Deutsche Bahn: rozkład jazdy, bilety, połączenia kolejowe w Niemczech

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Deutsche Bahn – Super Sparpreis Partner – bilety dla 2 osób już od 44,90 euro!

Deutsche Bahn rozpoczyna właśnie sprzedaż biletów promocyjnych dla 2 osób już od 44,90 euro na przejazdy pociągami ICE, IC oraz autobusami IC Bus w Niemczech. Promocyjna cena obejmuje wyłącznie trasy krajowe. Oferta ważna na przejazdy do 11.10.2018, a bilety w promocyjnych cenach można kupić najpóźniej 15.04.2018.

Szczegóły oferty Super Sparpreis Partner
Oferta dotyczy tylko przejazdów na terenie Niemiec.
Oferta ważna na przejazdy pociągami ICE, IC oraz autobusami IC Bus.
Bilety w cenie promocyjnej dostępne aż do wyczerpania można kupić do 15.04.2018 na podróże do 11.10.2018.
Posiadacze kart zniżkowych BahnCard 25 lub BahnCard 50 uprawnieni są do dodatkowej zniżki.
Połączenia Deutsche Bahn
Oferta Sparpreis
BahnCard
FAQ

Bilety do Niemiec kupić możesz w języku polskim na stronie GoEuro

Deutsche Bahn + GoEuro

GoEuro i koleje niemieckie Deutsche Bahn nawiązały współpracę, aby ułatwić proces zakupu biletów do Niemiec oraz planowanie podróży pociągiem po Niemczech. Bilety Deutsche Bahn są dostępne online na stronie i w aplikacji GoEuro, włącznie z ofertami promocyjnymi. Wyniki wyszukiwania można sortować według najniższej ceny, czasu podróży czy optymalności. Znajdź najlepszą ofertę na GoEuro!

Deutsche Bahn – tanie połączenia kolejowe do Niemiec

Połączenia Deutsche Bahn Dni tygodnia Cena od
Warszawa – Berlin codziennie 29,90 euro
Poznań – Berlin codziennie 19,90 euro
Wrocław – Berlin weekendy 19 euro
Gdańsk – Berlin codziennie 34,40 euro
Gdynia – Berlin codziennie 44,40 euro
Sopot – Berlin codziennie 34,40 euro
Szczecin – Berlin codziennie 36,10 euro
Wrocław – Drezno codziennie 47,10 euro

Popularne kierunki Deutsche Bahn

Deutsche Bahn obsługuje regionalne i dalekobieżne połączenia kolejowe na terenie Niemiec, a także – częściowo we współpracy z innymi przewoźnikami kolejowymi – połączenia do miejscowości znajdujących się w krajach sąsiadujących. Dzięki Deutsche Bahn bez problemu dostaniesz się do Berlina z największych polskich miast (część połączeń obsługiwanych jest jednak przez IC Bus). Oto kilka najbardziej popularnych celi podróży, do których dotrzesz z Deutsche Bahn:

Popularne połączenia DB w Niemczech


Deutsche Bahn łączy ze sobą niemal wszystkie miejscowości na terenie kraju. Koleje niemieckie Deutsche Bahn obsługują zarówno połączenia regionalne, jak i dalekobieżne. Podróż pociągiem jest popularnym i wygodnym sposobem przemieszczania się pomiędzy największymi niemieckimi miastami.

Popularne połączenia DB w Europie


Koleje niemieckie umożliwiają nie tylko przejazdy na terenie kraju. Przewoźnik ułatwia także podróżowanie pociągiem po Europie, obsługując połączenia kolejowe – częściowo we współpracy z lokalnymi przewoźnikami, np. Kolejami Dolnośląskimi – do sąsiadujących krajów: Polski, Czech, Austrii, Francji, a także Holandii i Danii.


