Pociągi w Hiszpanii

Informacja o rozkładach jazdy, tanich biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Podróżowanie pociągami po Hiszpanii

Do 1941 roku było w Hiszpanii wiele prywatnych firm kolejowych, które zostały upaństwowione, w efekcie czego powstała spółka RENFE OPERADOWA, popularnie znana jako RENFE. Firma do dziś działa jako główny przewoźnik państwowy, więc decydując się na podróżowanie pociągami po Hiszpanii z pewnością będzie korzystał z usług tej spółki. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej spółka została podzielona na Renfe (właściciel pociągów i podmiejskich stacji kolejowych, odpowiada za ruch pociągów) i ADIF (budowa i zarządzanie większością infrastruktury kolejowej w Hiszpanii).

Na dłuższych trasach jeżdżą pociągi AVE, które są komfortowe i potrafią rozwijać prędkość do 300 km/h (nawet 350 km/h na trasie z Madrytu do Barcelony). Transport miejski i podmiejski jest oferowany dzięki pociągom Cercanias. Wszystkie pociągi przewoźnika są klimatyzowane. Kupując bilety na podróż w obie strony, można liczyć na korzystne upusty. Dzieciom, uczniom i studentom przysługują zniżki. Bilety na RENFE można kupić w kasach biletowych lub w biletomatach. Bilety na komunikację miejską można także dostać w sklepikach estanco (kioski z tytoniem i znaczkami).

Pociągi z Barcelony do Madrytu

Pociągi z Barcelony do Madrytu

Pociągi z Paryża do Barcelony

Pociągi z Paryża do Barcelony

Pociągi z Kolonii do Paryża

Pociągi z Kolonii do Paryża

Popularne kierunki

Najwięcej pociągów przejeżdża przez Madryt, by stamtąd dojechać do największych ośrodków miejskich Hiszpanii (Barcelona, Sewilla, Walencja). Pociąg jest tam także bardzo popularnym środkiem transportu, którym Hiszpanie każdego dnia dojeżdżają do szkoły i do pracy (nie stoją w korkach i dojeżdżają daleko za miasto). Stąd też wyjeżdżają pociągi międzynarodowe (do Francji, Portugalii, Szwajcarii i Włoch).

Przewoźnicy kolejowi w Hiszpanii

Jak wspomniano powyżej, RENFE jest narodowym przewoźnikiem Hiszpanii. Przedsiębiorstwo oferuje kilka klas pociągów, z których najbardziej charakterystyczne to Cercanias i AVE. Sieć RENFE obejmuje łącznie ponad 18 tys. kl torów. Poza koleją hiszpańską, RENFE posiada także rozwiniętą sieć pociągów miejskich, co jest najlepiej widoczne w Madrycie i Barcelonie.

Szukasz więcej informacji o podróżach?

Usługi i udogodnienia największych przewoźników kolejowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.