Pociągi Trenitalia – rozkład jazdy, trasy, bilety

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

  Udogodnienia

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Napoje
 • Media
 • Klimatyzacja
 • WC
 • Rezerwacja
 • Bagaż
 • Rower

Zwiedzaj Włochy na wiosnę za połowę ceny! Oferta specjalna Trenitalia 2x1 –  dwie wycieczki w cenie jednej!

    

Dzięki promocji Trenitalia Speciale 2x1 bezpośrednio na GoEuro możesz kupić 2 bilety na przejazd pociągiem Trenitalia w cenie jednego! Oferta ważna jest na przejazdy w każdą sobotę a także wyjątkowo przez cały weekend 12 – 13 maja. Szczegóły promocji Trenitalia Speciale 2x1:

 • oferta ważna na przejazdy w 1 i 2 klasie Business, Premium oraz Standard,
 • w ramach oferty nabyć można bilety tylko na podróże po Włoszech,
 • oferta nie obejume relacji pociągami regionalnymi, nie dotyczy także przejazdów wagonami sypialnymi.
           

Wyszukaj połączenie na wybranej przez siebie trasie, koniecznie zaznaczając, iż chodzi o wyjazd dla 2 osób dorosłych. Biletów zakupionych w ramach oferty specjalnej nie można zwrócić ani wymienić. Liczba biletów w ofercie specjalnej jest ograniczona, a ich dostępność uzależniona jest od dnia podróży, klasy pociągu i wybranej trasy. Promocji nie można łączyć z innymi ofertami lub zniżkami Trenitalia.


Połączenia Trenitalia
Rodzaje pociągów Trenitalia
Trenitalia – informacje
FAQ

Bilety na pociągi Trenitalia możesz kupić bezpośrednio na GoEuro

Trenitalia + GoEuro

GoEuro to platforma podróżnicza i autoryzowany sprzedawca biletów. Wszystkie rodzaje biletów przewoźnika Trenitalia są dostępne na stronie i w aplikacji GoEuro, włącznie z ofertami promocjnymi. Wyniki wyszukiwania można sortować według najniższej ceny, czasu podróży czy optymalności. Znajdź najlepszą ofertę na GoEuro!

Popularne kierunki Trenitalia

Trenitalia to najważniejszy przewoźnik kolejowy we Włoszech. Oferuje połączenia pomiędzy wszystkimi metropoliami a także pomiędzy mniejszymi miejscowościami. Oto kilka najważniejszych tras tego przewoźnika:

Popularne trasy Trenitalia i ceny biletów

Rodzaje pociągów Trenitalia

Decydując się na podróżowanie po Włoszech pociągami Trenitalia, warto wiedzieć, że przewoźnik posiada różne klasy pociągów. Zanim więc kupimy konkretny bilet, sprawdźmy, czym różnią się oferowane przez Trenitalię składy.


Frecciarossa to najszybszy i najbardziej luksusowy pociąg we Włoszech. Pociągi te mogą osiągnąć prędkość maksymalną 300 km/h. Każdego dnia Frecciarossa, ETR 500, 101 zapewniają szybkie połączenia, łącząc piętnaście włoskich miast, w tym Mediolan, Rzym, Bolonię, Florencję, Neapol i Turyn. Wszystkie pociągi Trenilatia klasy Frecciarossa oferują Wi-Fi, WC, klimatyzację, obszerne miejsca na przechowanie bagażu, wagon restauracyjny i bar service, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych.


Frecciargento to pociągi Trenitalia, które mogą osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h. Połączenia obsługiwane przez te składy to pociągi kursujące między Rzymem i północno-wschodnią oraz południowo-wschodnią częścią Włoch, w sumie 57 połączeń dziennie. Na podróżnych na pokładzie Frecciargento czeka wagon restauracyjny, dostęp do Wi-Fi, klimatyzacja, obszerna przestrzeń do przechowywania bagażu, toalety, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych.


Frecciabianca to pociągi, których kursy łączą Mediolan, Turyn, Genuę, Udine, Triest, Wenecję oraz miasta wybrzeża Adriatyku. Działa w sumie 86 połączeń dziennie, w tym linia Milan – Ancona. Każdy z pociągów klasy Frecciabianca posiada wygodne fotele, obszerną przestrzeń do przechowywania bagażu, toalety, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych.


Intercity to pociągi, które łączą około 200 dużych i średnich miast z północy na południe Włoch. Pociągi te wyposażone są w klimatyzację, toalety i a także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Intercity Notte to składy Intercity, którymi podróż odbywa się nocą. Dodatkowo Trenitalia oferuje również pociągi regionalne. Lokalna sieć transportowa jest obsługiwana przez Trenitalia w porozumieniu z firmami regionalnymi.