Oferty specjalne Deutsche Bahn

Deutsche Bahn posiada w swojej ofercie różne, atrakcyjne zniżki na przejazdy pociągami. Zaliczają się do nich oferty zniżkowe Sparpreis, oferta elastyczna Flexpreis, karty zniżkowe BahnCard, a także ciekawe oferty regionalne. Informacje o tym, na które połączenia obowiązują ceny promocyjne Sparpreis, uzyskać można poprzez rozkład jazdy lub w trakcie zakupu biletu. Najlepiej jednak trzymać się zasady: im wcześniej zdecydujesz się na zakup biletu, tym większa jest szansa, iż uda Ci się zapłacić najniższą cenę. Na posiadaczy kart zniżkowych BahnCard Deutsche Bahn czekają regularne zniżki w wysokości 25% (BahnCard 25), 50% (BahnCard 50) lub 100% (BahnCard 100). Rodzaje dostępnych zniżek Deutsche Bahn Sparpreis poniżej:

Oferta zniżkowa Sparpreis 29,90 euro

 • Zniżka obowiązuje na przejazdy w jedną stronę na terenie Niemiec.
 • Cena biletu wynosi od 29,90 euro (bilety w 1 klasie od 39,90 euro). Bilet na przejazd w 2 klasie nie obejmuje rezerwacji miejsca siedzącego. Natomiast w przypadku 1 klasy – rezerwacja jest automatycznie włączona w cenę biletu.
 • Promocja dotyczy połączeń w ruchu dalekobieżnym pociągami ICE, IC/EC.
 • Bilet jest ważny wyłącznie w wybranym dniu podróży i pociągu podanym na bilecie.
 • Posiadacze karty rabatowej BahnCard 25 lub BahnCard 50 otrzymują 25% rabatu.
 • Liczba biletów w ofercie zniżkowej jest ograniczona.
 • Wymiana i zwrot możliwe przez 1. dniem ważności za opłatą w wysokości 19 euro. Wymiana i zwrot po tej dacie wykluczone.

Oferta zniżkowa Sparpreis 19,90 euro

 • Zniżka obowiązuje na przejazdy w jedną stronę na terenie Niemiec.
 • Cena biletu wynosi od 19,90 euro (bilety w 1 klasie od 29,90 euro). Bilet na przejazd w 2 klasie nie obejmuje rezerwacji miejsca siedzącego. Natomiast w przypadku 1 klasy – rezerwacja jest automatycznie włączona w cenę biletu.
 • Promocja dotyczy połączeń w ruchu dalekobieżnym pociągami ICE, IC/EC, IC Busem oraz pociągami ÖBB-Nightjet.
 • Bilet jest ważny wyłącznie w wybranym dniu podróży i pociągu podanym na bilecie.
 • Posiadacze karty rabatowej BahnCard 25 lub BahnCard 50 otrzymują 25% rabatu.
 • Liczba biletów w ofercie zniżkowej jest ograniczona.
 • Zwrot i wymiana biletu w tej ofercie są wykluczone.

Oferta zniżkowa Sparpreis Europa na podróże po Europie

 • niżka obowiązuje na przejazdy w jedną stronę na trasach międzynarodowych z Niemiec do następujących krajów: Belgia, Dania, Francja, Włochy, Chorwacja, Luksemburg, Holandia, Austria, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Czechy, Węgry, a także do Londynu.
 • Cena biletu wynosi od 39,90* euro (bilety w 1 klasie od 69,90* euro).
 • Promocja dotyczy połączeń w ruchu dalekobieżnym pociągami ICE oraz IC/EC.
 • Bilet jest ważny wyłącznie w wybranym dniu podróży i pociągu podanym na bilecie.
 • Posiadacze karty rabatowej BahnCard 25 otrzymują 25% rabatu na niemiecki odcinek trasy.
 • Liczba biletów w ofercie zniżkowej jest ograniczona.
 • Wymiana i zwrot możliwe przez 1. dniem ważności za opłatą w wysokości 19 euro. Wymiana i zwrot po tej dacie wykluczone.

