Pociągi SzczecinLubeka: rozkłady jazdy, tanie bilety

W jedną stronę
W obie strony
niedz., 22.04
1
0

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Deutsche Bahn
National Rail
National Express
Flixbus
Eurolines
SNCF

Podróż pociągiem Szczecin – Lubeka

Śr. czas przejazdu::297
Przyjazd pociągiem do: :Lubeka
Wyjazd pociągiem::Szczecin
Cena biletu::243
Odległość::259 Kms
Przewoźnicy kolejowi::Deutsche Bahn

Jak dojechać pociągiem ze Szczecina do Lubeki? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Szczecin dzieli od niemieckiej Lubeki około 330 kilometrów. Tę trasę można pokonać drogą kolejową, chociaż nie ma połączeń bezpośrednich. Najszybciej można się do Lubeki ze Szczecina dostać w sześć godzin, niezbędne będą jednak trzy przesiadki – w Angermünde, na stacji Berlin Hauptbahnof oraz w Hamburgu na dworcu głównym. Wszystkie połączenia przy tej trasie realizowane są przez różnych przewoźników skupionych w ramach Deutsche Bahn.

 


Pociągiem ze Szczecina do Lubeki: przewoźnicy i dworce kolejowe

popular

Jakimi pociągami można dojechać ze Szczecina do Lubeki? Ze Szczecina do Lubeki docierają pociągi niemieckiego przewoźnika Deutsche Bahn.

Adres dworca kolejowego w Szczecinie: Szczecin Główny, ul. Kolumba 2, 70-035 Szczecin

Adres głównego dworca kolejowego w Lubece: Lübeck Hauptbahnhof, Am Bahnhof 6 23558 Lubeka, Niemcy


Jak kupować tanie bilety kolejowe ze Szczecina do Lubeki?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety kolejowe? Bilety kolejowe ze Szczecina do Lubeki wystarczy kupić kilka dni przed podróżą.

Gdzie kupić bilety kolejowe ze Szczecina do Lubeki? Bilety kolejowe ze Szczecina do Lubeki najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Pociągi ze Szczecina do Lubeki: szczegóły podróży

fast

Czy bilety na pociągi ze Szczecina do Lubeki można kupić w dzień odjazdu? Bilety na podróż pociągiem ze Szczecina do Lubeki można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy przez internet, w kasie dworca, a u niektórych przewoźników również bezpośrednio u konduktora.

O której godzinie odjeżdża pierwszy pociąg ze Szczecina do Lubeki? Pierwszy pociąg ze Szczecina do Lubeki odjeżdża o świcie.

O której godzinie odjeżdża ostatni pociąg ze Szczecina do Lubeki? Ostatni pociąg ze Szczecina do Lubeki odjeżdża o późnym wieczorem.

Wyjazd pociągiem ze Szczecina do Lubeki


Pociąg Szczecin – Lubeka odjeżdża ze stacji Szczecin Główny. Do dworca łatwo się dostać ze ścisłego centrum, na przykład tramwajem czy też autobusem. Sam dworzec przeszedł niedawno gruntowną renowację, jest więc komfortowy, są w nim poczekalnie, kawiarnie, a także punkty gastronomiczne. Kilka razy ze stacji odjeżdża bezpośredni pociąg na port lotniczy w Goleniowie pod Szczecinem, który jedzie około 45 minut. Na lotnisko można też się dostać bezpośrednim autobusem albo taksówką.

Przyjazd pociągiem ze Szczecina do Lubeki


Dworzec Lübeck Hauptbahnhof jest jednym z największych tego typu obiektów w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Został on gruntownie wyremontowany w 2008 roku, więc zapewnia pasażerom pełen komfort. Dworzec jest usytuowany w centrum miasta, w pobliżu zabytkowej starówki. Do portu lotniczego w Lubece można z dworca dostać się pociągiem regionalnym RE 83.

W pobliżu dworca Lübeck Hauptbahnhof bez problemu można znaleźć restauracje, bary, dobre hotele czy też bardziej ekonomiczne hostele młodzieżowe. Wokół dworca jest też bardzo dużo przystanków autobusowych, z których można dojechać do głównych punktów w mieście.

Największe atrakcje Lubeki


Lubeka jest jednym z największych portów w Niemczech, a jedna z jej dzielnic - Travemünde – jest bardzo popularnym ośrodkiem wypoczynkowym. Usytuowanie miasta nad Bałtykiem sprawia, że turyści niezwykle często przyjeżdżają tam latem. Ale miasto warto odwiedzić w każdą porę roku, chociażby ze względu na ciekawe zabytki, takie jak hanzeatyckie Stare Miasto, Kościół Mariacki, zabytkowy Ratusz czy też Brama Zamkowa.


 

Szukasz więcej informacji o podróżach?

Wciąż w biegu?

Pobierz DARMOWĄ aplikację GoEuro teraz!