 

Informacje o przewoźniku Trenitalia

Jako przewoźnik kolejowy firma Trenitalia powstała w 2000 roku w wyniku wdrożenia regulacji Unii Europejskiej, zmuszającej do rozdzielenia przewozów pasażerskich i obsługi kolejowej. Przewoźnik realizuje połączenia krajowe i dalekobieżne, łącząc Włochy z Austrią, Francją, Niemcami i Szwajcarią. Trenitalia odpowiada za przewóz pasażerów od 1905 roku. Początkowo linie kolejowe działały jako Ferrovie dello Stato Italiane.

W roku 2000 została wydzielona obecna spółka odpowiadająca za przewozy pasażerskie i towarowe. 100% udziałów w firmie Trenitalia należy do rządu włoskiego. Siedziba główna znajduje się w Rzymie. Przewoźnik oferuje transport towarów (cargo), odpowiada za osobowe pociągi we Włoszech na liniach lokalnych oraz za połączenia dalekobieżne. Pociągi Regionale zatrzymują się na większości stacji, pociągi Intercity oraz Intercitynotte zatrzymują się na ważniejszych dworcach kolejowych w wybranych miastach, z kolei pociągi Frecciarossa1000 (ETR. 1000) mogą się zatrzymywać jedynie na dworcach głównych, często bez dodatkowych przystanków pomiędzy stacją początkową i końcową. Kolej we Włoszech realizuje połączenia międzynarodowe z Mediolanu do Szwajcarii (Genewa, Zurych, Bazylea) czy z Monachium do Rzymu, Werony i Wenecji. Z tych samych miast oraz z Livorno odjeżdżają pociągi do Wiednia.

FAQ – Często zadawane pytania

Gdzie kupić bilety na pociągi Trenitalia?

Bilet na podróż pociągami Trenitalia można zakupić na stronie GoEuro lub przy pomocy naszej aplikacji na smartfona!

Zakupiony bilet dostarczony zostanie w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.

Jakie rodzaje biletów kolejowych oferuje Trenitalia?

Oferowane przez Trenitalia bilety zostały podzielone na trzy oferty: bilety Base, Economy oraz Super Economy (nie mogą być zwracane, nie można w nich również dokonywać zmian).

Osoby podróżujące pociągami Trenitalia w klasie Business, First lub Premium otrzymują zestaw złożony z przekąski i napoju oraz rano bezpłatnie gazetę. W wybranych pociągach ekspresowych dostępne są także usługi cateringowe.

Korzystając z oferty weekendowej, wydamy mniej na podroż tam i z powrotem. Decydując się na wyjazd w sobotę i powrót w niedzielę za przejazd pociągami Frecciarossa, Frecciargento i Frecciabianca zapłacimy w sumie mniej. Należy pamiętać, iż liczba biletów jest ograniczona i zależy od dnia podróży, pociągu oraz klasy.

Klienci mogą także skorzystać ze specjalnej oferty cenowej, skierowanej do grupy złożonej z co najmniej 10 osób. Podróżni otrzymają 30% zniżki na przejazd pociągami Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Espressi i InterCity, natomiast 10% na przejazd pociągami regionalnymi.

Jakie zniżki oferuje przewoźnik Trenitalia?

Z Trenitalia i GoEuro można podróżować pociągami do sąsiedniej Francji i Szwajcarii. Wybierając się w taką podróż, warto skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych Prezzi Mini oraz Prezzi Smart!

PREZZI MINI: podróż do Szwajcarii pociągami Trenitalia można już odbyć za 9 euro! Korzystając z oferty MINI Trenitalia oferuje przejazdy do Lugano, Bellinzona i Lucerny. Pula biletów od 9 euro dostępna jest przy rezerwacji przejazdu drugą klasą do 21 dni przed wyjazdem. Ceny za przejazdy do Genewy, Berna i Bazylei rozpoczynają się już od 19 euro.

PREZZI SMART: oferta na przejazdy do Nicei oraz Marsylii. Przy zakupie biletu do 14 dni przed wyjazdem, cena za przejazd pociągiem Trenitalia rozpoczyna się już od 15 euro. Połączenia do Lugano, Lucerny czy Zurychu to koszt od 19 euro, a do Paryża od 35 euro!

MINI GROUP: oferta skierowana dla małych grup. Jeśli więc podróżujecie z Włoch do Nicei lub Marsylii w grupie do 5 osób, GoEuro i Trenitalia oferują sprzedaż biletów ze zniżką od 20 do 50%.

Co muszę wiedzieć o zakupie biletu na pociągi Trenitalia z GoEuro?

Jeśli często podróżujesz po Włoszech koleją i posiadasz kartę zniżkową, nie zapomnij podać informacji o przysługującej zniżce podczas dokonywania rezerwacji z GoEuro!

Tańsze bilety na przejazdy pociągami Trenitalia dostępne są nie tylko dla posiadaczy kart rabatowych, ale także dla tych, którzy zdecydują się na zakup z wyprzedzeniem.