*W przypadku wybranych przygranicznych połączeń ceny mogą być niższe.

Karta zniżkowa BahnCard – podróżuj jeszcze taniej!


Rodzaj karty Cena
BahnCard 25 2 klasa: 62 €
1 klasa: 125 €
BahnCard 50 2 klasa: 255 €
1 klasa: 515 €
BahnCard 100 Płatność jednorazowa:
2 klasa: 4 270 €
1 klasa: 7 225 €
Abonament:
2 klasa: 395 € miesięcznie
1 klasa: 670 € miesięcznie

Deutsche Bahn posiada w swojej ofercie następujące karty zniżkowe: BahnCard 25, BahnCard 50 oraz BahnCard 100. Każdy z trzech dostępnych wariantów BahnCard dostępny jest dla klasy 2 i 1 w formie abonamentu.

 • Posiadając kartę BahnCard 25, oszczędzasz 25% w stosunku do ceny w ofercie elastycznej i ofertach zniżkowych Deutsche Bahn.
 • BahnCard 50 zapewnia rabat 50% od oferty elastycznej i 25% od ofert zniżkowych w przewozach dalekobieżnych (ICE oraz IC/EC) w Niemczech.
 • Posiadacze karty BahnCard 100 płacą jednorazową cenę ryczałtową i mogą korzystać z dowolnych pociągów bez biletu.Rozkłady jazdy pociągów Deutsche Bahn

Rozkład jazdy pociągów Deutsche Bahn dostępny jest online. GoEuro dysponuje informacjami o odjazdach i przyjazdach pociągów tego przewoźnika. W trakcie korzystania z wyszukiwarki GoEuro porównać można różne połączenia i bilety oferowane przez Deutsche Bahn. Wybór waluty, w której dokonana zostanie opłata za bilet, zależy od użytkownika.

Gdzie znajdę informacje o peronie i torze, z którego odjedzie pociąg?

Informację o tym, z którego toru odjedzie pociąg Deutsche Bahn, możesz uzyskać na różne sposoby. W przypadku rezerwacji online lub rezerwacji przy pomocy aplikacji na smartfonie informacje odnośnie peronu i toru, z którego odjeżdża pociąg, znajdziesz na swoim bilecie. Jeżeli natomiast bilet zakupiony został w kasie lub automacie Deutsche Bahn na dworcu, numer peronu i toru sprawdzić możesz na tablicy ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów oraz tablicy z odjazdami pociągów.

Rozkład jazdy Deutsche Bahn w dni świąteczne

Zasadniczo rozkłady jazdy pociągów Deutsche Bahn nie zmieniają się w dni świąteczne. Warto jednak weryfikować każdy indywidualny przypadek, np. poprzez sprawdzenie rozkładu jazdy online lub wyszukiwanie na stronie GoEuro. Zdarza się, iż przewoźnik decyduje się na dodanie do rozkładu jazdy większej liczby składów w dni, kiedy podróż planuje znacznie więcej osób niż zazwyczaj.

Rozkład jazdy Deutsche Bahn w Boże Narodzenie i sylwestra

W czasie Bożego Narodzenia oraz sylwestra pociągi Deutsche Bahn odjeżdżają zgodnie z regularnym rozkładem jazdy. Z powodu dużego zainteresowania w trakcie okresu świątecznego radzimy jednak dokonanie zakupu biletów ze znacznym wyprzedzeniem. Warto także pamiętać o wykupieniu rezerwacji miejsca siedzącego. Deutsche Bahn wprowadza w grudniu zimowy rozkład jazdy. Sprawdź więc odpowiednio wcześnie godziny odjazdu pociągów!

