyny z symbolami naprawdę rzadkich i egzotycznych marek na skrzydłach.

Zdecydowanie najwygodniejszym i najmniej czasochłonnym sposobem na dotarcie do terminali Okęcia jest kolej SKM. Z Warszawy Śródmieście i Warszawy Centralnej dostaniemy się tutaj odpowiednio liniami – S2 i S3. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także pociąg Kolei Mazowieckich oznaczony symbolem RL. Komunikacja ZTM oferuje także kilka linii autobusowych – konkretnie 148, 175, 188, 331 oraz jeżdżącą w nocy N32. Podróż autobusem trwa dłużej, ale pozwala dotrzeć do bramek z oddalonych od centrum części miasta.

Lotnisko Modlin pod Warszawą


fast

Lotnisko Modlin znajduje się w pobliskim Nowym Dworze Mazowieckim. Jest o wiele mniejsze i tym samym mniej znane niż lotnisko im. Chopina. Obecnie w ciągu roku obsługuje ono około 3,5 milionów pasażerów rocznie (czyli tyle co jeden z terminali większego portu powietrznego). Wielu młodych, polskich podróżnych będzie je kojarzyło przede wszystkim z firmami Wizz Air i Ryanair. Po remoncie portu w roku 2012 do terminali wróciły jedynie kursy spod znaku tej drugiej marki. Proponuje ona niedrogie loty z Warszawy do między innymi Kolonii, Liverpoolu i Lisbony.

Lotnisko Modlin jest ono o wiele mniejsze i mniej ruchliwe od lotniska im. Chopina. Znajduje się ono poza obszarem samej stolicy, 40 kilometrów na północny-zachód. Najlepszą formę przejazdów oferują pociągi Kolei Mazowieckich, które kursują na dworzec kolejowy w Modlinie. Z dworca na lotnisko pasażerów dowożą natomiast skomunikowane z rozkładem jazdy pociągów autobusy Modlin Airport.

Loty z/do Warszawy – sprawdź, dokąd możesz polecieć!


fast

Lotnisko Chopina w Warszawie to ważny punkt przesiadkowy dla wielu polskich podróżnych. Tutaj swoje służbowe wojaże rozpoczyna wielu biznesmenów lecących do Frankfurtu czy Berlina. W wakacje wielu turystów udaje się do Bergamo, Salonik czy gruzińskiego Kutaisi. Na tablicy znajdziemy także samoloty udające się w tak egzotyczne miejsca jak Izrael czy Baleary.

Polskie Linie Lotnicze LOT z portu w Okęciu zabierają w drogę najwięcej podróżnych, bo ponad cztery miliony rocznie. Na drugim miejscu pod względem obsłużonej liczny pasażerów w tym zestawieniu uplasowała się Lufthansa. Na liście odlotów zobaczymy jednak także maszyny linii francuskich, serbskich czy nawet japońskich.

Tanie loty z Warszawy – dowiedz się, dokąd tanio dolecisz ze stolicy!


fast

Osobny rozdział w działalności warszawskich portów powietrznych stanowią tanie linie lotnicze. Cieszą się one o wiele większym zainteresowaniem młodych turystów. Za pośrednictwem usług takich firm jak Ryanair czy Wizz Air można przebyć właściwie cały świat za naprawdę przystępną cenę. Samoloty Wizz Air zabiorą podróżnych z Warszawy do Anglii, Szwecji oraz Włoch.

Ryanair proponuje rejsy do wielu różnych części Europy. Możemy więc polecieć do Hiszpanii, Holandii oraz oczywiście ojczyzny firmy – Irlandii. Firma proponuje również rejsy w obrębie kraju. Samolotami z symbolem harfy na skrzydłach dostaniemy się między innymi do Gdańska oraz Wrocławia.


Najbardziej popularne połączenia lotnicze z/do Warszawy

Loty Warszawa – Gdańsk

Lot bezpośredni z Warszawy do Gdańska trwa 55 minut

Loty Warszawa – Katowice

Lot bezpośredni z Warszawy do Katowic trwa 50 minut

Loty Warszawa – Kraków

Lot bezpośredni z Warszawy do Krakowa trwa 55 minut

Loty Warszawa – Poznań

Lot bezpośredni z Warszawy do Poznania trwa 55 minut

Loty Warszawa – Rzeszów

Lot bezpośredni z Warszawy do Rzeszowa trwa 55 minut

Loty Warszawa – Szczecin

Lot bezpośredni z Warszawy do Szczecina trwa godzinę i 10 minut

Loty Warszawa – Wrocław

Lot bezpośredni z Warszawy do Wrocławia trwa 55 minut

Loty Warszawa – Barcelona

Lot bezpośredni z Warszawy do Barcelony trwa 3 godziny

Loty Warszawa – Frankfurt

Lot bezpośredni z Warszawy do Frankfurtu trwa 2 godziny

Loty Warszawa – Londyn

Lot bezpośredni z Warszawy do Londynu trwa 2 godziny i 30 minut

Loty Warszawa – Madryt

Lot bezpośredni z Warszawy do Madrytu trwa 3 godziny i 30 minut

Loty Warszawa – Paryż

Lot bezpośredni z Warszawy do Paryża trwa 2 godziny i 20 minut

Loty Gdańsk – Warszawa

Lot bezpośredni z Gdańska do Warszawy trwa 55 minut

Loty Katowice – Warszawa

Lot bezpośredni z Katowic do Warszawy trwa 50 minut

Loty Poznań – Warszawa

Lot bezpośredni z Poznania do Warszawy trwa godzinę i 20 minut

Loty Szczecin – Warszawa

Lot bezpośredni ze Szczecina do Warszawy trwa godzinę i 10 minut

Loty Londyn – Warszawa

Lot bezpośredni z Londynu do Warszawy trwa 2 godziny i 30 minut

 


Odwiedź Warszawę

Więcej informacji o Warszawie?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących dojazdu do Warszawy, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Warszawie. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu do miasta, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 

Szukasz inspiracji dla swoich kolejnych podróży?

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.