Z GoEuro porównasz wszystkie bilety Trenitalia na przejazdy koleją we Włoszech i Europie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety Trenitalia otrzymasz mailem. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych w całej Europie, pobierz aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.

Na jakie udogodnienia liczyć mogą osoby niepełnosprawne?

Nie wszystkie dworce i pociągi we Włoszech przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chcąc ułatwić podróże kolejowe osobom niepełnosprawnym, Trenitalia umożliwia zamówienie asystenta RFI (Rete Ferroviaria Italianaale), który zajmując się osobami niepełnosprawnymi, starszymi czy kobietami w ciąży, pomaga w poruszaniu się po dworcu oraz w zajęciu miejsca w pociągu. Taka usługa jest bezpłatna i stanowi ułatwienie w podróży dla osób, które potrzebują wsparcia.

Zgłoszenie chęci odbycia podróży przez osobę niepełnosprawną: prośby o udzielenie pomocy na dworcu, przy wsiadaniu czy wysiadaniu z pociągu można zgłaszać osobiście na włoskich dworcach w punktach obsługi klienta Sale Blu lub pod numerem telefonu (+39) 199 30 30 60, albo kontaktując się z infolinią Trenitalia i dzwoniąc na numer (+39) 199 892021, wew 7.

Jakie bilety oferuje przewoźnik Trenitalia najmłodszym pasażerom?

Dzieci poniżej 4 roku życia podróżują pociągami Trenitalia za darmo zarówno w drugiej, jak w pierwszej klasie. W tym wypadku dzieci nie mają jednak gwarancji miejsca siedzącego.

Dzieci, które nie ukończyły 15 roku życia mogą liczyć na 50% zniżki (30% w wagonach sypialnych) na bilet z gwarancją miejsca siedzącego.

Oferta „Bimbi gratis” umożliwia rodzinom liczącym od 2 do 5 osób (wśród których znajduje się przynajmniej jedna osoba dorosła oraz jedno dziecko poniżej 15 roku życia) tańsze przejazdy pociągami. Dzieci, które nie skończyły 15 lat podróżują za darmo, natomiast pozostali członkowie grupy płacą za bilety taryfy Base. Liczba miejsc jest ograniczona i zależy od dnia podróży, pociągu oraz klasy.

Jakie są zasady przewozu zwierząt w pociągach Trenitalia?

Przewóz zwierząt w pociągach Trenitalia jest dopuszczalny, ale pod pewnymi warunkami.

Małe zwierzęta: psy, koty oraz inne, nieduże zwierzęta można przewozić we wszystkich pociągach (zarówno w wagonach drugiej, jak i pierwszej klasy) za darmo pod warunkiem, że znajdują się one w specjalnym pojemniku o maksymalnych wymiarach 70 x 30 x 50 cm. Zasady te obowiązują także w klasie Executive, Business, Premium i Standard.

Większe zwierzęta: w wybranych pociągach możliwe jest przewożenie jednego psa (bez względu na wielkość) pod warunkiem korzystania ze smyczy i z kagańca. Pasażer zobowiązany jest do zakupu biletu dla zwierzęcia w wysokości 50% ceny biletu obowiązującej w wagonach drugiej klasy w danym rodzaju pociągu. Zasady te obejmują pociągi Express, IC, ICN w wagonach pierwszej i drugiej klasy; Frecciabianca, Frecciarossa oraz Frecciargento w wagonach pierwszej i drugiej klasy a także w klasie Business i Standard.

Psy przewodnicy osób niewidomych mogą podróżować za darmo we wszystkich rodzajach pociągów Trenitalia.

Warto wiedzieć, iż przy zakupie biletu oraz w trakcie podróży pociągiem należy mieć ze sobą dokument potwierdzający rejestrację psa oraz książeczkę zdrowia psa.

Czy mogę podróżować z rowerem?

Pociągi regionalne: przewożenie roweru możliwe jest w pociągach regionalnych oraz miejskich, które w rozkładzie jazdy pociągów oznaczone zostały symbolem roweru. Podróżny może zdecydować się na zakup: biletu w cenie 3,50 euro (ważny przez 24 godziny od momentu skasowania) lub biletu w cenie obowiązującej na przejazd danym pociągiem w klasie drugiej. Darmowy przewóz roweru możliwy jest pod warunkiem, iż jest ona zapakowany w odpowiednim pokrowcu.

Pociągi krajowe: istnieje możliwość darmowego przewozu roweru pod warunkiem, iż jest ona zapakowany w odpowiednim pokrowcu. Ponadto musi znajdować się on w przeznaczonym do tego miejscu w wagonie.

Pociągi międzynarodowe: przewóz roweru możliwy jest na wybranych połączeniach. Wymaga to opłaty w wysokości 12 euro. Lista pociągów międzynarodowych, na pokład których zabrać można rower, znajduje się na stronie przewoźnika.

Pobierz naszą aplikację już teraz!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.