Informacja o rozkładzie jazdy w przypadku opóźnień lub strajku

Strajki związków zawodowych kolejarzy są ogłaszane zasadniczo z wyprzedzeniem. W takim wypadku Deutsche Bahn publikuje – również odpowiednio wcześnie – zastępczy rozkład jazdy pociągów, który dostępny jest w wersji online. Możesz w nim znaleźć informacje, których połączeń dotyczy strajk i jakie inne, alternatywne opcje podróży masz do wyboru. W czasie strajku podróżni są informowani na bieżąco na dworcach kolejowych oraz poprzez media społecznościowe Deutsche Bahn.

O opóźnieniach pociągów podróżni informowani są zazwyczaj bezpośrednio na dworcu. Informacje o opóźnieniach znaleźć można także online. Poza tym Deutsche Bahn oferuje swoim pasażerom możliwość aktywowania funkcji automatycznych powiadomień o opóźnieniach w telefonie.

Gdzie znajdę zastępczy rozkład jazdy pociągów Deutsche Bahn?

Zastępczy rozkład jazdy pociągów Deutsche Bahn znajdziesz najłatwiej w wersji online. Przewoźnik informuje najczęściej już na stronie głównej o tym, czy należy pod uwagę wziąć plan zastępczy. Wskazówki na ten temat publikowane są także w mediach społecznościowych Deutsche Bahn.

Deutsche Bahn – informacje o przewoźniku

Niemieckie koleje Deutsche Bahn powstały w 1994 roku z połączenia kolei działających w Niemczech Wschodnich i Zachodnich. Początkowo na centralę koncernu Deutsche Bahn AG wyznaczono Frankfurt nad Menem, aby 2 lata później przenieść siedzibę główną do Berlina. Obecnie pod auspicjami centrali w Berlinie – oprócz przewozów osobowych koleją – znajdują się również przewozy autobusowe i miejskie S-Bahn. Pociągi Deutsche Bahn na terenie Niemiec na niektórych trasach rozwijają prędkość nawet do 300 km na godzinę. Składy z logo DB można spotkać także w Polsce, w regionach przygranicznych.

Rodzaje pociągów Deutsche Bahn


Większość połączeń pomiędzy dużymi miastami w Niemczech obsługiwanych jest przez pociągi ICE (Intercity Express). Poruszają się one z dużą prędkością i nie zatrzymują na wielu stacjach, co znaczne wpływa na skrócenie czasu przejazdu na danej trasie. Składy ICE jeżdżą np. jako pociągi do Berlina, Hamburga, Monachium, Frankfurtu nad Menem, Kolonii czy Hannoveru. W pociągach ICE znajduje się podział na 1 oraz 2 klasę. Dostępna jest także strefa ciszy, strefa używania telefonów komórkowych i wagon restauracyjny. Składy oferują także darmowe Wi-Fi i gniazdka elektryczne pod siedzeniami. Przy zakupie biletu w 1 klasie rezerwacja miejsca siedzącego jest wliczona w cenę biletu. Dostępność ofert zniżkowych Sparpreis na połączenia obsługiwane przez pociągi ICE należy sprawdzać indywidualnie dla każdego z połączeń.


Pociągi IC (Intercity) Deutsche Bahn jeżdżą na trasach pomiędzy miastami o dużej i średniej wielkości w Niemczech. Pasażerowie liczyć się muszą z częstymi przystankami. Pociągami dalekobieżnymi EC (Eurocity) dojechać można do sąsiednich krajów europejskich. Zarówno pociągi Intercity, jak i Eurocity posiadają wydzielone klasy 1 i 2, często także wagon restauracyjny. Dostępne są oferty zniżkowe Sparpreis dla tych pociągów. Podróżowanie składami IC jest z reguły znacznie tańsze od przejazdów ICE.


