Niemcy

Informacja o rozkładach jazdy, tanich biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Podróż pociągiem w Niemczech

Niemiecka sieć kolejowa oceniana jest jako jedna z najlepszych na świecie. Zagęszczenie sieci pozwala na dojazd nie tylko do największych miast, ale także do mniejszych miejscowości i wsi. 87,5% torów w Niemczech należy do głównego przewoźnika Deutsche Bahn (DB), firmy powstałej w 1994 roku z połączenia DB i DR. Na rynku niemieckim działa łącznie ok. 300 spółek kolejowych, między innymi HKX i Veolia. Główne trasy w kraju zazwyczaj oferuje DB, a pozostałe firmy odpowiadają za ruch pasażerski na trasach lokalnych i regionalnych.


Pociągi z Warszawy do Berlina

Pociągi z Warszawy do Berlina

Pociągi z Berlina do Hamburga

Pociągi z Berlina do Hamburga

Pociągi z Kolonii do Paryża

Pociągi z Kolonii do Paryża


Popularne trasy

Pociągi to zdecydowanie najwygodniejszy i najbardziej efektywny środek transport w Niemczech. Deutsche Bahn posiada ponad 5 tys. stacji, na których dziennie obsługiwane są tysiące pasażerów; Przez kolejowy dworzec główny w Hamburgu dziennie przechodzi ponad 450 tys. osób! Największe dworce w Niemczech określane są kategorią 1, do której należy aż 21 dworców w całym kraju. Popularnym kierunkiem jest też Frankfurt, do którego dziennie przyjeżdża bądź z którego wyjeżdża pociągiem ok. 350 tys. osób. Każdego dnia ok. 4.3 miliona osób korzysta z pociągów w Niemczech, a ponad 30 tys. pociągów wyrusza w trasę, ze wszystkich stacji w kraju. Istnieje wiele połączeń kolejowych pomiędzy Polską a Niemcami, najważniejsze z nich to połączenia:

  • Szczecin – Berlin
  • Słubice – Frankfurt (Oder)
  • Gdańsk – Berlin
  • Poznań – Berlin
  • Warszawa – Berlin

Podróżując koleją po Niemczech, warto sprawdzić, czy bilet kolejowy upoważnia również do korzystania z komunikacji miejskiej. Dzieje się tak w przypadku wszystkich biletów na połączenia obsługiwane przez ICE.

Pociągi

Po niemieckich torach kursują różne typy pociągów. Najważniejsze są pociągi wysokich prędkości i InterCity. Wiele pociągów jest bardzo komfortowo wyposażonych, ale bilety na przejazdy są z reguły znacznie droższe niż na przejazdy lokalnymi składami. Wielu przewoźników oferuje zniżki na przejazdy pociągami. Posiadając kartę stałego klienta BahnCard, możemy liczyć na niższą cenę za przejazd. W zależności od rodzaju karty, zniżki wynoszą 25, 50 i 100%.

Usługi i udogodnienia największych przewoźników kolejowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.