Pociągi regionalne RE i RB Deutsche Bahn jeżdżą na trasach regionalnych, które zwykle znajdują się na obszarze jednego kraju związkowego (Bundesland). Regional Express (RE) jest pociągiem, który zatrzymuje się w większych miejscowościach oraz na dworcach przesiadkowych. Regionalbahn (RB) zatrzymuje się z kolei na prawie każdej stacji w obrębie danego regionu. Od 2017 roku Deutsche Bahn wprowadza w coraz większej liczbie pociągów regionalnych możliwość rezerwacji miejsca. Składy RE i RB mają także wydzielone 1 i 2 klasę, aczkolwiek różnica w komforcie nie jest znacząca. Wiele pociągów RE i RB ma dwa piętra, co wiąże się z większą liczbą miejsc siedzących.

Deutsche Bahn IC Bus


Połączenie IC Bus Cena
IC Bus Berlin – Wrocław od 9,90 €
IC Bus Berlin – Katowice od 9,90 €
IC Bus Berlin – Kraków od 9,90 €
IC Bus Wrocław – Berlin od 9,90 €
IC Bus Katowice – Berlin od 9,90 €
IC Bus Kraków – Berlin od 9,90 €

Deutsche Bahn łączy ze sobą duże miasta niemieckie i europejskie także dzięki połączeniom obsługiwanym przez autobusy dalekobieżne IC Bus. Przewoźnik jeździ obecnie na 12 trasach w Niemczech i Europie, m.in. na trasie Berlin – Wrocław – Katowice – Kraków. Na pokładzie autobusów dostępne są:

 • darmowy portal rozrywkowy,
 • darmowe Wi-Fi (zarówno w kraju, jak i za granicą),
 • gniazdka elektryczne,
 • przekąski i napoje (możliwość zakupu),
 • rezerwacja miejsca siedzącego wliczona w cenę.

Copyright: Deutsche Bahn AG. Ostatnia aktualizacja: luty 2018. 

FAQ – Często zadawane pytania

Gdzie kupić bilety na pociągi Deutsche Bahn?

Bilet na podróż pociągami Deutsche Bahn można zakupić na stronie GoEuro lub przy pomocy naszej aplikacji na smartfona!

Zakupiony bilet dostarczony zostanie w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.

Co muszę wiedzieć o zakupie biletu na pociągi Deutsche Bahn z GoEuro?

Jeśli często podróżujesz po Niemczech koleją i posiadasz kartę zniżkową, nie zapomnij podać informacji o przysługującej zniżce podczas dokonywania rezerwacji z GoEuro!

Tańsze bilety na przejazdy pociągami Deutsche Bahn dostępne są nie tylko dla posiadaczy kart rabatowych, ale także dla tych, którzy zdecydują się na zakup z wyprzedzeniem.

Na jakich zasadach w pociągach Deutsche Bahn podróżują dzieci?

Dzieci w pociągach Deutsche Bahn to klienci specjalni. Przewoźnik oferuje szereg możliwości, które sprawiają, że dziecko pojedzie za darmo. Maluchy do 6 roku życia podróżują za darmo bez konieczności posiadania biletu ze zniżką 100% (jak to ma miejsce w przypadku innych przewoźników w tym PKP Intercity). W pociągach dalekobieżnych na najmniejszych pasażerów czeka również miła niespodzianka – do odbioru w pokładowej restauracji.

Przejazd pociągiem dalekobieżnym typu ICE lub EC/IC: dzieci i młodzież do ukończenia 14 lat, jeśli tylko podróżują z rodzicami lub dziadkami, dopisywane są do biletu opiekunów i ich podróż jest bezpłatna.

Przejazd pociągiem regionalnym: warto rozważyć zakupienie biletów czasowych np. Bilet Wzdłuż Kraju (Quer-durchs-Land-Ticket), Bilet Landowy (Länder-Tickets) czy Bilet weekendowy (Schönes-Wochenende-Ticket). Decydując się na podróż weekendową, Schönes-Wochenende-Ticket uprawnia on do nieograniczonej liczby podróży kolejowych przez jeden weekendowy dzień w pociągach regionalnych. Bilet kosztuje 40 euro dla jednej osoby, każda kolejna osoba dorosła (do 4 osób) dopłaca 4 euro. Dzieci do lat 15 podróżują za darmo.

Na jakie udogodnienia liczyć mogą osoby niepełnosprawne?

Zarówno pociągi, jak i dworce na terenie Niemiec są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Składy posiadają obszerne wejścia, odpowiednie uchwyty i duże toalety. Zaleca się jednak dokonywanie rezerwacji miejsca siedzącego, nawet jeśli w danej klasie pociągu nie jest to niezbędnie wymagane. Wszystko po to, by mieć pewność, że podróż odbędzie się w komfortowych warunkach.

Pociągi lokalne: są wyposażone w sprzęt, który umożliwia bezpieczne wejście i opuszczenie wagonu, a dworce dalekobieżne posiadają podnośniki i rampy, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Jeszcze przed podróżą najlepiej potwierdzić, czy dany dworzec dysponuje odpowiednim sprzętem.

Pociągi międzynarodowe: jeśli wybieramy się do Niemiec pociągiem międzynarodowym, który nie posiada ułatwiającego niepełnosprawnym opuszczenie pociągu wyposażenia, należy o swoim przybyciu poinformować pracowników kolei, którzy będą czekać na peronie i pomogą pasażerowi. Taka pomoc – oferowana zarówno przez służby DB jak i wolontariuszy Bahnhofsmission – jest darmowa i można ją zamówić pod niemieckim numerem telefonu: 0180 6 512 512. Pracowników Deutsche Bahn najlepiej poinformować o chęci skorzystania z pomocy nie później niż dzień przed podróżą.

Szczegółowe informacje: więcej informacji o kolejowych podróżach osób niepełnosprawnych znaleźć można we wpisie kolejowe podróże osób niepełnosprawnych.

Jaki bagaż mogę ze sobą zabrać?

Podróżując pociągami niemieckich kolei Deutsche Bahn, nie musisz martwić się ograniczeniami odnośnie bagażu. W podróż zabrać możesz dowolną liczbę walizek.

Jakie są zasady przewozu zwierząt w pociągach Deutsche Bahn?

Przewóz zwierząt w pociągach Deutsche Bahn jest możliwy, odbywa się jednak pod określonymi warunkami.

Małe zwierzęta: zwierzęta najmniejsze (nie większe niż kot) podróżują za darmo tylko wtedy, gdy przewożone są w przystosowanej do tego klatce.

Zwierzęta większe: jeśli podróżujemy z większym zwierzęciem, musimy kupić dla niego bilet. W pociągach dalekobieżnych nasz ulubieniec pojedzie za 50% ceny, a w pociągach regionalnych np. w oparciu o Bilet Weekendowy (Schönes-Wochenende-Ticket), każde zwierzę traktowane jest jak osoba dorosła.

Czy mogę podróżować z rowerem?

Przewóz rowerów w pociągach Deutsche Bahn jest możliwy. Bez względu na długość trasy, bilety te są zryczałtowane, ale ich cena różni się w zależności od landu, w którym jesteśmy. Jedyną klasą pociągów, w których nie ma miejsca na rower są szybkie składy ICE.

Przewóz rowerów pociągiem dalekobieżnym typu EC/IC: w pociągach EC/IC istnieje możliwość przewozu roweru, należy jednak zakupić go wcześniej. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilet na rower w pociągu dalekobieżnym kosztuje 9 euro.

Przewóz rowerów pociągiem regionalnym: rowery można przewozić w wagonach oznaczonych jako te, które przystosowane są do tego celu. Duża naklejka na szybie danego wagonu informuje, czy znajduje się w nim miejsce na rower. Opłata za przejazd z rowerem w pociągach regionalnych jest zryczałtowana. W Brandenburgii za pojedynczy przewóz roweru zapłacimy 3,30 euro. Dzienny bilet na rower kosztuje 6 euro.

Pobierz naszą aplikację już teraz!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.